Menu
 
 

„Novus“ liko tik 11 geriausiųjų

2017 05 13  21:49  |  M.I.C. Naujienos

Novus - SwO magazine

Nuotraukos – Igno Nefo

Dvidešimt trys grupės iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, šeši koncertai, šeši edukaciniai seminarai su tokiomis lietuvių muzikos žvaigždėmis, kaip Jazzu, Lilas, Beissoul & Einius, ba. bei kitomis ir vienuolika laimingųjų patekusių į grupių konkurso pusfinalius – tai finišo tiesiąją jau pasiekusio muzikos inkubatoriaus „Novus“ statistika, kurią netrukus papildys ir pirmojo „Novus“ pusfinalio rezultatai. Jis vyks jau kitą antradienį, gegužės 16 d.

„Novus“ – tai nemokamas tarptautinis įdomiausių Baltijos šalių grupių konkursas bei edukacinių seminarų apie muzikos industriją ciklas. Nuo balandžio pradžios menų fabrike „Loftas“ jau antrus metus vykęs projektas šiemet išskyrė itin stipriomis grupėmis ir tarptautine konkurencija – pirmą kartą grupių konkurse varžosi ne tik lietuviai, bet ir latviai bei estai. „Labai tikiuosi, kad šiemet tarptautiniu tapęs „Novus“ paskatins muzikinius mainus. Kad grupėms, kurios dalyvauja šiame projekte atsivers nauji keliai ir vertingos bendradarbiavimo galimybės. Kad joms prasiplės akiratis, kuo gyvena ir ką daro kitų šalių muzikantai, kad jie vieni iš kitų semsis idėjų,“ – apie projekto lūkesčius pasakoja Viktoras Diawara.

Novus - Ezeri

Vienuolika grupių (7 iš Lietuvos, 3 iš Estijos ir 1 iš Latvijos) į „Novus“ konkurso pusfinalius pateko įveikusios ne tik talentingus varžovus ant scenos, bet ir sužavėjusios reiklios komisijos ausis. Kiekvieną konkurso etapą lydėjo kompetetingų muzikos industrijos profesionalų (nuo dainininkų Giedrės Kilčiauskienės, Lilo, Dovilės Filmanavičiūtės iki muzikos apžvalgininkų Ramūno Zilnio, Karolio Vyšniausko ir įtakingų muzikos vadybininkų) komentarai. Jų nepabūgę ir įveikę visus iššūkius pirmajame „Novus“ pusfinalyje jau kitą antradienį, gegužės 16 d., varžysis net penkios grupės: lietuviai „Cosmic Apple“, „MaNNazz“, „Noyus“, „Hill Top Sheep“ ir latviai „Ezeri“.

Antrasis „Novus“ pusfinalis vyks taip pat antradienį, gegužės 23 d., o didysis finalas, kuriame ir paaiškės geriausias iš geriausiųjų – gegužės 30 d. Visi „Novus“ renginiai yra nemokami.

Muzikos inkubatoriaus „Novus“ pabaigoje iš visų konkurse dalyvavusių grupių bus išrinkta viena geriausia. Jai atiteks ne tik galimybė įrašyti savo kūrinius profesionalioje įrašų studijoje, video klipo filmavimas, profesionalios fotosesijos, bet ir pasirodymas miesto festivalyje „Loftas Fest“. Įdomiausios grupės bus kviečiamos apšildyti „Lofte“ pasirodysiančias muzikos žvaigždes, taip turės galimybę groti Palangos LRT Opus scenoje „I love Palanga“ vasaros sesijoje ir „Vasaros terasoje“ Vilniuje.

Novus 2017


Komentuok:
*Reklama