Menu
 
 

Matteo Ceccarini muzikinės variacijos

2012 05 08  11:11  |  Aktualijos

Matteo Ceccarini muzikinės variacijos

Erdvė, kurioje sukasi planetos, kurios viena kitą užgožia, nubaido, ragina suktis galaktikoje – toje dar nepažintoje ir paslaptingoje galaktikoje. Ak, malonu girdėti, kaip jos sukasi ir kaip plaka jų ugninė širdis. Rodosi, tuoj nuspausiu gaiduką, sunaikinsiantį mus skiriantį atstumą. Tuomet šoks planetos ir žmonės skendės nežemiškų garsų apsuptyje, jie pritars šių galaktikos būtybių alsavimui, spausdami pianino klavišus. Tik muzika gali išlaisvinti mus ir išvaikyti mūsų sustabarėjusias mintis. Ir apie ką aš čia, ar pagalvojote?

Kalbėti apie muziką, kuri prasiskverbia ne tik pro ausų būgnelius, bet ir gracingai žengia širdies link, patikėkite, sunku, bet juk nieko nėra neįmanoma. Kiek arčiau prie nepakeičiamos ir stebuklingos nuostabos mus priartina garso dizainerio arba tiesiog garsų sergėtojo italo Matteo Ceccarini muzika. Iš tiesų šiai muzikai pamėgti užtenka minutės, gal netgi mažiau. Garso dizainerio kuriami garsai – tarsi universalus burtas, pritaikytas meile spinduliuojančių muzikos mylėtojų ausims. Ji gramzdina, o tuo pačiu ir kelia į viršų, tikriausiai dėl to vis dar sėdžiu ant savo kėdės ir ieškau žodžių, kuriais galėčiau apibūdinti šios muzikos dvasią.

Pirmiausia į mano jau pavasario stebuklo sulaukusią makaulę įsibrauna mintis, jog ši muzika veikia psichodeliškai. Daugiau nenoriu apie nieką galvoti – noriu tik klausytis šio profesionalaus kūrėjo muzikos. Beje, apie Matteo Ceccarini profesionalumą užsiminiau ne veltui. Apie tai byloja šio italo biografija. Muzikantas garsų pasaulyje sukasi jau daugiau nei 20 metų. Per šiuos metus kūrėjas į dienos šviesą paleido ne vieną dėmesio vertą muzikinę kompiliaciją. Matteo Ceccarini visuomet mėgo eksperimentuoti, elektroniką mielai maišė su klasika dvelkiančiais muzikiniais garsais, juos pagardindamas netradiciniais vokaliniais etiudais, švelniu pianino skambesiu bei kiek šiurkštesniu sintezatoriaus riaumojimu. Tokios ir panašios muzikinės variacijos būdingos ir dabartiniams kūrėjo darbams. Pavyzdžiui, kūriniai „Amigdala“ (2010) bei  „Strong String“ (2011) pasižymi būtent šiomis savybėmis ir garsiniais sprendimais. Tiesiog išdrįskite paklausyti muzikos, turinčios savyje nežemiškos jėgos.

Italo prezentacija apie dovaną dalintis TEDx konferencijoje, kurios moto – „ideas worth spreading“.

Kūrėjo muzikinius kūrinius rasite čia: http://www.matteo-ceccarini.com/#works


Komentuok:
*Reklama
DNO