Menu
 
 

Moderni lietuvybė „Archaic gardens“ parodoje

2015 03 03  17:49  |  Aktualijos

Archaic gardens paroda

Nuotraukos: Tomas Vyšniauskas

Nuotraukos: Tomas Vyšniauskas (electromagnetico.lt)
Plaukų stilius: kūrybinė komanda „A-Twins“ (atwins.lt)
Makiažas: Emma
Drabužiai: PURE
Tatuiruotės: Vaigirdas Kofy
Modeliai: „Ruta Model Management“

Vasario 22 d., Nacionaliniame Kauno Dramos Teatre atidaryta fotografijų paroda. Kiekvieną kartą stebinantis ir neįtikėtinai kūrybiškas duetas A-Twins, po kurio pavadinimu slepiasi du talentingi, Lietuvos vardą užsienyje garsinantys stilistai Andrius Mašauskas ir Anatolijus Pajanok, kartu su fotografu Tomu Vyšniausku pristatė bendrą projektą – naujausios kolekcijos „Archaic Gardens“ fotografijų parodą.

Tomo Vyšniausko įamžintoje kolekcijoje „Archaic Gardens“ yra sugretinami ir interpretuojami du kontrastingi pasauliai – senasis, archaiškas, kurį simbolizuoja skulptoriaus Danieliaus Sodeikos kurti kabantys sodai bei šiuolaikinis urbanistinis pasaulis, perteiktas moderniu stiliumi pasižyminčiomisšukuosenomis. Minimalizmu pasižymėjo Vaigirdo Kofy sukurto tatuiruotės, Make up by EMMA makiažas bei dizainerių dueto PURE (Ana Romanova ir Dovilė Cibulskaitė) subtilių formų drabužiai, interpretuojantys modernios nuotakos įvaizdį.

Japoniškasis origami – tokia buvo pirminė „Archaic gardens“ kolekcijos idėja. Tačiau ilgainiui vystydamas koncepciją, duetas suprato, kad origami figūros turi ir lietuvišką atitikmenį – kabančius sodus: „Ilgą laiką žavėjomės rytietišku kabančiųjų sodų ekvivalentu – origamiais. Besigilindami į šią japoniškąją geometrijos poeziją, netikėtai grįžome prie lietuviškosios tradicijos – šiaudinių kabančių sodų. Juos betyrinėdami pamatėme, kad prasmės gilumu šis tautodailės objektas niekuo nenusileidžia origamiams, yra kupinas archaiškų prasmių. Galima sakyti, kad šiaudų soduose užkoduota universali bendražmogiškoji patirtis ir pasaulio samprata. Štai taip gimė kabančiųjų sodų versija mados plotmėje.“ Tam, kad kabantieji sodai virstų moderniomis šukuosenomis, A-Twins duetas visą vasarą dirbo su skulptoriumi Danieliumi Sodeika, kurdamas metalinius šukuosenų karkasus.

Fotografas T. Vyšniauskas fotosesijai pasirinko skirtingas vietas – tai Londone esančio finansų rajono Canary Wharf dokai bei fotostudija. Toks dviejų skirtingų erdvių pasirinkimas simboliškas: fotostudijoje, perteikiant archaiškąją, juodos žemės ir moters, kaip gyvybės nešėjos dvasią, ir Canary Wharf verslo rajone, kur lietuviškieji sodai atgimsta naujomis formomis, įpinti į industrinį miesto foną.

Pasak Andriaus, ši paroda – jiems pirmoji: „Fotografijų parodą organizuojame pirmą kartą. Iki tol savo kolekcijas, įvaizdinius darbus demonstruodavome įvairių renginių scenose – nuo bene prestižiškiausio pasaulinio plaukų stilistikos renginio Alternative Hair International Visionary Awards Londono Albert Hall‘e, iki šį rudenį puikiai startavusio stilistinio šou Exit To The City Vilniuje. Su Tomu Vyšniausku bendradarbiaujame jau daug metų, mus sieja ne tik profesionalumas, panašus estetinis suvokimas, bet ir bičiulystė.“ Todėl pačią kolekciją „ARCHAIC GARDENS“ patikėjome fotografuoti būtent Tomui. „Galima sakyti, jis suteikė antrą gyvenimą, užfiksuodamas talentingus, įkvepiančius kadrus,“ – teigė kolekcijos autorius.

A-Twins duetas šią parodą dedikuoja Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui.

Paroda Nacionaliniame Kauno dramos teatre veiks iki kovo 22 d.

Archaic gardens paroda

Archaic gardens paroda

Archaic gardens paroda


Komentuok:
*Reklama