Menu
 
 

Mokomės ne tik mokykloje, bet ir kine

2013 09 04  17:20  |  Aktualijos

Po atostogų vasaros grįžtame prie rudens darbų. Artėjant rudeniui nejučia susimąstome apie naujus „mokslo“ metus. Dažnai būtent rugsėjis daugumai asocijuojasi su naujų darbų, mokslų ir visų kitų reikalų pradžia. Čia apie mokslo metus kalbu pačia plačiausia prasme – juk mokomės toli gražu ne tik iš vadovėlių. Nauja patirtis, nauji žmonės, nauji iššūkiai, nauja vieta yra pats tikriausias gyvenimo universitetas. Ir, žinoma, kaip ir priklauso geram universitetui, šie nuotykiai moko mus būti išmintingesniais, protingesniais ir visaip kitaip geresniais negu buvome prieš tai.

Todėl rudenį pradedu nuo juostų apie neeilinį protą, emocinį išsilavinimą ir,  be abejonės, apie gyvenimiškus egzaminus.

1. A Beautiful Mind / Nuostabus Protas (2001 m.)

A Beautiful Mind / Nuostabus Protas

Nuotrauka: http://cf2.imgobject.com

Žanras: biografinis, drama.

Šalis: JAV.

Režisierius: Ron Howard.

Vaidina: Russell Crowe, Ed Harris, Jennifer Connelly, Christopher Plummer, Paul Bettany.

2001 metais sukurtas filmas apdovanotas 4 oskarais.

Vienas ryškiausių XX amžiaus protų. Vienas skausmingiausių jo užtemimų. Tikra Johno Forbeso Nasho gyvenimo istorija. Tai – filmas apie matematiką, Nobelio premijos laureatą.

Beautiful mind“ kūrybinė grupė padirbėjo iš peties: tai yra ne tik gera darbo idėja, bet ir gili, jausminga, įtraukianti istorija, kuria galima žiūrėti ne vieną kartą. Kine nepriekaištingai, estetiškai vizualizuotas ir matematinio mąstymo procesas, ir proto byrėjimas, užgriuvus ligos naštai. Iš tiesų puikiai parinktas istorijos pavadinimas: nuostabus protas, kuriam įveikiamos sudėtingiausios užduotys, niekaip negali paklusti paprastiems, kasdieniams dalykams.

Mačiusiems – pažiūrėti vėl, nemačiusiems – tiesiog būtina pažiūrėti!

2. The Jacket / Tramdomieji (2005 m.)

The Jacket / Tramdomieji

Nuotrauka: http://nowfilms.ru

Žanras: drama, trileris, fantastinis.

Šalis: JAV, Didžioji Britanija, Vokietija.

Režisierius: John Maybury.

Vaidina: Adrien Brody, Keira Knightley, Kris Kristofferson, Jennifer Jason Leigh, Kelly Lynch.

Tikrai nekasdieniškas kinas apie neeilinius išgyvenimus, potyrius ir įvykius. Originali ir gerai įgyvendinta filmo mintis, – tikrai negali sakyti,  kad istorija nuspėjama. Stiprus aktorių darbas ir įdomus siužetas. Istorijos linija pakankamai susukta, o įvykiai, iš pažiūros nieko bendro neturintys, yra paslaptingai susiję. Stiprūs herojų išgyvenimai tik dar labiau skatina įsijausti į žiūrimą filmą.

Sukrečiantis darbas. Paliekantis vietos mintims ir tikrai vertas visų gyvųjų ir mąstančių dėmesio.

3. An Education / An Education (2009 m.)

An Education / An Education

Nuotrauka: http://www.ovemedia.com

Visų pirmiausia, tai yra tikrai gražus kino darbas. Yra į ką pažiūrėti: kostiumai, suknelės – tiek puošnūs, tiek kasdieniški, jie gražūs ir traukia akį. Filme akcentuojami kontrastai tarp konservatyvaus ir prabangaus drabužių (ir netgi gyvenimo) stiliaus, o tai yra gražu mano, ir, tikiuosi, jūsų akims. Konservatyvumas žavi kuklumu, santūria elegancija, ramiomis spalvomis. Na, o filmo blizgučiai primena senąjį Holivudo galmūrą. Retro automobiliai ir visa juostos atmosfera nukelia į šeštąjį dešimtmetį.

Reikėtų paminėti, kad tai yra pamokomasis pasakojimas apie tai, kaip lengva nuslysti, kaip paprasta susižavėti, pamiršus blaivų protą nuošalyje, ir pridaryti klaidų. Kad ir kiek kartų šie žodžiai būtų girdėti ar kokie banalūs bebūtų, tai tarsi yra tapę klasika, nes klaidos nuolatos kartojasi ir visada atrodo, kad „man juk bus kitaip“… Filmas, kuriame iš svetimo klaidų galima pasimokyti vietoj savųjų. To ir linkiu.

4. Good Will Hunting / Gerasis Vilas Hantingas (1997 m.)

Good Will Hunting / Gerasis Vilas Hantingas

Nuotrauka: http://www.dbcovers.com

Žanras: drama.

Šalis: JAV.

Režisierius: Gus Van Sant.

Vaidina: Robin Williams, Matt Damon, Ben Affleck, Stellan Skarsgrd, Minnie Driver.

Darbas nominuotas 8 Oskarams, pelnė 2.

Dar vienas kūrinys apie nepaprastą protą: tai gyvenimiška istorija apie išskirtinį gebėjimą turintį  iš pažiūros paprastą vaikiną. Kalbant apie išskirtinius gebėjimus, tai yra dovana, kuri žavi, nes stebina daugelį, tačiau  kartu yra ir tam tikra našta.  Kai kartais tenka rinktis (kaip, pavyzdžiui, daktarui Hausui): būti vienam, bet išskirtiniam ar būti „normaliam“, bet poroje.

Taip pat tai yra pasakojimas apie meilę, vyrų draugystę, skirtingus ir visada nepaprastus gyvenimus, susipynusius viename vyksme. Įdomi, tačiau tikrai nesausa, jautri ir jausminga istorija.

Aktoriai, kurių pavardės turėtų būti rašomos su šauktukais, dirba gerai ir tikrai ne veltui yra įvertinti. Geri dialogai, kaip sako pačiame kino pasaulyje – „super philosophy“.  Puikiai nufilmuotos scenos, kurios priskirtos netgi „The Best Film Scenes“ kategorijai.

5. Exam / Egzaminas (2010 m.)

Exam / Egzaminas

Nuotrauka: http://images.weltrecords.de

Žanras: trileris.

Šalis: Didžioji Britanija.

Režisierius: Stuart Hazeldine.

VaidinaLuke Mably, Adar Beck, Chris Carey, Nathalie Cox.

Juosta, parodanti, kad nebūtinas didelis biudžetas bei didžiulės scenos, norint sukurti gerą darbą. Veiksmas vyksta viename kambaryje, tačiau, kaip ir mano numylėtinis filmas „12 angry men“, šis taip pat neprailgsta nė sekundės. Įtraukiantis. Įtempto siužeto, mėgstantiems galvosūkius kinas. Nenuspėjamas, netgi jei pradžioje jums pasirodys ir kitaip.

Parodantis žmogų tokį, koks jis yra. Iš pradžių – socialiai suvaržytą, besilaikantį visuomenėje puoselėjamų normų, vėliau – instinktais besivadovaujantį, norintį išlikti ir vietomis netgi iki beprotybės savitvardą prarandantį gyvį.

Gero žiūrėjimo ir sėkmės laikant gyvenimo egzaminus!

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*