Menu
 
 

Menininkai kviečia palaikyti socialines iniciatyvas Ramintojoje

2021 11 23  20:46  |  M.I.C. Naujienos

Menininkai kviečia palaikyti socialines iniciatyvas Ramintojoje

Nuotrauka – asmeninių menininkų archyvų ©

Artėjant Advento laikotarpiui Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios erdvėse, Vilniuje vyks keletas muzikinių paramos renginių.

Kompozitorius Gediminas Gelgotas, kartu su Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO 15-tojo muzikinio sezono proga vilniečius ir miesto svečius kviečia ne tik į savo renginius Ramintojoje, bet ir palaikyti ten vykdomas socialines iniciatyvas. „Džiaugiamės, kad visuomenei atsivėrusioje Ramintojoje telkiasi daug socialinių iniciatyvų, – teigia kompozitorius, – tai vieta, kur žmonės per savanorystę, socialinę atskirtį patiriančių žmonių integravimą, miesto bendruomenės telkimą tiesiogiai prisideda prie visuomenėje esančių problemų sprendimo. Taip pat labai gera, jog ši erdvė yra atvira menui ir menininkams, nuolat vykstančios parodos, koncertai, knygų pristatymai ir kiti renginiai parodo puikią įvairų sričių bendradarbiavimo galimybę. Tuo pačiu tai yra gražus Vilniaus senamiestyje esančio, unikalaus barokinio objekto prikėlimo pavyzdys, prie kurio norime savotiškai prisidėti ir mes.

Aktorius, rašytojas Juozas Gaižauskas, atsakydamas, kodėl jis mato prasmę palaikyti Ramintojoje vykdomas  veiklas, sako: „Ramintoja man tarsi gerumo lopšys, kuriame ramybę gali rasti kiekvienas. Čia viskas tikra ir paprasta. Norisi pakviesti visus ir pasidalinti šiuo jausmu. O jeigu žmonės išgirs, pajus, ateis ir aukos – nulenksiu galvą ir pasakysiu: dalyvauju čia, nes taip man liepė širdis, o jūsų buvimas ir yra prasmė, dėl kurios čia dainuoju neieškodamas jokios kitos prasmės ir nekeldamas klausimo: kodėl?“

Menininkai kviečia palaikyti socialines iniciatyvas Ramintojoje

Aktorius J. Gaižauskas. Nuotrauka – A. Katilienės ©

Esame labai dėkingi menininkams, siekiantiems padėti, teigia VšĮ Bendrystės ir socialinių inovacijų centro direktorė Lina Blažytė, – šaltasis periodas mums, prižiūrintiems ir besirūpinantiems tik iš avarinio stovio ištrauktu, unikaliu kultūros paveldo objektu yra sudėtingiausias, reikalaujantis didžiausių išlaidų pastatui, šildomam elektros energija, išlaikyti. Nenorime nutraukti socialinių, savanorystės ir sielovados veiklų, todėl ši pagalba yra labai reikšminga. Prie šios menininkų intencijos gali prisidėti visi apsilankysiantieji muzikiniuose renginiuose. Paaukoti galima iš anksto pervedant savo piniginę paramą bankiniu pavedimu VšĮ Bendrystės ir socialinių inovacijų centrui į sąskaitą LT287300010160375957, nurodant – parama veiklai. Arba atvykus į renginį, banko kortele per paramos rinkimo terminalą.

Muzikiniuose renginiuose Ramintojoje (Savičiaus g. 15, Vilniuje) lapkričio 23 d. skambės naujausi kompozitoriaus Gedimino Gelgoto kūriniai, parašyti pastaruoju, visam pasauliui sudėtingu laikotarpiu, tačiau nestokojantys šviesos, kviečiantys harmonijai. Kūrinius atliks Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO. Vienas renginių, vyksiantis 15:00 val. bus skirtas vaikams, o 18:00 ir 20:00 val. plačiajai visuomenei.

Dar vienas muzikinis paramos renginys vyks gruodžio 8 d.19:00 val. Jo metu skambės aktoriaus, rašytojo Juozo Gaižausko ir jo draugų atliekamos dainos.

Unikalus vienbokštis barokinis Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios pastatas Vilniuje, sovietmečiu  buvo sužalotas ir paverstas sandėliu. 2018 metais, Lietuvos policijos kapeliono kun. Algirdo Toliato ir Vidaus reikalų ministerijos bendruomenės pastangomis buvo atvertas visuomenei. Šiandien taip vadinamoje Ramintojoje bendruomenines ir socialinę atskirtį mažinančias veiklas vykdo organizacijos: VšĮ Bendrystės ir socialinių inovacijų centras, MB Pirmas blynas ir Švč. Mergelės Marijos Ramintojos koplyčios religinė bendruomenė.


Komentuok:
*Reklama