Menu
 
 

Marija Šnipaitė – „Per ilga naktis“

2023 04 26  14:45  |  Aktualijos

Gegužės 4 d., 18 val., galerijoje (AV17) atidaroma Marijos Šnipaitės personalinė paroda „Per ilga naktis“. Parodoje „Per ilga naktis“ Marija Šnipaitė kuria menamą peizažą. Jo fone menininkė gvildena rūbo fragmentų kaip žmogaus kūno ir jausenos tęsinio temą.

Marija Šnipaitė – „Per ilga naktis“

Nuotraukos – (AV17) galerijos archyvo © Marija Šnipaitė. Diena iš dienos, 2018

Čia, atsitiktinai pastebėti gamtos elementai bei kasdienių rūbų ertmės pavirsta skulptūriniais objektais, kurie parodoje susideda į patirčių mozaiką. „Tarp pasivaikščiojimo metu įprastai sutinkamų elementų kaip balos, horizonto linija, spygliai, atsiranda rūbų detalės. Slapti, intymūs aprangos fragmentai, kaip užantis ar kišenė, parodoje virsta ryškia miesto afiša.“pasakoja Marija Šnipaitė. Šie objektai parodoje sukuria atmosferą, kurioje išsikreipia įprastą laiko tėkmę, o žiūrovas patenka į meditatyvią erdvę, tarsi menamą peizažą. „Seniai, dar studijų laikais, atkreipiau dėmesį, kad skulptūroje peizažas nėra toks įprastas, jis dažniau sutinkamas kaip tapybos, fotografijos žanras. Tuomet supratau, kad jis galėtų tapti įkvėpimu instaliacijai. Mano darbuose peizažas atsiranda labiau kaip atmosfera, būsena ar laikas.“ prideda menininkė. Parodos kūrinius autorė gamina ne tik iš įprastų skulptūros medžiagų kaip bronza bei mediena, bet ir pernaudoja parafiną ar pasitelkia mieste rastas medžiagas, tokias kaip dviračių kameros. Taip Marija Šnipaitė atskleidžia poetinį požiūrį į kasdienes medžiagas ir priartina kuriamus skulptūrinius objektus prie juos įkvėpusios aplinkos.

Marija Šnipaitė – „Per ilga naktis“

Marija Šnipaitė. Šnabždėjimas, 2019

„Marija Šnipaitė nuolat išbando skulptūros ribas, perkonstruodama erdvę ar jungdama rastus objektus bei trapias ir ilgaamžes medžiagas. Menininkės kūrybos procesas paremtas sąsajų paieškomis bei aplinkos stebėsena. Neretai jos kūriniai gali būti perkonstruoti tam, kad jų elementai ar medžiagos atsirastų kitame darbe. Toks perėjimas iš vieno kūrinio į kitą pabrėžia Marijos Šnipaitės darbų tęstinumą bei kūrybinio proceso vientisumą.“ – sako galerijos (AV17) direktorė Kristina Mizgirytė.

Marija Šnipaitė – „Per ilga naktis“

Marija Šnipaitė. Narvalai, 2016

Marija Šnipaitė – „Per ilga naktis“

Marija Šnipaitė. Saldūs žodžiai, 2019

Marija Šnipaitė (g. 1988) yra jaunosios kartos menininkė. 2014 m. ji baigė skulptūros magistrantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2010 m. stažavosi Štutgarto menų akademijoje, Vokietijoje. Nuo 2016 m. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narė. Nuo 2011 metų dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, pristato skulptūras viešojoje erdvėje. Jos kūryba jau kelis kartus įvertinta individualia Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos stipendija meno ir kultūros kūrėjams.

Marija Šnipaitė – „Per ilga naktis“

Marijos Šnipaitės paroda „Per ilga naktis“  (AV17) galerijoje (Totorių g. 5, Vilnius) veiks iki birželio 16 d.


Komentuok:
*Reklama