Menu
 
 

Mados Infekcija: antros dienos apžvalga

2012 11 17  19:41  |  Aktualijos

Antrąją dieną organizatoriai žadėjo mums eksperimentus, staigmenas ir avangardą. Ir iš tiesų, ši diena labai skyrėsi nuo pirmosios. Kuo? Ogi viskuo – idėjomis, mintimis ir net atmosfera.

Mados Infekcija: antros dienos apžvalga

Nuotraukos: © SwO magazine

Pirmoji savo kolekciją pristatė Sandra Straukaitė. Turbūt reiktų pradėti nuo to, kad garso takelis buvo viena populiariausių dainų šiuo metu – Gangnam style, o pabaigoje modeliai kartu su dizainere sušoko šios dainos šokį. Kolekcija pavadinimu NOT(BAD TASTE). Jau prieš tai buvo žinoma, jog šį kartą dizainerė pristatys paplūdimio drabužių liniją, kurtą kartu su Audimu. Įkvėpta Japonijos kultūros, tiksliau, valdovo Edo laikotarpio (1603 – 1868 m.), dizainerė pasirinko platų kolekcijos spalvyną, kurį sudarė visas spektras ryškių neoninių spalvų – tai žalia, geltona, oranžinė ir rožinė, kurias geometrinėmis formomis dėliojant ir maišant tarpusavyje kūrėsi neįtikėtini deriniai, ypatingai malonūs akiai. Ir, žinoma, vyravo japoniški motyvai, kurie ryškiausiai atsiskleidė galvos apdangaluose. Neįtikėtino kruopštumo, grožio ir dydžio ornamentai buvo demonstruojami kartu su įvairių spalvų ir formų maudymosi kostiumėliais. Visos šios detalės ir bendra podiumo šou koncepcija greičiau priminė ne kolekcijos pristatymą, o šiuolaikinį performansą, kur drabužis buvo viena iš sudedamųjų pasirodymo dalių. (Visą kolekciją galite peržiūrėti čia: http://www.swo.lt/sandra-straukaite-ss-2013/)

Sandra Straukaitė SS 2013

Asger Juel Larsen (Danija). Dizainerio kūryba vyrauja nuo militaristinio, „bomber“ stiliaus, griežtos struktūros iki žemę šluojančių lietpalčių bei apsiaustų. Švarkai – centras, apie kurį sukasi visa šio dizainerio kolekcija. Jie puošiami įvairiomis detalėmis – skirtingų dydžių kišenėmis, raišteliais, užtrauktukais. Švarkai dažniausiai derinami su laisvo stiliaus kelnėmis. Taip pat kolekcijoje aiškiai išsiskiria trumpų ir ilgų kelnių kombinezonai, kuriems siūti naudojama blizgi oda. Be monochrominių juodos bei samanų spalvų derinių gausiai naudojami ir intensyvūs, kartais net akinantys nuosaikių ir neoninių spalvų raštai. Taip pat dizaineris pasitelkia gausius aksesuarus – grubaus stiliaus kaklo papuošalus, masyvias apyrankes, žiedus. Įvairūs medžiagų raštai, skirtingų formų švarkai bei aksesuarai tik parodo vyriškų įvaizdžių įvairovę ir jų pasirinkimą, kuris yra išties nemažas. (Visą kolekciją galite peržiūrėti čia: http://www.swo.lt/asger-juel-larsen-ss-2013/ )

Asger Juel Larsen  SS 2013

Milda Čergelytė – MIMI.C. Jau prieš pristatymą dizainerė atskleidė, jog šios 2013 m. pavasario-vasaros kolekcijos pagrindinė tema – viena didžiausių Japonijos mafijos šakų. Jos narės vadinamos jakudzomis, kadangi puošia save gausiomis tatuiruotėmis, vaizduojančiomis smurto scenas. Pristatytoje kolekcijoje matome, jog dizainerė savaip interpretavo pasirinktą temą – vietoj nusikalstamų vaizdų temų išvystame rankomis siuvinėtus motyvus ir simbolius, kurie gula ant liemenių, sijonų, suknelių. Neįtikėtinas kruopštumas ir didelis dėmesys detalėms.  Kolekcijoje aiškiai išsiskyrė švelnios pastelinės spalvos – balta, ruda, violetiniai atspalviai. Drabužiai – nuo maudymosi kostiumėlių, transformuotų marškinių, pieštuko formos sijonų, įvairaus ilgio kelnių, tarsi sudurstytų iš medžiagų sijonų iki liemenių ir švarkų. Dizainerė skyrė ypač daug dėmesio detalėms ir aksesuarams – kruopščiai išsiuvinėtos buvo rankinės ir apykaklaitės, žiedai ir apvalūs akiniai. Visa kolekcija dvelkė noru provokuoti. Apnuoginta nugara ar pečiai atrodė tarsi netyčia atskleistas nuogumas, kuris galėjo arba sužavėti, arba visai nepatikti visai. (Visą kolekciją galite peržiūrėti čia:  http://www.swo.lt/milda-cergelyte-mimi-c-ss-2013/ )

Milda Čergelytė – MIMI.C SS 2013

Lina Gudanavičiūtė. Kolekcija pavadinimu Recycle parodo, kaip iš kasdien naudojamų įprastų medžiagų – medvilnės, džinso ir eilinio kostiumo medžiagos – galima sukurti visai nekasdieniškas formas ir siluetus. Dizainerė, panaudodama senas medžiagas, sukuria visiškai naują kolekciją. Madinga ekologija? Greičiau noras iš seno padaryti naują ir parodyti, jog viskas, ko mums kartais pritrūksta, tai žiupsnelis originalumo. Spalvinę kolekcijos paletę padiktavo pačios medžiagos – tai įvairūs mėlynos atspalviai, pilka, balta. Pristatytos plataus silueto suknelės, klostuoti arba piešuko formos sijonai. Džinsas pagyvinamas neoninės spalvos kelnėmis ir sijonais. Perdirbimo idėja buvo panaudota ir aksesuaruose – iš laikraščių sukurtos plačiabrylės kepurės. Kolekcija labai skulptūriška, aiškių konstrukcijų ir puikiai „atrandanti“ sąlytį su žmogaus kūnu. Pristatymo metu skambėjo „Saulės kliošo“ vokalistės Justės Starinskaitės balsas, kuris, atrodo, sudėliojo visus taškus ant i. (Visą kolekciją galite peržiūrėti čia:  http://www.swo.lt/lina-gudanaviciute-ss-2013/ )

Lina Gudanavičiūtė SS 2013

GROSSER HEINRICH (Vokietija). Turbūt eklektiškiausia Mados Infekcijos kolekcija, kurios idėjinis pagrindas – miškas (mūsų kultūroje taip pat labai svarbus). Dizainerės pasirinko mistikos ir paslapčių temą. Megztiniai, sijonai, suknelės, galvos apdangalai – viskas turi struktūrą, kurią sukuria pasirinktos medžiagos – mezginiai ir velvetas. Spalvos – tiek natūralios, kurias galima išvysti gamtoje, tiek ryškios, pavyzdžiui, raudona ar mėlyna. Jos žaisdamos tarpusavyje sugula medžiagoje, sukurdamos ne tik dryžius, įvairaus ilgio bei pločio juostas, bet ir neatpažįstamus objektus. Šiuos spalvingus ansamblius užbaigia dvispalvės megztos, grybus kiek primenančios kepurės. Kolekcija, svyruojanti tarp praktiškumo bei avangardo, tarp sunkumo ir lengvumo – kaip ir viskas šiame pasaulyje. (Visą kolekciją galite peržiūrėti čia:  http://www.swo.lt/grosser-heinrich-ss-2013/ )

GROSSER HEINRICH  SS 2013

Aušra Urbanavičiūtė ir Diana Kuzmickaitė. Transformuotas ir elegantiškas sportiškumas – tokiais žodžiais galima apibūdinti šio dueto kolekciją. Kolekcijos pagrindas – natūralūs audiniai, kurie puikiai atitinka patogumo aspektą. Kalbant apie spalvas – jų buvo išties gausu – vyravo sidabrinė, geltona, įvairūs žalios spalvos atspalviai, rausva, violetinė, mėlyna bei vyno spalvos, kurios tarpusavyje sukūrė neįtikėtinos darnos pojūtį. Jį dar labiau sutvirtino laisvai krentantys sijonai, plačios kelnės, susiaurėjančios apačioje, laisvi švarkai ir paltai. Ryškiausios detalės: struktūruotos palaidinės praplatintomis rankovėmis bei įsiūtos įvairių spalvų juostos. Dizainerės nemažai dėmesio skyrė ir vyrams – ant podiumo dominavo slidžios medžiagos lietpalčiai, laisvalaikio stiliaus kelnės, kurių, beje, buvo ir moterų linijoje. Stilistiškai tai labai vieninga ir išbaigta kolekcija. (Visą kolekciją galite peržiūrėti čia: http://www.swo.lt/ausra-urbanaviciute-diana-kuzmickaite-ss-2013/ )

Aušra Urbanavičiūtė ir Diana Kuzmickaitė SS 2013

Dovilė Gudačiauskaitė. Šios Mados infekcijos metu ypač džiugino įdomus garso takelių pasirinkimas. Šį kartą – paukščių čiulbėjimas, kurį papildė ir rodomas video. Kitas idomus pasirinkimas – viduryje podiumo padėta  medžio šaka, per kurią turėdavo peršokti ar perlipti kiekvienas modelis. Kolekcijoje daugiausia buvo pristatytos tiesios, kelius šiek tiek dengiančios suknelės, dekoruotos vaikiškomis apykaklaitėmis ar rauktais petukais, dryžuoti, aptakios kokono formos sijonai, aiškios struktūros paltai bei švarkeliai. Ir visa tai marginta gražiausiomis vaikystės spalvomis – geltona, žaliai mėlyna ir raudona. Kolekcija, alsuojanti laisve, nerūpestinga ir linksma vaikyste, kuomet viskas buvo nekomplikuota, nevaržoma, o svarbiausia – neegzistavo jokia baimė išsipurvinti drabužius. (Visą kolekciją galite peržiūrėti čia: http://www.swo.lt/dovile-gudaciauskaite-ss-2013/ )

Dovilė Gudačiauskaitė SS 2013


Komentuok:
*