Menu
 
 

„Mañana“ – nuotykių ir vandens stovykla, norintiems šaltuoju sezonu pabėgti į saulėtą Ispaniją!

2018 10 19  11:24  |  Pokalbiai

Mañana

Nuotraukos – „Mañana“ asmeninio archyvo ©

„Mañana“ – vieta, kur susirenka vandenį, saulę, gerą nuotaiką įsimylėję ir atsipalaidavę žmonės. Čia niekur nereikia skubėti, o visas laikas, rodosi, priklauso tik tau! Šiltuoju sezonu jie vandens pramogas mėgstančius suburia prie Kauno marių, o šaltuoju – patraukia tiesiai į Ispaniją! O ten ne tik aitvaravimas, buriavimas, bet ir flamenko dvikovos, sangrija ir, žinoma, saulė! Ir tai tikrai dar ne viskas.

„Mañana“ skamba labai ispaniškai ir saulėtai. Ar tokį jausmą norite sukurti savo veikla?

Mañana ispaniškai reiškia „rytoj“, todėl mums visiškai netinka lietuviškas posakis „ką gali padaryti tuoj – nedaryk rytoj“. Mėgstame neskubėti, mėgautis saule, jūra, vėju. Viskas sukasi aplink vandenį ir su juo susijusias veiklas. Atsakant į klausimą, jei „Mañana“ būtų jausmas, tai būtų atsipalaidavimas.

Mañana

Kaip save pristatytumėte tiems, kurie apie jus nėra girdėję?

„Mañana“ vienija žmones, mylinčius aktyvų laisvalaikį, nuotykius ir vandenį. Šiltuoju sezonu mokome buriuoti, plaukti irklentėmis ir vandenlentėmis Kauno mariose, o rudeniop skrendame žiemoti į šiltus kraštus, ieškome neatrastų vietų ir nepatirtų nuotykių!

Nuo ko viskas prasidėjo?

Nuo dienos, kai pradėjau buriuoti. Tai buvo prieš 18 metų. Lankiau sportinio buriavimo treniruotes Kauno mariose, o baigęs mokyklą pradėjau dirbti burlenčių instruktoriumi. Galvoje visada sukosi mintys apie savo buriavimo mokyklą. Nepraėjus nei 8 metams atsirado „Mañana“!

Norėjome viską daryti taip ir ten, kur mums patinka, taigi nusipirkome seną kemperį, susikrovėme visą vandens sporto įrangą ir išvažiavome į Nidą! Verslas nepavyko, bet ta vasara buvo tikrai įsimintina.

 

„Mañana“ – SwO magazine

 

Kiek žinau, vasaras leidžiate Kaune, o žiemomis iškeliaujate ten, kur šilta. Kodėl? Taip labai nepatinka žiemos?

Žiemos patinka, bet meilė vandeniui ir saulei stipresnė. Po vasaros Nidoje nusprendėme, kad reikia pratęsti sezoną. Subūrėme grupelę draugų ir išskridome į Kanarus švęsti Naujųjų metų. Ten susipažinome su vietiniais „vėjagalviais“ ir pradėjome organizuoti stovyklas bendraminčiams, kurie irgi norėjo pasikrauti vitamino D ir pramokti čiuožti nuo bangos ar pažaboti vėją.

Pavasarį grįžę į Lietuvą pradėjome naują etapą Kauno jachtklube, kur jau praleidome dvi vasaras ir nežadame sustoti.

O ar daug atsiranda bendraminčių, kurie nori pabėgti kartu?

Į pirmą kelionę vykome su draugais, vėliau žinia po truputį sklido ir bendraminčių ratas didėjo. Dalis keliautojų jau tapo tikrais „mañanistais“ ir skrenda pas mus kelis kartus per sezoną.

Mañana - SwO magazine

Artimiausia kelionė jau lapkričio mėnesį. Visai savaitei susikrausite daiktus ir patrauksite į Tarifą stovyklauti. Kas ten lauks stovyklautojų?

Taip, keliausime į piečiausią Ispanijos tašką – Tarifą. Rudenį ten labai geros sąlygos – oro temperatūra 20–25 °C, vandens – 18–21 °C. Tokiu oru mėgausimės visu pajėgumu: žygiuosime į kalnus, eisime tarpekliu, brisime kalnų upe, šokinėsime nuo uolų, plauksime su irklentėmis, burlentėmis ir jėgos aitvarais! Apsigyvensime miestelio centre, bet kartu ir prie pat Atlanto vandenyno paplūdimių. Be to, iš Tarifos uosto plaukia greitasis keltas į Maroką, taigi per 40 minučių gali atsirasti Afrikoje.

O jeigu niekuomet nesi bandęs vandens pramogų, ar vis tiek gali keliauti?

Tikrai taip! Siūlome kelis stovyklos variantus, vienas iš jų skirtas pradedantiesiems, kuriuos mokinsime vandens sporto ABC nuo pačių pagrindų. O jeigu nesinori buriuoti ar aitvaruoti – no problemo! Galima sėdėti terasoje su vaizdu į vandenyną, gurkšnoti vyną ir prisijungti prie kasdien vykstančių žygių po apylinkes.

Mañana

Ar prisimenate kokį nors smagų nuotykį iš stovyklos? Pasidalinkite!

Sunku išskirti kažkurį vieną, bet atmintyje labiausiai išlieka akimirkos, kai reikia išeiti iš komforto zonos – pradedant jausmu prieš šokant į vandenį nuo uolos ir baigiant karaoke ar flamenko šokių dvikova su vietiniu ispanu vietiniam bariuke (tikra istorija!).

Viskas skamba labai gražiai, bet turbūt pasitaiko ir sunkumų. Su kokiais nepatogumais yra tekę susidurti? Ar nevargina pati vietos kaita, priklausomai nuo sezono?

Visad laukiame tiek išvažiavimo, tiek sugrįžimo – kas pusmetį pats tas pakeisti aplinką! Sunkumų sukelia nebent nenumatytos oro sąlygos, todėl stovyklose visada esame pasiruošę planą B. Praeitą pavasarį atskridus į stovyklą Ispanijoje pradėjo snigti. Suplanuotas vandens pramogas pirmomis dienomis pakeitėme riedlenčių ir balanso užsiėmimais banglenčių mokykloje, kol po poros dienų vėl grįžo saulė ir šiluma.

„Mañana“ – SwO magazine

„Mañana“ – SwO magazine

Kokios patirties ir kokių emocijų pasisemia stovyklautojas „Mañana“ stovykloje?

Po savaitės gyvenimo kartu visi tampa „Mañana“ šeimos dalimi! Kartu patyrus tiek nuotykių ir gerų emocijų būna sunku atsisveikinti. Juokaudami Adventure Camp vadiname dvasinio ištiesinimo stovykla. O gal iš tiesų taip yra? (šypsosi)

Gerai, dabar laukia Ispanija. O kas toliau?

Žiemos planus pradedame dėlioti tik kai pajuntame, kad vasara eina į pabaigą, todėl dar neaišku kur papūs „Mañana“ vėjai kitais metais, bet, tikėtina, kad toliau liksime įsimylėję Ispaniją.

Artimiausia stovykla Ispanijoje jau nuo lapkričio 16 d! 

„Mañana“ – SwO magazine

„Mañana“ – SwO magazine


Komentuok:

*Reklama
DNO