Menu
 
 

Naujame „Kontakto“ sezone – dvylika Lietuvos šiuolaikinės muzikos kompozitorių premjerų

2021 09 21  23:27  |  M.I.C. Naujienos

Naujame „Kontakto“ sezone – dvylika Lietuvos šiuolaikinės muzikos kompozitorių premjerų

Nuotrauka – Tomas Terekas ©

Keliauti po neatrastas garsines erdves šiemet vėl kviečia Vilniaus naujosios ir eksperimentinės muzikos renginių serija „Kontaktas“. Išsiilgusiems šviežio muzikos gūsio antrasis „Kontakto“ sezonas pasiūlys net dvylikos kūrinių premjeras, atliekamas Lietuvos ir užsienio muzikantų.

„Kontakto metu pristatomos išskirtinai naujos kompozicijos, o muzikos ir garso kūrėjai yra kviečiami tyrinėti skirtingas temas – išplėsto balso, konceptualios muzikos, kontraboso laukus“, – pasakoja renginių serijos sumanytoja, kompozitorė Juta Pranulytė.

Išskirtinė „Kontakto“ briauna – abipusis kūrybinis procesas, bendradarbiaujant kūrėjams ir atlikėjams. Abi pusės drauge eksperimentuoja, ieško naujų instrumentų raiškos būdų, permąsto kūrybines nuostatas bei dalinasi idėjomis ir eskizais kūrybinio proceso metu. „Būtent tokio dialogo labai trūksta naujosios muzikos lauke“, – sako J. Pranulytė.

Naujame „Kontakto“ sezone – dvylika Lietuvos šiuolaikinės muzikos kompozitorių premjerų

Nuotrauka – Tomas Terekas ©

Į muzikinius pažinimo eksperimentus šiemet leisis ne tik ryškūs Lietuvos, bet ir užsienio atlikėjai. Trys koncertai, kuriuose nuskambės dvylika Lietuvos kompozitorių premjerų, nuo spalio iki gruodžio mėnesio atvirų naujoms patirtims klausytojų lauks Vilniuje: spalio 7 d. „KONZEPTMUSIK“, lapkričio 28 d. „EXTENDED VOICE“ ir gruodžio 16 d. „CONTRABASSE“.

Pirmosios premjeros metu spalio 7 d., 19 valandą laukiami visi improvizacijos ir konceptualios kūrybos gerbėjai. Tęsiant prieš metus užgimusį bendradarbiavimą su ansambliu „Synaesthesis” scenoje pasirodys jo nariai Simonas Kaupinis (tūba) ir Arminas Bižys (saksofonas).

„KONZEPTMUSIK“ programos kompozitoriai taip pat pasirinkti neatsitiktinai. Tai – ko gero konceptualiausi Lietuvos muzikos ir garso kūrėjai: Agnė Matulevičiūtė, Antanas Kučinskas, Snieguolė Dikčiūtė ir Simonas Nekrošius, vakaro metu labai skirtingais ir netikėtais būdais atskleisiantys savo idėjas. Tūba ir saksofonas, lydimi vaizdo, elektroninės muzikos medijų ir performanso elementų, naujai suskambės netikėtuose kontekstuose. Renginys vyks erdvėje Sodas 2123 (Vitebsko g. 23).

Antrajame koncerte „EXTENDED VOICE“ kompozitoriai Albertas Navickas, Jūra Elena Šedytė, Ričardas Kabelis ir Šarūnas Nakas kartu su Donatienne Michel-Dansac kvies išgirsti naujas šiuolaikinės vokalinės muzikos interpretacijas.

Pasaulinio lygio atlikėja, prancūzų sopranas Donatienne Michel-Dansac savo repertuare nevengia sudėtingiausių vokalinių kompozicijų, tokių kaip Luciano Berio „Sequenza III“, Pierre‘o Boulezo „Le marteau sans maître“ ir kt. Išgirsti šią aukšto kalibro atlikėją klausytojai turės galimybę lapkričio 28 d., 19 valandą Organum salėje (Savanorių pr. 1).

Naujame „Kontakto“ sezone – dvylika Lietuvos šiuolaikinės muzikos kompozitorių premjerų

Nuotrauka – Tomas Terekas ©

Trečiojo sezono koncerto „CONTRABASSE“ atlikėjas ­– ansamblio „MusikFabrik“ narys Florentin Ginot, vienas ryškiausių šių dienų kontrabosininkų, atliekantis išskirtinai šiuolaikinę muziką. Gruodžio 12 d. 19 val. Menų spaustuvės juodojoje salėje F. Ginot dalinsis naujai atrastu kontaktu su kompozitorių Rūtos Vitkauskaitės, Ramūno Motiekaičio, Andriaus Šiurio ir Ryčio Mažulio kūryba.

Provokuojančiai naujajai muzikai skirtos platformos „Kontaktas“ renginiuose ne tik atlikėjai ir kompozitoriai skatinami ieškoti ir iš naujo atrasti abipusį kontaktą. Klausytojo grandis šiame procese ne mažiau svarbi: šalia naujų raiškos formų kūrėjai ieško ir naujų prieigų prie klausytojo.

Naujame „Kontakto“ sezone – dvylika Lietuvos šiuolaikinės muzikos kompozitorių premjerų

Nuotrauka – Tomas Terekas ©

KONZEPTMUSIK

Data: 2021-10-07

Laikas: 19:00

Vieta: Sodas 2123 (Aktų salė) (Vitebsko g. 23, Vilnius 11350)

Atlikėjai: [Synaetshesis]: Arminas Bižys (Saksofonas) ir Simonas Kaupinis (Tūba)
Kompozitoriai: Agnė Matulevičiūtė, Antanas Kučinskas, Snieguolė Dikčiūtė, Simonas Nekrošius
 

EXTENDED VOICE

Data: 2021-11-28

Laikas: 19:00

Vieta: Organum salė (Savanorių pr. 1, Vilnius 03116 )

Atlikėja: Donatienne Michel-Dansac (Sopranas, Prancūzija)

Kompozitoriai: Albertas Navickas, Jūra Elena Šedytė, Ričardas Kabelis, Šarūnas Nakas

CONTRABASSE

Data: 2021-12-16

Laikas: 19:00

Vieta: Menų spaustuvė, juodoji salė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius 01124)

Atlikėjas: Florentin Ginot (Kontrabosas, Prancūzija)

Kompozitoriai: Rūta Vitkauskaitė, Ramūnas Motiekaitis, Andrius Šiurys, Rytis Mažulis


Komentuok:
*Reklama