Menu
 
 

„Muzikos salė“ 2020 kvies pažinti muziką 360 laipsnių kampu

2020 01 20  22:46  |  M.I.C. Naujienos

„Muzikos salė“ 2020

Nuotraukos – „Muzikos salės“ archyvo ©

Melomanus, kūrėjus bei muzikos mylėtojus kasmet suburianti AGATA „Muzikos salė“ šiemet pasitinka garsiai – 200 dalyvių, 26 koncertai, 25 pokalbiai bei diskusijos ir beveik 70 stendų su visiems gerai pažįstamais Lietuvos atlikėjais. Vasario 20 – 23 dienomis, Litexpo parodų rūmuose vyksiančios tarptautinės Vilniaus knygų mugės lankytojų lauks keturias dienas truksianti muzikinė kelionė, kuri kvies iš stebėtojų akimirkai tapti dalyviais, susipažinti su kūrybos procesu ir net įrašyti savo dainą.

AGATA „Muzikos salė“ – bene daugiausiai atlikėjų ir muzikos profesionalų pritraukiantis renginys Lietuvoje. Kasmet augančioje erdvėje lankytojus pasitiks ir albumus koncertų arba pokalbių metu pristatys tokie žinomi vardai kaip Andrius Mamontovas, Vaidas Baumila, Monique, Jurga Šeduikytė, „Keymono“, Junior A, „Baltasis Kiras“, Vidas Bareikis, Giedrė Kilčiauskienė, „Lilas ir Innomine“, Free Finga, Justinas Jarutis ir daugelis kitų.

Organizatoriai lieka ištikimi tradicijoms, nors naujienų irgi netrūks. Visas keturias dienas bus galima išgirsti gyvo garso pasirodymus, pokalbių scenoje – susitikimai su atlikėjais, diskusijos, naujausių muzikinių temų aptarimas. Stenduose lankytojų lauks ne tik autografai, bet ir išskirtinai šiam renginiui sukurtų leidinių, plokštelių pristatymai.

Kaip ir kasmet, „Muzikos salėje“ vyks apdovanojimai, kuriuose bus pristatytos populiariausios 2019 metų dainos bei dažniausiai radijo ir kitų muzikinių platformų eteryje skambėję kūriniai.

„Tai ne kas kita, kaip vienas didžiausių muzikos festivalių Lietuvoje ir tikrai didžiausias muzikos šeimos susitikimas. Čia susirenka visi – nuo debiutuojančių atlikėjų iki scenos legendų. Nuo roko iki elektronikos. Net nepastebėjome, kaip „Muzikos salė“ virto į areną, kurioje per keturias dienas apsilanko daugiau nei 60 000 žmonių”, – sako AGATA atstovas Justas Prascevičius.

„Muzikos salė“ 2020 kvies pažinti muziką 360 laipsnių kampu

Pasak renginio organizatorių, šių metų tikslas – pristatyti muzikos industriją 360 laipsnių kampu. Organizatorių iniciatyva šiais metais tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje pirmą kartą bus galima apsilankyti naujoje Lietuvos kultūros centrų salėje. Joje bus pristatytas turtingas ir aktyvus Lietuvos regionų kultūrinis gyvenimas – į savo stendus susipažinti kvies net 20 kultūros centrų, o salėje įrengtoje scenoje įvyks virš 40 renginių.

Mugės lankytojai turės progą sužinoti apie regionuose vykstančius muzikos, šokio, teatro festivalius ir konkursus, pažiūrėti geriausių regionų kultūros centrų kolektyvų koncertus, paklausyti įtraukiančių diskusijų apie regionų kultūrą. Salė įsikurs centriniuose Litexpo rūmuose, greta „Muzikos salės“.

Čia pat, antrame aukšte, erdve dalinsis šviesų dailininkai, audiovizualinių sprendimų kūrėjai, scenos technikai ir renginių garsinimo ekspertai. Specialiai įrengtoje profesionalioje įrašų studijoje vyks diskusijos muzikos industrijos temomis, aktualiomis tiek profesionalams, tiek muzikos mylėtojams, kurie nori pažvelgti į jos užkulisius.

„Per šešerius metus užaugome ir jaučiame pareigą kalbėti apie muziką ne tik iš pramoginės pusės. Už kiekvienos dainos, vaizdo klipo ar koncerto stovi be proto daug žmonių. Nutarėme juos pakviesti prisistatyti ir atnešti savo idėjas tiems, kas jų ieško”, – pasakoja AGATA atstovas.

AGATA „Muzikos salė“ per savo gyvavimo metus muzikos mylėtojus supažindino su daugiau nei penkiais šimtais atlikėjų ir tapo vienu pagrindinių industrijos tendencijas, kultūrą bei kryptį pristatančiu renginiu Lietuvoje. Anot atlikėjo Justino Jaručio, savo žanrų įvairove „Muzikos salė“ yra vienintelė vieta, kurioje vienas šalia kito plokšteles pasirašinėja ir Virgis Stakėnas, ir Junior A.

„Gal kitais metais visą renginį reikėtų pervadinti tiesiog į Vilniaus kultūros mugę“, – šypsosi atlikėjas.

AGATA „Muzikos salė“ lankytojų lauks tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, Vasario 20 – 23 dienomis, Litexpo parodų ir kongresų centre, Vilniuje. Renginių programa: www.muzikossale.lt


Komentuok:
*Reklama