Menu
 
 

Moters draugai – perlai

2010 03 14  16:48  |  Aktualijos

Turbūt visos sutiksite, kad ne tik deimantai, bet ir perlai yra moterų draugai. Kiekviena iš mūsų turėtų turėti bent vieną perlų vėrinį. Juk balti perlai, tai nesenstanti klasika, kaip pati Coco Chanel. Šis brangakmenis – tai nekaltybės ir kuklumo simbolis. Galbūt todėl moterys ir perlai neatsiejami nuo seniausių laikų. Mažas, baltas akmenukas minimas net Biblijoje. Jonas yra pasakęs, kad regi moterį, „išsipuošusią auksu, brangakmeniais ir perlais“.  Taigi, kuom šis akmenėlis toks ypatingas, kad dėl jo iš proto eina visos moterys, o vyrai – dėl moterų, kuriuos kaklą puošia nuostabūs perlai?

Moters draugai – perlai

nuotrauka: celebspeak.com

Pamačiusi kelias Anny Hathaway nuotraukas iš filmo „Alisa Stebuklų šalyje“, leidau sau manyti, kad perlų mitiškumas yra atėjęs iš pasakų. Juk ši istorija tikrai magiška (kas yra jos neskaitęs vaikystėje?), turbūt todėl A. Hathaway kaklą puošia dvi eiles tvarkingų perlų. Šiose nuotraukose aktorė tarsi įkūnyta Vamp stiliaus atstovė.  XXa. Pradžioje gimęs moters – vampyrės įvaizdis buvo apipintas mitais ir paslaptimis. Tai tik dar karą įrodo, kad perlai – paslaptingos moters įvaizdžio dalis.

Moters draugai – perlai

Štai viena paslaptingiausių moterų  Lietuvos istorijoje buvo Barbora Radvilaitė.  LDK didikė mirė neaiškiomis aplinkybėmis, Žygimantas Augustas ją taip pamilo, kad tai sukėlė net politinių konfliktų. Kiek gali papasakoti miglota didikės praeitis, tai ši moteris iš tiesų mėgo papuošalus. Apskritai, ji buvo labai moteriška. Yra išlikusių B. Radvilaitės atvaizdų, kuriuose ji užfiksuota su įspūdingais (!!!) perlų p papuošalais. Šiuos juvelyriškos dirbinius reikėtų vadinti meno kūriniais, o ne papuošalais. Šiai, Lenkijos karalienės karūnai pagaminti, prireikė šimtų, o gal tūkstančių baltųjų perlų rutuliukų.

Moters draugai – perlai

nuotrauka: alytausgidas.lt

Taip pat legendinė mados imperatorė Coco Chanel dievino perlus. Jos kaklą puošdavo įvairaus ilgio ir atspalvio perlai. Kartais tai būdavo vos vienos ar dviejų eilių šių brangakmenių vėrinys, tačiau apsitaikydavo, kad dizainerė kaklą apkraudavo daugiau nei šešiomis perlų eilėmis.

Moters draugai – perlai

Nuotrauka: http://laurela.us

Dar viena, jau mirusi, stiliaus ikona, buvusio JAV prezidento J. F. Kenedy žmona –Jacqueline Kennedy Onassis.  Pirmoji šalies ledi beveik visada viešumoje pasirodydavo pasipuošusi perlais. Dažniausiai tai būdavo dvi, trys perlų vėrinio eilės. Net fotografuodamasi „Times“ viršeliui, J. F. Kenedy žmonos kaklą puošė perlai.

Moters draugai – perlai

Moters draugai – perlai

Moters draugai – perlai

nuotrauka: theclothingchronicles.com

Šios moters pėdomis seka dabartinio JAV prezidento Barack Obamos žmona – Michelle Obama. Dar nuo prezidento rinkimų, ši moteris buvo lyginama su  J.K.Onassis. Dabartinė pirmoji JAV ledi su perlais atrodo visuomet stilinga. Net tada kai vilki paprastus marškinėlius, o jos kaklą juosia perlai.

Moters draugai – perlai Moters draugai – perlai

Moters draugai – perlai

nuotrauka: z.about.com

Dabar perlų madas diktuoja tokie prekiniai ženklai, kaip ”Mikimoto“ ir “Tiffany”,  „Tiffany” nuo seno garsėjo savo papuošalais. Turbūt juvelyriškos dirbinių įkūrėjas net nesitikėjo, kad jo kuriamas prekės ženklas sulauks tokio populiarumo, jog net bus statomas filmas apie jo kurtus papuošalus – „Breakfast at Tiffany“ Šiame filme aktorė Audrey Hepburn renkasi taip pat perlus.

Moters draugai – perlai

Moters draugai – perlai

Dabar norėčiau pakalbėti apie šiek tiek praktiškesnius dalykus. Tai apie perlus kasdieniniame moters gyvenime. Turbūt visos žinote, kad perlai ir juoda maža suknelė yra nemirtingas derinys. Ypač tada, kai „neturiu ką apsirengti!” Perlai turi vieną ypatybę: jie tinka prie bet kokios aprangos: tiek prie klasikinės, tiek prie rock‘o klasikos. Jie pagyvina nuobodžią aprangą ir sušvelnina akį rėžiančią ir iššaukiantį stilių. Nesvarbu kokius perlus pasirinksite, visada atrodysit patraukliai. Tai gali būti ir vienos eiles kuklūs klasikiniai perlai. Bet taip pat galite rinktis vėrinius, sudarytus  iš kelių skirtingo ilgio perlų eilių. Nei vieni, nei kiti neatrodys nuobodžiai ar iššaukiančiai, nes šis brangakmenis yra laiko patikrintas moters draugas- papuošalas. Tikiuosi, kad visos turite bent vieną perlų vėrinį, kuriuo galite puoštis ir kasdien, ir ypatingomis progomis. Nesvarbu kokie perlai tai bebūtų: tikri ar dirbtiniai, gelsvi, balti ar rausvi, jie yra vienas iš moteriškumo simbolių. Kol gyvuos moterys, tol gyvuos ir perlai.


Komentuok:

*Reklama