Menu
 
 

„Novus“ konkurse triumfavo lietuviai „Kedrostubùras“

2018 08 01  17:00  |  M.I.C. Naujienos

Novus

Nuotraukos – Lukas Grušecka ©

Vakar menų fabriko „Loftas“ lauko terasoje vykusiame tarptautinio muzikos inkubatoriaus „Novus“ finale paaiškėjo daugiau nei du mėnesius ieškota geriausia Baltijos šalių grupė – ja tapo lietuviai „Kedrostubùras“. Antrąją vietą užėmė latvė „MNTHA“, o trečiąją – lietuviai „Elnio Rago Miškas“.

Konkurse dalyvavusių grupių likimą finale sprendė kompetentinga komisija: „Sony Music Entertainment“ atstovė ir komercijos direktorė Suomijai bei Baltijoms šalims – Kaisu Pulli, atlikėjas Žygimantas Kudirka-Mesijus, muzikantas Vilius Gerai Gerai, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, muzikantas ir „Lofto“ įkūrėjas Victoras Diawara, muzikos grupių vadybininkai Ištvan Tomas, Vaidas Stackevičius ir video klipų kūrėjai „Square“.

Didžiajame „Novus“ finale šiemet varžėsi net šešios grupės įveikusius netrumpą kelią iki finalo: keturios grupės iš Lietuvos ir dvi Latvijos. Deja, šiais metais į finalą nepateko nei viena Estijos grupė.

Novus

„Labai džiaugiuosi, kad „Novus“ gyvuoja jau trečius metus ir kasmet  vis plečiasi: daugėja svečių iš Latvijos, Estijos. Manau, kad tai ir mūsų vietinėms grupės geras spyris – pasivaržyti su kaimynais, galbūt kažko vieniems iš kitų pasimokyti. Labai džiaugiuosi ir šiuo finalu, kad jis toks įvairialypis, kad galėjome išgirsti įvairių muzikinių žanrų. Tikuosi, kad visus šiuos atlikėjus ir toliau matysime bei girdėsime. Tokių pavyzdžių jau yra, pavyzdžiui, kadaise „LRT Opus“ jaunų grupių konkurse dalyvavę „Solo Ansamblis“, „Antikvariniai Kašpirosvkio dantys“ šiandien labai sėkmingos ir visiems puikiai žinomos grupės,“ – finalo metu pasakojo menų fabriko „Loftas“ įkūrėjas ir „Novus“ iniciatorius Victoras Diawara.

„Novus“ grupių konkurse triumfavę lietuviai „Kedrostubùras“ buvo ne tik tituluoti geriausia grupe, bet ir gavo galimybę pasirodyti rugsėjo mėnesį vyksiančiame urbanistiniame muzikos ir menų festivalyje „Loftas Fest“, taip pat surengti koncertus „LRT Opus terasoje“ Vilniuje ir „Vasaros terasoje“. Taip pat grupei atiteko „Muzikinio cecho“ įsteigtas pagrindinį prizas – video klipas ir dainos įrašas. Prizais buvo apdovanoti ir antrosios bei trečiosios vietos „Novus“ nugalėtojai.


Komentuok:
*Reklama
DNO