Menu
 
 

Migloko perdainavo „Howling“

2017 07 03  17:22  |  M.I.C. Naujienos

Migloko - SwO magazine

Kadrai iš dainos video klipo

Iki pirmosios RY X viešnagės Lietuvoje liko tik viena naktis. Šiuo metu australų muzikos kūrėjas yra kelyje ir tęsia albumo „Dawn“ pristatymo turą po Europą. Šiandien jo stotelė – Kijevas, o jau rytoj šis minimalistinių baladžių meistras atvyks į Vilnių. Savaitgalį Libane pasirodęs artistas antradienio vakarą surengs išskirtinį pasirodymą Pranciškonų rūmų kieme.

Kažkur Užupyje, privataus namo kieme, ant medinių laiptų sėdinti Migloko paima kasetę, ją įdeda į boombox‘ą, paleidžia muziką ir pradeda dainuoti į mikrofoną „Howling“. Štai koks vaizdas lydi šią dainos versiją. Gyvenimo jau atsikandusi dainų autorė ir atlikėja Migloko savaip perdainavo populiarų RY X kūrinį, ir, atrodo, kad jai pavyko.

„RY X įrašas „Howling“ – viena gražiausių jo dainų. Man labai artimas moteriškumas, kurį savo kūryboje garsais ir vaizdais pateikia australas. Esu kažkuo panaši į jo apdainuojamas moteriškas būtybes. Jos tokios laukinės, stiprios, švelnios, nepriklausomos ir elegantiškos. Aš taip pat. Jis savo muzika ir vaizdais parodo ne tik stiprų vyrą, bet ir kitą jo pusę. Man tai tikra ir labai gražu. Jo kūryboje labai daug erdvės ir minimalizmo. Tai užburia. Nekantriai laukiu koncerto ir labai džiaugiuosi, kad tokie tikri artistai atvyksta pas mus“, –  sakė į Lietuvą po klajonių po pasaulį grįžusi ir solinę karjerą tęsianti Miglė Kilčiauskaitė-Migloko.

Tai jau nebe pirmas kartas, kada lietuvių talentai perdainuoja į Lietuvą atvykstančių atlikėjų dainas. Grupės „Garbanotas Bosistas“ vokalistas Šarukas Joneikis perdainavo „BØRNS“ dainą „10,000 Emerald Pools”, o Eglė Sirvydytė ir styginių kvartetas – Jose Gonzalezo klasiką „Crosses“. Užupyje įrašyta Migloko versija – graži koverių tradijos tąsa. Įdomi detalė – paties RY X hitą „Berlin“ prieš BBC kameras perdainavo pats „Grammy“ laimėtojas Samas Smithas.

„Howling“ albume „Down“ įrašyta ketvirtuoju numeriu ir visada gyvai skamba RY X koncertuose. Tiesa, šis kūrinys buvo išleistas dar gerokai anksčiau ir yra nepajudinamas šio albumo singl‘as. Nors joje panaudota labai mažai priemonių, išreikšta labai daug. Ši baladė gimė iš itin asmeniškų patirčių ir joje palikta daug erdvės klausytojui. Tai bendras Ry Cumingo ir jo ilgamečio bendražygio Franko Wiedemanno darbas. Šis kūrinys panaudotas ne vienoje reklamoje ir kino filme, jis taip pat skamba ir BBC eteryje.

Elektroninė muzika – neatsiejama RY X gyvenimo dalis. Šioje scenoje jis gerai vertinamas ir mėgstamas kitų kūrėjų ir didžėjų. Tarp Los Andželo ir Berlyno kuriantis RY X ir jau minėtas vokietis turi kitą projektą ir po „Howling“ vardu išleido albumą, krūvą singlų ir remiksų.

Pranciškonų rūmų kieme australas RY X pasirodys liepos 4-osios vakarą, iškart po to, kai sceną ir publiką sušildys lietuvaitė Eglė Sirvydytė. Tai bus vienintelis jo pasirodymas Baltijos šalyse.

Migloko


Komentuok:
*Reklama