Menu
 
 

„Novus“ scenoje – nuo intriguojančios latvės iki Lietuvoje kuriančio škoto

2018 06 26  11:27  |  M.I.C. Naujienos

Tarptautinis muzikos inkubatorius „Novus“ tęsia nemokamas muzikalias antradienio kovas. Šįvakar „Novus“ scenoje – jau trečiasis etapas. Jame turėjo pasirodyti keturios grupės, tačiau planuojamą programą pakoregavo netikėtumai – vienam grupės narių patekus į ligoninę iš konkurso pasitraukė lietuvių kolektyvas „Elnio miško ragas“.

Nors ir praretintas traumų, šio vakaro „Novus“ žada daug įdomių pažinčių – nuo Latvijoje sparčiai populiarėjančios atlikėjos iki Lietuvoje gyvenančio ir kuriančio škoto. Jūsų dėmesiui – trumpa pažintis su trimis šio vakaro grupėmis.

MNTHA

Nuotraukos iš atlikėjų asmeninių archyvų ©

„MNTHA“ (LV)

Po vardu „MNTHA“ slypi latvės Marijos Mickeviča solo projektas, kuriame eksperimentuodama su balsu ir kompiuteriu ji ieško naujų muzikos skambesių. „MNTHA“ Latvijoje debiutavo 2014-aisiais ir netrukus pateko į „Eurovizijos“ finalus. Šiame konkurse pelniusi ketvirtą vietą, ji sulaukė muzikos festivalių ir renginių organizatorių dėmesio, todėl jos kraityje jau ne vienas pasirodymas muzikos festivaliuose, klubuose ir kituose renginiuose. Didžiausias atlikėjos įkvėpimas – Davido Bowie’io asmenybė, menas ir drąsumas. Mergina aktyviai palaiko LGBT judėjimą, ši tema dažna ir jos kūriniuose. Visą gyvenimą laikiusi savo nepritapėle, „MNTHA“ savo muziką dedikuoja tokiems pat kaip ir ji – išskirtiniams, unikaliems ir svarbiausia – nebijantiems būti savimi.

Babilono Vartai

„Babilono Vartai“ (LT)

„Babilono Vartai“ – tai kompanija draugų, kuriuos suvedė meilė regiui. Kurdami savo muziką jie mėgsta improvizuoti ir eksperimentuoti, todėl jų atliekamų kūrinių skambesys nebetelpa į klasikinio regio rėmus. Grupės pasirodymai persmelkti pozityvumo, užvedančių ritmų ir laisvų improvizacinių melodijų bei tekstų. Nors grupė susikūrė vos prieš porą metų, jie jau spėjo pasirodyti ne viename renginyje: nuo „Sostinės dienų“ iki „Open House Vilnius“, Kultūros nakties ir kitų.

Melvitronica

„Melvitronica“ (SCT, LT)

Prieš porą metų save „Novus“ scenoje jau išbandęs elektroninės muzikos kūrėjas „Melvitronica“ grįžta. Škotijoje gimęs ir užaugęs Adamas Melvinas jau kurį laiką reziduoja ir kuria Lietuvoje. Įkvėpimą arkadiniuose žaidimuose, senoviniuose kompiuteriuose, klasikinėje, regio, funko ir soulo muzikoje randantis vaikinas Škotijos muzikos scenoje debiutavo prieš aštuoniolika metų. Be savo solinio projekto jis priklauso ir Pietų Afrikos grupei „Manje“ su kuria grojo ne viename Škotijos muzikos festivalių: „Eden“, „Knockengorroch“, „Kelburn Garden Party“ ir kituose.


Komentuok:
*Reklama
DNO