Menu
 
 

Mutacijos

2016 11 10  19:35  |  Aktualijos

Andrius Erminas

Nuotraukos: Andriaus Ermino asmeninis archyvas.

Š. m. lapkričio 17 d. – gruodžio 17 d. VANE galerijoje Niukastle (JK) veiks lietuvių menininko Andriaus Ermino paroda „MUTATIONS“.

Andrius Erminas – šiuolaikinis lietuvių konceptualus menininkas, gerai žinomas dėl savo jautrių ir asociatyvių skulptūros objektų bei instaliacijų. Vieni svarbiausių šio menininko kūrybos principų – kalbėjimas nuorodomis, menamo naratyvo konstravimas bei kasdienių, panaudotų, lengvai atpažįstamų daiktų ir medžiagų transformavimas į naują, simbolišką skulptūrinį kūną. Menininko darbuose susipina autoportretiškumas, filosofinės ir socialinės temos, šiuolaikinės visuomenės bei kultūros apmąstymai.

Andrius Erminas - SwO magazine

Pirmoje personalinėje parodoje MUTATIONS Vane galerijoje Erminas pristatys daugiasluoksnes kompozicijas, kuriose vystomos simbolių (su)keitimo bei paradoksalumo temos. Jungdamas tarpusavyje nieko bendro neturinčius buitinius objektus, rastus daiktus, statybines medžiagas, gamtinius elementus Erminas savo kūriniuose sukelia „mutaciją“, kurios metu objektai kinta ne tik išoriškai, bet kartu keičiamas ir jų semantinis lygmuo.

Andrius Erminas - SwO magazine

Iš pažiūros vientisoje parodos ekspozicijoje atidus žiūrovas pastebės, jog menininko naudojami elementai kūriniuose skiriasi savo prigimtimi. Pirma – tai gamtinį pradą turintys elementai (medžiai, šaknys, skeletai, bičių koriai), antra – kultūriniai atributai, pasiskolinti iš vizualinio meno, architektūros, religijos, kasdienybės ir šiuolaikinio pasaulio. Tačiau visi jie neišvengiamai patiria mutacijas, yra įtraukiami į aiškių ribų ir taisyklių neturintį menininko žaidimą. Dirbdamas su natūraliais objektais, skulptorius vykdo sąmoningą įsikišimą į gamtą, sintetina ir kultūrina jos elementus: natūralias šaknis jungia su dirbtine eglute ar buitiniais rakandais, medžio šakas – su statybinėmis medžiagomis. Ribinėje situacijoje atsiradę objektai blaškosi tarp savo tikrosios prigimties ir naujų, menininko jiems priskirtų savybių. Tuo tarpu kultūriniai objektai, prieš tai turėję vieną apibrėžtą, fiksuotą reikšmę, skulptoriaus rankose apauga netikėčiausiais paradoksais ir naujomis prasmėmis. Nuvalkioti kasdienybės elementai paverčiami kone šiuolaikinėmis relikvijomis, o šventieji simboliai įgauna trapumo ir kasdieniškumo. Šios A. Ermino mutacijos įtraukia, provokuoja žiūrovus ieškoti ribos tarp to, kas realu, ir to, kas tėra įtaigiai meninėmis priemonėmis kuriama fikcija.

Andrius Erminas - SwO magazine

Paroda veiks iki gruodžio 17 d.

VANE galerija atidaryta nuo trečiadienio iki šeštadienio, 12-17 val., įėjimas nemokamas.

Adresas: VANE galerija, First Floor, Commercial Union House, 39 Pilgrim Street, Niukaslas, NE1 6QE.


Komentuok:
*Reklama