Menu
 
 

Menininkas Paulius Šliaupa kvies patirti akimirką

2019 01 22  20:44  |  Aktualijos

Paulius Šliaupa

Nuotraukos – menininko asmeninio archyvo ©

Galerija „Meno niša“ tęsdama projektą „Meno erdvė jauniems menininkams“ sausio 24 d. kviečia į jaunosios kartos tapytojo Pauliaus Šliaupos parodą „Dès Vu“, kurioje susijungs tapyba ir video. Šioje parodoje žiūrovas bus įgalintas mokytis girdėti ir matyti iš naujo.

Dès Vu – suvokimas, kad Tai taps atsiminimu. Savo parodai pristatyti P. Šliaupa pasirinko citatą iš  „The Dictionary of Obscure Sorrows“: „Kartais gyvename nesureikšmindami praeinančio laiko. Jei sąmoningai nestebime, kaip prabėga akimirkos, koncentruojamės į dabartį. Tačiau kartais susimąstome, kad akimirka, kurioje esame, tuoj praeis. Ji ištirps praeityje tarp vaikystės atsiminimų ir tarp to, ką valgėme pusryčiams. Greitai ir ši akimirka taps atsiminimu.“

P. Šliaupos kūrybos metodas primena fenomenologinį tyrimą, kuriame jis gilinasi į tai, kaip mus įtraukia kasdienės situacijos, šviesa, garsai, medžiagos, paviršiai ir erdvės. Menininkas kasdien intuityviai dokumentuoja akimirkas, vaizdo kamera ir diktofonas tampa dar viena jo jusle.

„Surinkęs daug tokių potyriais pripildytų akimirkų, išskleidžiu jas – išklijuoju kambario sienas kadrais atspausdintais iš video ir dėlioju juos į filmą, paremtą asociacijomis. Sukūrus asociacijas atsiranda abstrakčios istorijos, kurias panaudodamas kuriu kelionę per nuotaikas, judėjimą tarp vidinio ir išorinio pasaulių. Nors atskiri kadrai trunka apie 15-20 sekundžių, iš jų sukuriu tėkmę, kurioje laikas sulėtėja“, – pasakoja menininkas P. Šliaupa.

Menininko kūryboje dažnai siurrealistiniai, kartais melancholiški vaizdiniai kinta tarsi sapno būsenoje, tvyro grėsminga ramybė, suvokimas, kad atsisveikini su akimirka, jai dar bevykstant. P. Šliaupa tapydamas pasitelkia panašių kūrybos principą. Jis iš skirtingų medžiagų lėtai lipdo struktūrą, ją šlifuoja, „apaugina“ dažais, detalėmis, niuansais, kurie sukuria „sutirštinto“ laiko būseną, kai aiškūs atsiminimai nugrimzta į pasąmonę.

Paulius Šliaupa

Paulius Šliaupa. Kadras iš video kūrinio „Mom“ (2018) ©

P. Šliaupa tapydamas jungia medžiagas, kurios turi skirtingą ryšį su laiku – greitai stingstantys karšti klijai, teptukas apaugęs dažais, lėtai džiūstantis ir byrantis kreidos sluoksnis, suklijuotas, sustingęs ir sutrūkinėjęs smėlis ir kt. Ilgus metus tapant darbus vien aliejiniais dažais, laikas guldavo vientisais, tvirtais sluoksniais, dabar mano darbų paviršius įgavo išskaidytą laiką, sudėliotą iš gabalėlių skirtingų medžiagų kaip ir seka fragmentiškų atvaizdų sugrupuotų video darbuose bei mūsų žmogiškuose prisiminimuose.

P. Šliaupa – Vilniaus dailės akademijos skulptūros katedros magistrantas, šiuo metu studijuoja ir kuria Belgijoje, Gento mieste. P. Šliaupos kūriniai sėkmingai buvo pristatyti tarptautinėse meno mugėse Paryžiuje, Budapešte, Berlyne, Kelne. Jo kūrinių yra įsigiję privatūs kolekcionieriai Lietuvoje, Berlyne ir Paryžiuje.

Parodos „Dès Vu“ atidarymas sausio 24 d. 18val., ji veiks iki vasario 12 d. Parodos lankymas – nemokamas.


Komentuok:
*Reklama
DNO