Menu
 
 

„Mados infekcija“ miesto turguje

2019 02 28  18:21  |  Aktualijos

„Mados infekcija“ miesto turguje

Nuotraukos – Tautvydas Stukas ©

Kovo pradžioje Vilniuje tradiciškai skelbiama visuotinė Turgaus diena – jo didenybė Kaziukas! Tarp verbų, švilpukų, cheminių spalvų ir visokių skonių čiulpinukų mirga marga veidų jūra – geriausias nuotaikų ir madų skerspjūvis esamuoju laiku. Nenuostabu – kur mados, ten ir „Mados infekcija“.

1987 m. būtent Kaziuko mugėje fotografas Vitas Luckus (1943-1987) fiksavo praeivius baltame fone. Kai nebelieka aplinkos triukšmo ir akies niekas kitas neblaško, imi nagrinėti žmogaus aprangą, turimus daiktus, tyliai bylojančius apie praėjusį laiką.

„Mados infekcija“ miesto turguje

„Mados infekcija“ miesto turguje

„Sumanymas atkartoti V. Luckaus projektą ir užfiksuoti vilniečius šiandien kilo stebint gyvą Halės gyvenimą. Kai socialiniuose tinkluose klesti virtualios laimės ir sėkmės istorijų euforija, geriausia valiuta turguje išlieka grynieji ir gyvas bendravimas. Stabdėme įdomius praeivius, prašydami specialiai nepozuoti ir nepulti gražintis. Nustebino, kad vyrai fotografuojasi su entuziazmu, o moterys kuklinasi ir į komplimentus reaguoja skeptiškai – kaip susitarusios kartoja, kad nebegražios. Bet paradoksas: blankiausiai fotografijose atrodo jaunimas, o charakteringiausi – veidai su istorija. Lietuviams neprošal prisiminti maestro Karlo Lagerfeldo žodžius, jog gyvenimas – ne grožio konkursas. Jaunystė ir grožis blėsta, protas – nemirtingas,“ – apie „Mados infekcijos“ projektą „BALTAme“ pasakoja Sandra Straukaitė.

„Mados infekcija“ miesto turguje

„Mados infekcija“ miesto turguje

Kiekvieną portretą lydi ne mažiau spalvinga užkadrinė istorija. „Įdomiausi personažai dažnai būna kukliausi, todėl ir turguje reikia turėti draugų. Ilgus metus Halėje dirbanti nuostabioji Leokadija padėjo surasti  ne vieną perliuką ir įkalbėjo pirkėjus trumpam stabtelti prieš foto objektyvą. Fotografuojant teko sutikti žmonių, prisidėjusių prie „Mados infekcijos“ pradžios, o taip pat asmeniškai pažinojusių fotografą V. Luckų. Dainininkė Veronika Povilionienė prasitarė, kad jiedu smagiai bičiuliavosi ir vyną gurkšnojo,“ – įspūdžiais dalijasi fotografas Tautvydas Stukas.

Susitikimo vietos pakeisti negalima – vilniečių veidus „Mados infekcija“ ir toliau kolekcionuos Vilniaus Halės turguje. Šypsokitės, jus fotografuoja!


Komentuok:
*Reklama