Menu
 
 

Pasiilgusiems filmų: pozityvus kinas

2013 07 27  09:32  |  Aktualijos

Mintis rašyti gero kino „listą“ kilo iš didelės meilės kinui bei mano – neabejoju, kad ir jūsų – draugų kassavaitinių „postų“ facebook‘e su užrašais „kokį filmą pažiūrėti?“ ar „patarkit gerą filmą“.

Tai nėra naujausio kino apžvalga. Tai labiau visų laikų geras kinas. Gerai praleistos pusantros ar dvi valandos.

Kai kurie iš šių darbų bus jums matyti, bet verti prisiminti. Kiti – visiškai nauji ir jau nusipelnę dėmesio.

Šį kartą tema tokia: pozityvus kinas.

Žodis „pozityvus“ pastaraisiais metais dažnai vartojamas. Gal dėl to, kad šiuo laikotarpiu labai trūksta teigiamo, optimistiškesnio požiūrio į daugelį dalykų. Todėl nors ir turintis šiek tiek banalų prieskonį (dėl savo teigiamo pobūdžio), pozityvus filmas šią įpusėjusią, vėstančią ir lietingą vasarą – labai vietoj ir laiku.

1. Chocolat / Šokoladas (2000 m.)

Chocolat / Šokoladas

Filmo plakatas. IMBD.com nuotr.

Žanras: komedija, drama, romantinis.

Šalis: D. Britanija, JAV.

Režisierius: Lasse Hallstrom.

Vaidina: Johnny Depp, Juliette Binoche, Judi Dench, Carrie-Anne Moss, Alfred Molina, Aurelien Parent Koenig, Antonio Gil-Martinez, Helene Cardona, Harrison Pratt, Gaelan Connell, Peter Stormare, Lena Olin, John Wood.

Filmas nominuotas 4 auksiniams gaubliams ir 5 oskarams.

Kino filmo veiksmas vyksta šeštajame dešimtmetyje, mažame provincijos miestelyje Prancūzijoje. Tai žavi vizualiniu aspektu bežiūrint. Moteriškas new look įvaizdis su paryškinto aukšto liemens sijonais atrodo gerai ir įkvepia iš naujo, kartu primindamas, kad kai kurie dalykai nesensta.

Tai taip pat yra maisto filmas. Emocionaliai skanus. Sakyčiau, šokoladas akims.

Teigiamų emocijų kupinas kinas apie tai, kaip dabar madinga, bet vis dar kartais sunku būti kitokiu. Šiltas filmas jaukiam vakarui.

2. Life is beautiful / La vita e bella / Gyvenimas yra gražus (1997 m.)

Life is beautiful / La vita e bella / Gyvenimas yra gražus

Kino kadras

Žanras: drama, komedija, karinis.

Šalis: Italija.

Režisierius: Roberto Benigni.

Vaidina: Roberto Beningni, Nicoletta Braschi, Giorgio Cantarini, Giustino Durano, Segio Bini Bustric, Marisa Paredes.

Filmas nominuotas 7 oskarams. Pelnė 3.

Nepakartojamai pozityvus darbas. Prasmingas, siunčiantis žinutę žiūrovui. Dar kartą parodantis, kad viskas priklauso nuo požiūrio, kad ir kokioje situacijoje bebūtum. Filmas optimistiškas, pabaigoje paliekantis šiltą jausmą, kad gyvenimas gali būti gražus.

Tai kinas, turintis išliekamąją vertę.    Tarpukario mada ir Italijos gamtos grožis puikiai žiūrisi ir, regis, dera tarpusavyje. Personažų dialogai ir sąmojingi juokai priverčia ne tik nusišypsoti, bet ir vietomis nusijuokti balsu. Verta paminėti ir muziką, sustiprinančią emocijas – juk ne veltui pelnytas apdovanojimas už geriausio draminio žanro filmo garso takelį.

3. Wreck–it Ralph / Ralfas griovėjas (2012 m.)

Wreck–it Ralph / Ralfas griovėjas

Disney.go.com nuotr.

Žanras: animacinis, nuotykių, komedija.

Šalis: JAV.

Režisierius: Rich Moore.

Vaidina: John C Reilly, Jack McBrayer, Sarah Silverman, Jane Lynch, Adam Calolla.

Filmas nominuotas oskarui.

Kupinas nostalgijos seniems praeitų dešimtmečių kompiuteriniams žaidimams animacinis filmukas. Iš kiekvieno rodomo kadro sklinda šilčiausi ir kiekvienam žiūrovui pažįstami jausmai. Puikūs dialogai ir originali filmuko idėja turėtų sudominti kiekvieną, norintį pasikelti nuotaiką.

Spalvoti, iki begalybės saldūs vaizdai dar labiau sustiprina skleidžiamą teigiamą, optimistišką energiją.

Įtraukiantis nuo pat pradžios ir nepaleidžiantis iki pat galo animacinis filmukas.

4. Some like it hot / Džiaze tik merginos (1959 m.)

Some like it hot / Džiaze tik merginos

Cinekatz.com nuotr.

Žanras: komedija, muzikinis.

Šalis: JAV.

Režisierius: Billy Wilder.

Vaidina: Marilyn Monroe, Tony Curtis, Jack Lemmon, Geroge Raft, Pat O‘Brien.

Kino veiksmas vyksta 1929 m. Čikagoje. Stilingas ir nuotaikingas darbas juodai baltame fone.  Dar daugiau – tai tikras mados mylėtojų darbas. Kostiumai, drabužių detalės, interjero akcentai, cigarai ir perlai nukelia į žavų džiazo laikmetį. Į nespalvotus vaizdus, kartais pavargstančioms nuo margų vaizdinių pertekliaus akims, lengva ir jauku žiūrėti.

Šmaikštus darbas apie optimistą ir pesimistą, nesibaigiančią kovą tarp jų ir – kaip kine, taip ir gyvenime – apie tai, kaip kartais šie personažai apsikeičia vietomis.

Vyrai šiame filme, įsilieję į moterų kolektyvą, atkreipia dėmesį į amžinus vyrų ir moterų skirtumus, o išradingai pagal siužetą parinkti personažai sukuria žaismingą ir pakilią nuotaiką.

5. 42 (2013 m.)

42 filmas

Sunshineandthebear.com nuotr.

Žanras: biografinis, drama, sporto.

Šalis: JAV.

Režisierius: Brian Helgeland.

Vaidina: Harrison Ford, Chadwick Boseman, Nicole Beharie, Christopher Meloni, Ryan Merriman, Lucas Black, Andre Holland, Alan Tudyk.

1947 metai. Amerika. Darbe vystoma jau klasikine tapusi rasinės nesantaikos Amerikoje tema – segregacija. Sukelia daug įvairių emocijų žiūrint. Motyvuojantis. Dar labiau įkvepia tai, kad kinas sukurtas remiantis tikrais faktais apie tikrą personažą.

Filmas stiprus, apie drąsias asmenybes, nebijančias išsiskirti iš to meto daugumos. Siekiančias užsibrėžtų tikslų. Turinčias savo vizijas ir einančias link jų.

Kalbant apie ši kiną, privalu paminėti pokario madą. Akį traukia drabužių subtilumas, santūrumas ir elegancija. O detalės, tokios kaip skrybėlaitės, pirštinaitės, petnešos yra tarsi prieskonis, kuris neleidžia įvaizdžiui tapti nuobodžiam, pagyvina veikėjus.

Šie kino kadrai palieka jausmą, jog viskas juda teigiame linkme ir kad dėl įsitikinimų stengtis reikia ir verta. Juk galbūt dabar kloji kelią paskui save einantiems? Tas, ko gero, gali nuskambėti banaliai, bet visgi tai yra tikri dalykai.

Kas žino, gal toks pozityvus kinas privers atsirasti kažkur dingusią motyvaciją ir įkvėps iš naujo? Juk šie du visada ateina kartu su gera emocija bei teigiama energija, užliejusia kūną.

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*