Menu
 
 

Malìparmi AW 2012-2013. Milano madų savaitė

2012 12 27  19:23  |  Aktualijos

Malìparmi AW 2012-2013. Milano madų savaitė

Maliparmi mados namų ir Dariaus Gražio nuotraukos/SwO reportažas iš Milano madų savaitės

Mados namų tapatybės šerdis – siluetai

Kas yra Malìparmi, bene geriausiai atskleidžia reprezentatyvūs drabužių siluetai, iliustruojantys mados namų istoriją ir jų sezonų kaitą. Iš metų į metus keliavusios idėjos šiandien nugulusios Malìparmi showroom’e – darnaus stiliaus ir susiformavusio braižo atspindys.

Mados namų direktorė šiuo metu yra Annalisa Paresi. Štai ką ji pasakoja apie Malìparmi koncepciją ir naujausią rudens-žiemos kolekciją: ,,Tapatybė – pati brangiausia mūsų paveldo dalis. Turime solidžius pamatus. Tai, kad niekada nepamiršome, nuo ko pradėjome kurti Malìparmi ir rėmėmės į savo šaknis, leido mums drąsiai augti bei žvelgti į ateitį su gyvybingumu ir pasitikėjimu savimi.”

Malìparmi AW 2012-2013. Milano madų savaitė

Pasak meninės Malìparmi direktorės ir dizainerės Silvia Bisconti, nauja kolekcija išoriniam pasauliui siekiama parodyti, kaip Malìparmi regi savo tapatybės šerdį. Tam buvo pasirinktos ikonos, metams bėgant tapusios tikrais ir neatsiejamais mados namų stiliaus simboliais. Tiesa, nepamirškime paminėti ir Marol Paresi, kompanijos įkūrėjos, įkvepiančios Malìparmi ligi šių dienų. Jos stilius, neišsemiamas kūrybingumas, meilė kelionėms, kitoms kultūroms bei aistringa asmenybė ir suformavo mados namų šaknis.

Malìparmi AW 2012-2013. Milano madų savaitė

Ikonomis tapę Malìparmi elementai

Kolekcijos pagrindas – penkios ikoniškos siluetų formos bei trys skirtingos jų variacijų kryptys – spalva, spausdintas raštas bei siuvinėjimas. Tai aiškiai apibrėžta ir nuoširdi gairė, formuojanti mados namų pamatinį įvaizdį.

,,Precisa Patchouli” – suknelė, puikiausiai įkūnijanti Malìparmi dvasią. Ji tarsi kūrėjo drobė – idealus paviršius naujiems raštams bei siuvinių motyvams. Paprastas ir lengvutis ,,A skirt” patrauklus savo komfortiškumu. Nesunkiai atpažįstamas Malìparmi kūrinys – puspaltis, tapęs mados namų simboliu – tai ,,Afrika coat”, nukeliantis į praėjusio šimtmečio penktą bei šeštą dešimtmečius, metą, kai trumpas paltukas buvo moteriškumo ir elegancijos sinonimas. Patogus ir moteriškas ,,Cardigan 50’s” – tikras must megztinis, atrasiantis vietą kiekvienos moters spintoje ar lagamine. Penktoji Malìparmi ikona – ,,Feminine top” – palaidinė, dėvima viena (trokštančioms publikos dėmesio) arba išlendanti iš po kito audinio, derinama su kitais viršutiniais drabužiais.

Malìparmi AW 2012-2013. Milano madų savaitė

Naujasis siluetas

Naujas kolekcijos siluetas visą dėmesį sutelkia į sijoną, pabrėžiamas jo iš pažiūros priešingos savybės – trapumas ir sunkumas, realistiškumas ir trompe l’oeil efektas; iš tiesų tai suknelė, atrodanti kaip kartu dėvimi sijonas ir palaidinė. Ši suknelė papildo pristatytą lengvą dviejų ilgių paltuko, maišytų audinių rankinės ir aulinių batų su nusmukusiomis vyriškomis kojinėmis derinį. Įvaizdis užbaigiamas odiniu mikro-diržu, sujuosiamu ant paltų ar minkštų viršutinių drabužių su pamušalu, taip pabrėžiant liemens liniją, ir perlais, atrinktais iš pirmųjų Malìparmi kolekcijų archyvų. 

Malìparmi AW 2012-2013. Milano madų savaitė

Aksesuarai

Pagrindiniai rudens-žiemos aksesuarų kolekcijos veikėjai – medžiagų durstiniai ir spalvos. Audinių kratinyje harmoningai dera skirtingi paviršiai – dégradé spalvų zomša (dégradé – palaipsniui tonus keičiančios spalvos), vytelės, sumaišytos su zomša ar aksomu (šių čia – dvi geometrinės struktūros), sutrūkinėjusi kokoso riešuto spalvos oda. Naujai pristatytas objektas – per pečius permetama rankinė, šalia to – nesunkiai atpažįstamas Malìparmi pirkinių krepšys ir nauja, vertikali šio versija.

Aksesuarus papildo nauji kulkšnis siekiantys batai, siuvinėtas ,,Kate” modelis, kuriam pridėtas aukštas kulnas, ir, žinoma, nepakeičiami kolekcijos pristatymuose Malìparmi batai. Taip pat – ,,Scarves & dintorni”, meistrų gaminti šalikai bei skaros, marginti prabangiais raštais.

 Malìparmi AW 2012-2013. Milano madų savaitė

Atminties audinys

,,Tessuto della Memoria”, arba Atminties audinys – tai dizaino archyvai, prikelti naujam gyvenimui. Praeityje Malìparmi sukurti raštai šiandien vėl atrasti iš naujo, interpretuoti naujai arba išblukę medžiagose, pulsuojančiose prisiminimais. Kiekviena medžiaga vis kitokia – vienas pavyzdys, tarkime, tunika, sujungta iš dviejų skirtingų suknelių bei palaidinės, plona vilna, susipinanti su šilku.

Malìparmi AW 2012-2013. Milano madų savaitė

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
Porcelianas

SwO Street

DNO Records