Menu
 
 

Mada ir religija

2013 10 28  18:02  |  Aktualijos

 „Mada yra mano religija“, – tarsi mantrą kartoja gausybė įvairiausių mados blogų puoselėtojų, apsipirkinėjimo maniakų ir Vogue prenumeratorių. Bet šį kartą kviečiu pakontempliuoti ne metaforinį, o tiesioginį mados ir religijos sąlytį.

1998 metais Dolce & Gabbana mados namų pavasario/vasaros kolekcijoje dėmesį patraukė šventosios mergelės Marijos atvaizdai. Italų duetas, beje, religinius simbolius sėkmingai interpretuoja ligi šiol.

Mada ir religija

Nuotraukos: forums.thefashionspot.com, fashion.telegraph.co.uk, nationalturk.com, zazzle.com, itpyme.blogspot.com, www.theaustralian.com.au,

Po kelių metų dienos šviesą išvydusi britų dizainerio John Galliano 2001 m. pavasario/vasaros kolekcija buvo tiesiogiai įkvėpta… Jėzaus Kristaus. Pasak žurnalistės Hilary Alexander, dizaineris drąsiai teigė:  „Jėzus yra vienas gražiausių vyrų pasaulyje.“

Mada ir religija

2012 metais Milane pristatytoje Versace rudens/žiemos kolekcijoje aliuzija į krikščionybę irgi buvo akivaizdi. „Aš pagaliau jau turiu drąsos kurti tai, ką iš tikrųjų noriu“, – komentuoja Donatella Versace po kolekcijos pristatymo.

Mada ir religija

Mados industrijoje gausu ne tik krikščionybės, bet ir kitų pasaulio religijų atspindžių. Drabužių kompanija American Apparel pristatė drabužių liniją su Om ženklu – sanskrito skiemeniu, kurį induistai, džainistai, budistai ir kitų indiškosios kilmės religijų ir dvasinių judėjimų atstovai laiko šventu.

Mada ir religija

Didelį sąmyšį sukėlė ir dizainerės Lisa Burke sukurti maudymosi kostiumėliai su Lakshmi (hinduizmo gausybės ir turto deivės) atvaizdu.

Mada ir religija

Įžeisti tikinčiuosius sugebėjo ir kompanija Nike, 1997–aisiais pristačiusi Nike Air kolekciją su emblema, arabų kalba reiškiančia Alacho vardą. Dėl islamo religijos atstovų priekaištų kompanija iš prekybos išėmė visus 38 tūkstančius batų porų.

Mada ir religija

Mada ir religija

Kalbant apie islamą, svarbu paminėti, kai tai – religija, garsėjanti itin griežtomis taisyklėmis ir konservatyviomis nuostatomis, kurios akivaizdžiai daro įtaką ir vietinių mados podiumų specifikai.

Mada ir religija

Mada ir religija

Kaip žinia, religija turi milžinišką galią transformuoti žmogų ir jo gyvenimą. Kaip manote, ar aukštosios mados meistrai, naudodami religinę tematiką, tiesiog žaidžia su simboliais ar siekia tokio paties rezultato?..

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:




*



Reklama
DNO

Kristel Saan

18-oji Mariaus Jonučio paroda - Kaimo pasaka