Menu
 
 

Moderni ir rafinuota Vaido Maco autorinė kūryba

2017 03 01  15:38  |  Aktualijos

Vaidas Macas - SwO magazine

Nuotraukos : vaidasmacas.lt, Enrika Samulionytė

Amžino grožio ir svajonės ilgesys – esminiai, Vaidą Macą kurti įkvepiantys elementai. Nuolatinės tikrumo paieškos, kas jaudina ir paliečia žmogaus širdį – tai, ką autorius stengiasi perteikti savo kūryba bei pozityvumas, kurį ir siekia dovanoti kitiems. Platus kūrėjo akiratis ir įvairiapusiškumas, suteikia jam galimybę save realizuoti skirtingose meno formose: madoje, juvelyrikoje, keramikoje.

Vaidas Macas - SwO magazine

MADA

Modernų moteriškumą atskleidžiančiuose Vaido Maco prêt-àporter DE LUXE rūbų kolekcijos modeliuose galima įžvelgti aukštosios mados elementų persipinančių su istoriniais baroko, rokoko epochų motyvais. Išgrynintos konstrukcijos, estetinė modelių švara, spalvos ir formos žaismė, klasikiniai siluetai ir modernūs akcentai skirti drąsiai ir gyvenimu besimėgaujančiai moteriai. Kūrėjas ne tik piešia eskizus, bet ir pats juos įgyvendina kurdamas modelių prototipus iš eskizinių audinių. Tik parengti ir išieškoti modelių maketai keliauja patyrusių siuvimo meistrų globon, kurie ir išpildo bei įkvepia modelius tikram gyvenimui. Siekiant atskleisti konstrukcijų skulptūriškumą, linijų grynumą, savo srities žinovai įgyvendindami kūrėjo sumanymus, dalį darbo siuvimo mašinomis keičia siuvimu rankomis. Vaido Maco kolekcija sukurta naudojant aukščiausios kokybės šilko, vilnos, kašmyro audinius iš Italijos, Anglijos, Prancūzijos.

Vaidas Macas - SwO magazine

JUVELYRIKA

Detalūs Vaido Maco eskizai ir prototipai, jautrus juvelyrės Šarūnės Vaitkutės rankų prisilietimas, auksas, titanas bei emalė ­– virto stilizuota žydinčio sodo juvelyrika – netikėtais puošybos elementais, kas kartą ant rūbo galinčiais priglusti skirtingomis žydinčiomis kompozicijomis. Skirtingų formų, dydžių, spalvų erdviniai žiedlapiai suverti ant patogiai fiksuojamo pagrindo gali tapti tiek subtiliu dienos, tiek švytinčiu vakaro papuošalu. Juvelyrikos kolekcijos „Prisiminimai apie žydintį sodą“ įkvėpimo šaltinis – Rabindranato Tagorės poezijos rinkinys „Sodininkas“, klasikinis vedų poezijos veikalas „Bhagavad Gita“ ir mus visus džiuginantys nepaliaujamai žydintys pavasario sodai.

Vaido Maco autorinė kūryba

INTERJERAS

Žvelgiant į įspūdingų dydžių interjero puošybos kūrinius, pastebėsite, kad Vaidą Macą kūryboje lydi nepaliaujamai žydinčių sodų motyvai. Aptakiuose klasikinių proporcijų kūriniuose galite įžvelgti besiskleidžiančius tulpių žiedus, po giedromis, spindinčių glazūrų spalvomis, išvysti upės vandenyje banguojančius žolynus, o saulės spindesius atstoja prabangiai žėrinti aukso liustra. Vaido Maco meno dirbinių skirtų interjerui kūrybinį procesą įtakojo senovės Afrikos, Indijos, baroko bei rokoko laikotarpių studijos. Autorius piešia ne tik šių vazų eskizus, bet ir, kaip alchemikas, pats formuoja objektus naudodamas itališką molio masę, transparentines glazūras, aukso liustrą, paversdamas juos į transcendentalius ir nematytus meno kūrinius, žavinčius savo tauriu dydžiu ir papuošiančius tiek asketišką minimalistinį, tiek prabangų klasikinį interjerą.


Komentuok:
*Reklama