Menu
 
 

Italai moka švęsti madą

2012 11 22  09:34  |  Aktualijos

Italai moka švęsti madą

Nuotraukos: precious-precious-love.blogspot.com/

Roma – tai nuostabus miestas daugeliu aspektų, bet mano mėgstamiausias visuomet buvo kultūra. Nesuskaičiuojama gausybė muziejų, galerijų, teatrų, ivairiausių renginių…Tai miestas, kuriame kultūros mėgėjai, tokie kaip aš, visuomet ras ką veikti.

Taip nutiko ir vieną sekmadienį, kai aplankiau patiems italams itin svarbią parodą –,,60 years for made in Italy”. Ta proga buvo išleistas ne tik mados manifestas, bet ir surengta žymiausių Italijos dizainerių darbų paroda, kurioje figūravo tokie vardai kaip Gucci, Prada, Moschino, Valentino, Versace ir t.t. Niekam nepaslaptis, kad mada – neatsiejama šios tautos asmenybės dalis, juk net pirmą įspūdį italui nulemia… rūbai. Paviršutiniška? Galbūt. Bet jie tokie yra ir tuo didžiuojasi. Didžiuojasi tuo, kad viską gamina patys, tad brandas Made in Italy jiems reiškia kur kas daugiau, nei kas galėtų pamanyti.

 Italai moka švęsti madą

Iš pradžių buvau nusiteikusi skeptiškai: pastatas (Museo Capitolini Montemartini), kuriame vyko paroda, iš išorės atrodė niekuo neišsiskiriantis. Tačiau aš klydau. Vidus priminė naujoviškai įrengtą loftą su futuristinėmis metalo instaliacijomis. Didelės erdvės, gausus šviesos kiekis ir blizgantys audiniai: viskas susimaišę su antikinėmis skulptūromis ir masyviais metalais. Eksponuojamos suknelės, rodosi, buvo savo natūralioje aplinkoje ir negalėjai teigti, kad jos ten netinka. Tad likau maloniai nustebinta ne tik neįprastos vietos pasirinkimu,bet ir senovės bei dabarties mišiniu. Supratau, kad italai madoje toli gražu dar neišsisėmę – jų galvose vis dar pilna genialių idėjų…

 Italai moka švęsti madą

Bet užteks man kalbėti, geriau pažiūrėkite patys. Maža dalelė parodos, kurioje buvo demonstruojami dizainerių šedevrai, sukurti nuo 1950-tųjų. Kai kurios suknelės atrodė taip, lyg siūtos būtų šių metų Oskarų ceremonijai… Beje, ši paroda Romoje svečiuojasi tik kelias savaites ir iškart po to bus išsiųsta tiesiai į Meksikos miestą.


Komentuok:
*Reklama