Menu
 
 

„Mados Infekcija“ – sportiškas startas

2014 03 25  17:09  |  Aktualijos

Penktadienį, kovo 21 d., prasidėjo ne tik kalendorinis pavasaris, tačiau ir realus Vilniaus senamiesčio atgimimas, mat į gatves išlindo ne tik savaitgalį pasiruošę švęsti jaunuoliai, tačiau ir būrys modistų – švęsti pavasario su „Mados Infekcija“. Išskirtinai šiltą penktadienio vakarą ant tradiciškai kaukole papuoštos scenos buvo pristatytos šešios kolekcijos: Ievos Daugirdaitės, Dovilės Cibulskaitės ir Anos Romanovos, Tribe by Marina & Donata, Lilijos Larionovos, Kristar Design by Kristina Vikoren, Vitalijos Malyško bei Eglės Žiemytės D. EFFECT.

Pirma mintis, pasibaigus vakarui, buvo tokia: „dabar suprantu, kur dingo visi kedai iš Vilniaus parduotuvių!“. Sportinius batelius, pasirodo, šiuo metu įsigyti ne taip lengva, kaip atrodo, ypač kai nenusakomą gausybę jų išsineša dizaineriai savo kolekcijų pristatymams. Dabar aišku, kur buvo dingę visi „New Balance“ ir „Nike“ – ant „Mados Infekcijos“ podiumo. Iš tiesų vakaras buvo itin sportiškas, ką ir galima buvo numatyti – juk be sportinių detalių dabar neįsivaizduojame nė vieno gatvės stileivos. Sportinis stilius šį sezoną neabejotinai užima pirmą vietą, o po paskutinio Chanel Paryžiaus haute couture kolekcijos pristatymo šis tik dar giliau įleido šaknis. Lietuvių dizainerių sprendimas žengti koja kojon su pasaulinio masto mados vėjais tikrai nebuvo prastas, tačiau turbūt ne vienas pasigedome naujų stiliaus idėjų.

Ieva Daugirdaitė

Nuotraukos: Antanas Minkevičius / © SwO

nggallery id=399]

Vakarą pradėjusi Ieva Daugirdaitė nustatė puikų toną vakarui. Dizainerė pristatė 2014–2015 m. rudens/žiemos kolekciją, kurioje gausu ryškių pavasarinių spalvų, tokių kaip ryškiai rožinė bei melsva. Kolekcijoje vyravo architektūrinės užuominos – tiesūs ir griežti kirpimai. Ant podiumo matyti rūbai – tikras minimalizmo išgryninimas. Taip pat dizainerė priminė susirinkusiems ir apie savo nuostabiąsias kvadratines kuprines. Toliau minimalizmo temą tęsė Dovilės Cibulskaitės ir Anos Romanovos duetas su kolekcija „Pure.01“. Dizainerių duetas, laimėjęs šių metų „Mados Injekciją“, jau konkurso metu išsiskyrė iš minios jaunųjų dizainerių, o ant podiumo ŠMC taip pat įrodė savo laimėjimo vertę. Kolekcija nuo galvos iki kojų balta, joje taip pat vyravo permatomų apatinių audinių ir sunkaus viršutinio rūbo sintezė. Merginos puikiai pasinaudojo nesudėtinga taisykle: genialumas slypi paprastume.

Dovilės Cibulskaitės ir Anos Romanovos duetas

Antrąją vakaro dalį pradėjo Tribe by Marina & Donata duetas. Jos įliejo šiek tiek spalvų bei raštų į minimalistinę aplinką su kolekcija intriguojančiu pavadinimu – „Lady‘s Got Balls“. Tai velykinių margučių įkvėpta kolekcija, kurioje ant rūbų matyti tradiciniai mūsų pamėgti kiaušinių puošybos raštai. Švarkeliai, suknelės, palaidinės – viskas buvo numarginta, o modelių galvas puošė šiaudinės, margučių pintines primenančios sportinio stiliaus kepuraitės. Regis, kad merginos pasiruošė sportinėms Velykoms.

Tribe by Marina & Donata

Po šventiškai nusiteikusių merginų sekė Lilijos Larionovos „Independent/WhiteHorses/2“ – tai vyriška kolekcija, į sceną įsiveržusi su geru energijos užtaisu. Dizainerės prêt-à-porter kolekcija skirta stilingam, greitu miesto ritmu gyvenančiam vyrukui, pasikliaujančiam minimalistiniais siluetais ir dievinančiam patogumus. Tiesa, norintis dėmesio irgi šį tą atras, pavyzdžiui, raudonos spalvos drabužių modelius. Kaip ir moterims, taip ir vyrams Lietuvos mados scena siūlo neužmiršti sportinių detalių – blizgių juodų kepuraičių bei „Nike“ sportinių batelių.

Lilijos Larionovos „Independent/WhiteHorses/2“

 Antrąją vakaro dalį užbaigė norvegų dizainerė Kristina Vikøren  su kolekcija „Birth“. Pati dizainerė teigia esanti sport–punk kūrėja. Avangardinė kolekcija po švaraus minimalizmo sunkiai įsiliejo į sportinį kontekstą, tačiau tie patys „New Balance“ ir „Nike“ priminė, kad vis dar esame tame pačiame vakare. Dizainerės išskirtinumo ženklas – ji siūlo tampres ne tik merginoms, tačiau ir vaikinams!..

Kristina Vikoren

Paskutinį vakaro etapą pradėjo Vitalija Malyško su vyriška kolekcija „Madoisto dienoraštis“. Madoistas – tai Madoizmo religijos išpažintojas, o jis yra jaunas vyras, dievinantis madą. Kolekcijos pristatymas, tiesa, labiau priminė trumpą performansą negu eilinį drabužių demonstravimą. Ant podiumo visi modeliai žengė kartu, o galiausiai vieną jų tariamai nušovė… pati dizainerė.

Vitalija Malyško

.

Vakarą užbaigė Eglės Žiemytės 2014–2015 metų rudens/žiemos D.EFFECT kolekcija. Dizainerė, puikiai žinoma vietos bei užsienio publikai dėl savo žaviųjų paltukų, ir vėl pateikė įvairių paltų variacijų ateinančiam šaltajam sezonui. Ji siūlo ne tik plačius geometrinių formų viršutinius drabužius, tačiau ir ekstravagantiškesnius kailinius. Kolekcijoje taip pat buvo galima išvysti suknelių su tarpukario laikotarpio fotografijomis, o aksesuarus pakeitė giberne maišelis ginklų priežiūrai.

D.EFFECT

Laukite (sportinio?..) tęsinio!


Komentuok:
*Reklama