Menu
 
 

Mirusių namų pasaka pagal Craig McDean

2010 07 11  11:27  |  Aktualijos

Nuotraukos: fashionising.com

Dvi „mirtišės“ klaidžioja po negyvenamą prabangų dvarą. Abi jos blyškios lyg šmėklos, stilingos bei žavios lyg juodosios našlės, viliojančios vyrus į savo pražūtingas pinkles. Tačiau vis dėlto tai tik Craig‘o McDean‘o pastangos įvilkti lietuvaitę Editą Vilkevičiūtę ir Anną Marią Jagodzinską į našlių įvaizdį. Tai prilygsta istorijoms apie namus, kuriuos žmonės stengiasi kuo greičiau skubiau, kurių languose dažnai matomas permatomas lyg vaiduoklio žavios moters veidas, kurių laiptai bei sienos apaugusios vijokliais, o durys viliojančiai pravertos… Šiurpuliukai perbėga per kūną pagalvojus apie tolimesnę istorijos dalį. Vis dėlto Craig‘o McDean‘o fotografijos primena ne siaubo filmą, o tik „juodąją“ romantinę dramą.

Reikia paminėti, kad ypač puikus stilisto darbas. Drabužiai, kuriuos nuotraukose dėvi modeliai, puikiai dera prie aplinkos: baltomis paklodėmis uždengtų baldų, aptrupėjusių, suskeldėjusių, nusilupinėjusių sienų bei šimtmečius primenančią prabangą. Pusilgės bei ilgos, aptemptos ir gana laisvos, liemenuotos, klostuotos, siaurėjančios, platėjančios… Įvairių formų drabužiai, apie save teigiantys tik viena – prabanga. O niūri spalvinė gama tik dar labiau pabrėžia istorijos nuotaiką.

Tai namai, kuriuose šeimyninę laimę uždengė dulkės, o autoritetą – baltos paklodės. Tačiau konservatyvaus moteriško žavesio nuslopinti nepavyko jokiems šimtamečius namus graužiantiems termitams. Tai pasaka, kurią nuostabiomis nuotraukos išdrįso pasekti Craig‘as McDean‘as.

Modeliai: Edita Vilkevičiūtė ir Anna Maria Jagodzinska

Žurnalas: W 2009 vasaris

Fotografas: Craig McDean


Komentuok:
*Reklama