Menu
 
 

MO Kalėdos: 90-ųjų ritmai su GIEDRE

2019 12 10  18:34  |  Aktualijos

MO Kaledos su GIEDRE

Nuotraukos – MO muziejaus archyvo ©

Į pop-elektronikos sceną sugrįžusi dainininkė ir dainų autorė Giedrė Kilčiauskienė MO Kalėdoms ruošia ypatingą programą. Specialiai švenčių proga gruodžio 27 dieną atvykusius į MO muziejų ji sugrąžins į 90-uosius.

„Esu giliai įklimpusi į priklausomybę nuo muzikos – kokio žanro ji bebūtų“, – teigia pati G. Kilčiauskienė. Taigi MO muziejuje bus galima išgirsti ir senas patikrintas „Empti“ bei „Pieno lazeriai“ dainas, ir naujojo albumo ritmus. Bus ir džiazo, ir pop, ir elektroninės muzikos.

„Kalėdiniai prisiminimai gali būti ir muzikiniai. Taigi per šias šventes kviečiame kartu su Giedre prisiminti 90-uosius, jų muzikos ritmus“, – pasakoja Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

90-aisiais – muzikinė pradžia ir muzikiniai lūžiai

1995 m. pradėjusi savo muzikinę karjerą grupėje „Muse-sick“ G. Kilčiauskienė per tą dešimtmetį patyrė ne vieną muzikinį lūžį ar naują atradimą. Jau po pirmojo „Muse-sick“ koncerto ją pastebėjo tuo metu andergraunde jau populiarėjanti grupė „Dogbones“ ir pasikvietė Giedrę dainuoti kartu. Su šia grupe G. Kilčiauskienė įrašė albumą ir sudalyvavo paskutiniame „Roko marše“.

Kai 1998 m. Giedrę pakvietę dainuoti grupė „Empti“, įvyko didžiulis lūžis. „Visada žavėjausi jų profesionalumu, idėjomis, novatoriškumu. Tai buvo pirmasis stilistinis mano muzikos lūžis, nes „Empti“ muzikoje buvo naudojamos ne tik gitaros, bet ir kompiuteris, o albumas „Estrada“ atvėrė kelius į didžiąją sceną“, – prisimena ji.

MO Kalėdos: 90-ųjų ritmai su GIEDRE

90-ųjų prisiminimai

Paklausta, kaip prisimena 90-uosius, G. Kilčiauskienė atsako: „Tai buvo mano paauglystė, todėl norėjosi maištauti ir nepaklusti to laikmečio madai, kuri tuo metu Lietuvoje tikrai nebuvo kokybės etalonas. Pigūs sintezatoriniai garsai, ryškus sovietinio popso prieskonis, kai tuo metu MTV grojo Stingas, Sealas, Simply Red, TLC, All Saints. Du skirtingi pasauliai. Pagaliau dabar mes žengiame koja kojon“.

Ji taip pat priduria, kad ir šių dienų muzikoje galima pajusti 90-uosius. „90-ųjų stilistikos muzikoje daug, tačiau labai džiugu, kad šie muzikiniai prieskoniai yra iš MTV, o ne iš Gariūnų“, – teigia Giedrė.

Daugiau informacijos apie Giedrės koncertą ir bilietai: MO Kalėdos su GIEDRE. Su koncerto bilietu taip pat galima apžiūrėti MO muziejaus didžiąją parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ ir mažąją parodą „Mekas mirksi geriau“. Parodas apžiūrėti galima tą pačią dieną iki koncerto pradžios – 20 val.

Šventiniai renginiai visą savaitgalį

Po G. Kilčiauskienės koncerto MO muziejuje šventinė programa tęsis visą savaitgalį. Šeštadienį ir sekmadienį MO muziejus kviečia atrasti stebuklus pasakų pasaulyje. MO savanoriai ir edukatoriai skaitys pačias įvairiausias pasakas vaikams.

Kartu su knygų, tarp kurių „Laimė yra lapė“, „Raudonkepuraitė“, „Senelio šalčio ūsai“, „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“, „Melagių pilis“, „Kalėdų senelių šalis“, „Matilda“ herojais bus galima naujai atrasti šventes. Pasakas taip pat skaitys rašytoja Ilona Ežerinytė, o istorijas apie drąsias ir įkvepiančias moteris įgarsins pasakų knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ autorės Viktorija Aprimaitė ir Viktorija Urbonaitė.

Taip pat šeštadienio vakarą vyks susitikimas su dailininku Vytautu Narbutu šalia jo kūrinio, šiuo metu eksponuojamo MO muziejuje – „Madona su islandišku peizažu“.

Savaitgalį vyks nemokamos MO gidų savanorių ekskursijos, o sekmadienį muziejus kviečia į šeimų sekmadienį, kurio metu vyks šventinis koncertas su teatru vaikams „Pradžia“. 


Komentuok:
*Reklama