Menu
 
 

Tenoras Antanas Zakarauskas kartu su itale Antonella Carpenito kviečia į koncertą Šv.Kotrynos bažnyčioje

2021 11 22  20:15  |  M.I.C. Naujienos

Tenoras Antanas Zakarauskas kartu su itale Antonella Carpenito kviečia į koncertą Šv.Kotrynos bažnyčioje

Nuotraukos – asmeninių atlikėjų archyvų ©

Europos bei Australijos klasikinio dainavimo meno žinovų ir gerbėjų įvertintas, lietuviškuoju Caruso tituluojamas tenoras Antanas Zakarauskas atvirauja, kad nors metų pradžia buvo išties nelengva, šiandien 2021-uosius jis drąsiai vadina atradimų metais ir, po trijų metų pertraukos, lapkričio 28 d. kviečia į koncertą.

Lietuvos muzikos akademijoje ir Italijoje dainavimo meno mokęsis, vėliau į Australiją išvykęs, kur po perklausos buvo pakviestas stažuotis Sidnėjaus operos studijoje, koncertavęs JAV, Australijoje, Danijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Latvijoje, Italijoje, Lenkijoje ir kitose pasaulio šalyse, šiuo metu A. Zakarauskas vokalinius sugebėjimus tobulina pas daugiau nei penkiasdešimt metų sceninės patirties turinčią ir net dviejų JAV prezidentų – D. F. Kenedžio ir B. Obamos – už nuopelnus Jungtinių Valstijų kultūrai apdovanotą operos primadoną Grace Bumbry. Pirmoji juodaodė Venera Vagnerio teatre ir neabejotinai viena žymiausių savo kartos operos primadonų Grace Bumbry 1976 metais yra koncertavusi ir Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre: vieną vakarą ji atliko Aidos, o kitą – Amneris vaidmenis. Prieš kelias savaites Austrijoje repetuodamas naują repertuarą jau šį sekmadienį Šv. Kotrynos bažnyčioje vyksiančiam koncertui, iš G. Bumbry tenoras išgirdo ypatingą komplimentą: „Aš padainavau ir stojo nejauki tyla. Susižvalgėme su pianistu ir nerimastingai laukėme ką gi gerbiama Grace Bumbry pasakys, o ji tik tylėjo… Staiga pažvelgė man į akis ir tarė: „Nuostabu. Tai buvo tiesiog nuostabu. Nežinau kaip tu tai padarei, bet buvo nepakartojama“. Negalėjau patikėti – tokio lygio atlikėja nuoširdžiai žavėjosi kūrinio atlikimu! Jos žodžiai įkvėpė ir tapo savotišku paraginimu į pasiruošimą koncertui įdėti ne tai kad daugiau širdies, o visą širdį“, – pasakoja A. Zakarauskas.

Tenoras Antanas Zakarauskas kartu su Antonella Carpenito kviečia į koncertą Šv.Kotrynos bažnyčioje

Tiesa, scenoje Antaną išvysime ne vieną – pasirodys ir dar viena Grace Bumbry studentė – sopranas iš Italijos Antonella Carpenito bei mecosopranas Jovita Vaškevičiūtė-Vaska, jiems akomponuos pianistas Linas Dužinskas. „Su Antonella, kuri yra dainavusi su tokiais dirigentais kaip Riccardo Muti, Nello Santi, Daniel Oren  ar Jordi Bernacer, susipažinome Italijoje, kuomet „Džokondos“ pastatymo metu abu debiutavome pagrindiniuose vaidmenyse. Mudu jaučiame sinergiją, atliekame panašų repertuarą, o mūsų balsai yra panašūs savo dinamika, ekspresija ir muzikiniu intelektu. Žinoma, Lietuva gali didžiuotis daugeliu gražių balsų ir pasaulinį pripažinimą pelniusiais atlikėjais, tačiau norėjosi savo mylimai publikai padaryti dovaną, pakviečiant ir klausytojų auditorijai pristatant šią išskirtinio balso savininkę. Kartu taip pat dainuos Jovita Vaškevičiūtė-Vaska, kurios Lietuvos publikai pristatinėti, neabejoju, tikrai nereikia. Koncertui padeda pasiruošti pianistas, koncertmeisteris, Linas Dužinskas, kuris jau ne pirmą kartą dalyvauja žiūrovams pateikiant naują muzikinę programą. Na, o programoje publikos šįkart laukia G. Bizet, G. Puccini, A. Ponchielli, G. Verdi ir kitų kompozitorių operos šedevrai“, – koncerto šydą praskleidžia tenoras Antanas Zakarauskas.


Komentuok:
*Reklama