Menu
 
 

„Novus“ konkurse – įtempta penkių grupių kova

2018 07 03  11:52  |  M.I.C. Naujienos

Tarptautinis muzikos inkubatorius „Novus“ tęsia nemokamas muzikines antradienio kovas. Šįvakar „Novus“ scenoje – ketvirtasis etapas ir net penkios grupės iš įvairių Lietuvos kampelių. Jūsų dėmesiui – trumpa pažintis su trimis šio vakaro grupėmis.

Spontanikai - SwO magazine

Spontanikai. Nuotrauka iš grupių archyvo ©

„Spontanikai“ (LT)

„Spontanikai“ groja chuliganišką dainuojamąją poeziją. Prieš dvejus metus grupė dalyvavo  dainuojamosios poezijos konkurse, kur užėmė pirmą vietą duetų kategorijoje. „Spontanikai“ jau spėjo pasirodyti ir bardų festivalyje „Purpurinis vakaras“, šiuolaikiniame hipių festivalyje „Magick Gathering“, Vilniuje vykstančiose „Sostinės dienose“ ir kituose renginiuose. Iš pradžių grupė eksperimentavo su Parulskio, Jonyno, Danio tekstais, vėliau nusprendė kurti savaip ir dabar daugelis jų kūrinių dedikuoti meilei, gyvenimo liūdesiui ir žavesiui bei artimiems žmonėms.

Sẽni

Sẽni

„Sẽni“ (LT)

Grupė „Sẽni“ susikūrė 2017 metų rudenį. Netrukus po to sudalyvavo „Largo Brackets and Jam“ konkurse, kuriame laimėjo trečiąją vietą. Po šio įvertinimo grupė padarė kelias pertraukas, tačiau muzikos ilgam neužmiršo. Šį pavasarį jie dalyvavo jaunų grupių konkurse „Garažas“ ir nors ten nepelnė jokios prizinės vietos, tikina, kad tai tapo gera komandine patirtimi visai grupei. „Pradėjome labiau klausytis vienas kito, improvizacijos pasidarė gražesnės ir pilnesnės. Daug koncertuojam, daug repetuojam ir bandom judėti pirmyn“, – pasakoja grupės narai.

YulY

YulY

„YulY“ (LT)
Nors „YulY“ susikūrė 2016-ųjų žiemą, koncertas „Novus“ konkurse jiems bus pirmasis grupės pasirodymas viešumoje. Kibirkštimi grupės idėjai tapo neplanuotas susitikimas vienoje Jakšto gatvės studijų, į kurią Julijona Biveinytė užsuko pristatyti savo dainų. Vos nuskambėjus pirmiesiems akordams, visus užplūdo jausmas, kurį grupė apibūdina dviem žodžiais: „Kažkas magiško“. Julijona ne tik tapo ne tik grupės nare, pagrindine vokaliste ir klavišininke, bet ir savo vardu įkvėpė grupės pavadinimą. Grupėje gitara groja Kęstutis Vaitkevičius, bosine gitara – Danielius Juodis, o mušamaisiais – Mantas Tamulionis.

Old Label

Old Label

„Old Label“ (LT)

Grupė „Old Label“ iš Marijampolės susibūrė 2014 metais. Viskas prasidėjo nuo poros draugų pomėgio laisvalaikiu muzikuoti, vėliau prie jų prisijungė dar trys draugai. Sutapus penketuko muzikiniam skoniui, viena po kitos gimė idėjos netrukus tapusios autoriniais grupės kūriniais. Išbandę jau ne vieno Marijampolės renginio sceną, vaikinai „Novus“ konkurse stengsis užkariauti ir vilniečių širdis.

Elnio Rago Miškas

Elnio Rago Miškas

„Elnio Rago Miškas“ (LT)

Pasak pačios grupės, keistoko pavadinimo visumą sudaro trys aspektai, kuriuos jie įkomponuoja savo muzikoje: švelnūs ir subtilūs tekstai – elnias, lyriški, bet trankūs garsai – ragas, psichodelinis ir šiek tiek mistinis skambesys – miškas. Grupė nesistengia apsistoti ties vienu žanru, todėl bendras garsas tampa labai įvairiapusišku. Šiuo metu grupė, kurią sudaro Žilvinas Ališauskas (vokalas, gitara), Šarūnas Vaičiulis (back vokalas/ gitara), Linas Ramanauskas (bosinė gitara) ir Augustas Jukna (būgnai), įrašinėja pirmąjį savo albumą.


Komentuok:
*Reklama
DNO