Menu
 
 

Nešiojamos skulptūros: Clémence Seilles „OXYDO LAB“

2016 04 15  16:06  |  Aktualijos

Clémence Seilles

Nuotraukos: gamintojų.

Akinių prekinio ženklo „OXYDO“ ir Prancūzijos menininkės Clémence Seilles kūrybinė sintezė paskatino unikalaus projekto atsiradimą, todėl „OXYDO“ akiniai nuo saulės – daiktai, suteikiantys daug laisvės ir nuotaikingumo norint išreikšti savo asmenybę – tampa nešiojamomis skulptūromis.

Keturi „SS2016“ kolekcijos modeliai buvo sukurti pagal keturis originalius dailininkės piešinius, įkvėptus „OXYDO 2016“ kolekcijos vizija ir papildžius ją šokiruojančiais, ekstravagantiškais ir architektūriniais elementais. Apvalios formos sudaro tarsi skeletinį šabloną skulptūriniams intarpams, medžiagomis ir spalvomis sukuriamos nuo dramatiškų iki komiškų varijuojančios akinių charakteristikos.

Kalbėdama apie patį akinių siluetą Clémence Seilles sako: „Apskritos formos rėmeliai – gana natūralu ir akivaizdžiai dera prie akių. Mąstydama apie akinius visada galvoju apie tiltą – ypač senovinį akvedukų dizainą. Ši idėja man asocijuojasi su tuo, kad taip mūsų regėjimas yra įrėminamas ir pratęsiamas, arba, kad tai beveik kaip fizinė padėtis – iš aukštai atsiveriantis aiškus panoraminis vaizdas. Šios idėjos įkvėpė sukurti šiuos piešinius.“

OXYDO LAB

Ji prideda: „Iš karto pajutome, kokios turi būti formos, tačiau kūrybinio proceso metu vyko daug svarstymų priimant sprendimą, kokios medžiagos ir spalvos šiai kolekcijai būtų tinkamiausios. Pasirinkome acetatą – medžiagą, kuri, be abejonės, asocijuojasi su simbolika: primena mineralinius paviršius ir retro perlamutrą, tačiau su labai ryškiomis spalvomis ir veidrodiniais lęšiais gali sukurti ir sportišką įvaizdį.“

Clemence Seilles „OXYDO Lab“ kolekcijos esmė – siekis šokiruoti. Šie išskirtiniai ir efektyvūs intensyvių spalvų paletės rėmeliai su griežtais geometriniais pjūviais – tikri meno kūriniai. Būtent meno ir dizaino pasaulis įkvėpė atsirasti „OXYDO SS2016“ kolekciją. Kūrybinė koncepcija, kuri apibūdina „Brickblock“ kolekcijos modelius, paimta iš garsaus devintajame dešimtmetyje vykusio Italijos dizaino judėjimo „Memfis“.

Kalbėdama apie bendradarbiavimą su „OXYDO“ menininkė sako: „Dirbdama su „Oxydo“ savo interesus nukreipiau kita linkme: atradau, kad bendradarbiavimas su ekspertais kuriant konkrečius produktus gali būti naudingas. Supratau, kad darbas kartu siekiant sukurti norimą produktą neapribojo mano veiklos, priešingai – ją parėmė.“ Ji tęsia: „Akiniais nuo saulės domėjausi jau kurį laiką: juos kaupdama, nešiodama ir net gamindama riboto leidimo rankų darbo rėmelius. Manau, kad akiniai nuo saulės yra daiktai, atnešantys daug laisvės ir nuotaikingumo išreiškiant savo asmenybę, nes iš esmės tai – kaukės.“

Clemence Seilles „OXYDO“ prekyboje pasirodys nuo 2016 m. sausio mėn. tam tikrose specializuotose parduotuvėse ir tarp svarbiausių mažmenininkų visame pasaulyje.

OXYDO LAB

CLÉMENCE SEILLES BIOGRAFIJA

Clémence Seilles yra prancūzų menininkė, kuri iš realaus gyvenimo, įsikūnijusio objektuose, pasirodymuose, filmuose ir net nepriklausomose įmonėse, gali sukurti fantaziją. Ji studijavo produkto dizainą Reimso Menų ir dizaino mokykloje ir Londono Karališkajame menų koledže. Gyveno Berlyne, Paryžiuje, Niujorke ir Meksike ir dabar Amsterdame – taip tęsdama šį tarptautinį kelią.

OXYDO LAB - SwO magazine

Clémence darbo procesą apibūdina bendradarbiavimo metodas, kuriuo ji vadovaujasi. Ji dažnai mąsto apie save kaip gamintoją, todėl kurdama įrašų studijas, muzikos kambarius, baseinus, muzikos instrumentus, meno salonus ir dizaino kooperatyvus dažnai dėl jų suvokimo ir patirties pasisemti kreipiasi į savo draugus menininkus. Clémence darbai buvo eksponuojami Prancūzijoje, Anglijoje, Italijoje, Vokietijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

2006 m. Londone Clémence įkūrė „Noisy Chronics“ ir dar prieš atsirandant „YouTube“ rengė garso ir vaizdo grojaraščius, kuriais dalijosi per elektroninio pašto adresų sąrašus, interneto platformas ir renginių metu. 2011 m. ji bendrai įkūrė Amsterdame įsikūrusio Sandbergo instituto Nešvankiojo meno departamentą. 2014 m. Clémence prisidėjo kuriant dizaino etiketės „Sanks“, gaminimo ir bendradarbiavimo platformą, skirtą kurti objektus, kurių kūrėjai yra ir jų savininkai.

OXYDO LAB


Komentuok:
*Reklama