Menu
 
 

„Open Gallery“ – ne tik gatvės menas, bet ir meno instaliacijos bei ekskursijos

2018 09 04  16:54  |  Aktualijos

Marius Bumbulis

Nuotraukos – organizatorių archyvo © Marius Bumbulis

Rugsėjo 7-8 dienomis menų fabrike „Loftas“ bus pristatyti nauji unikalios meno galerijos po atviru dangumi „Open Gallery“ darbai. Galerijoje be kvapą gniaužiančių gatvės meno kūrinių ant sienos, bus galima išvysti ir įkvėpimą žadinančias meno instaliacijas. Naujų „Open Gallery“ darbų pristatymas vyks muzikos ir menų festivalio „Loftas Fest’18“ metu.

Abi festivalio dienas vyks ir pažintinės „Open Gallery“ ekskursijos, kurių metu pirmiesiems bus galima susipažinti su naujausiais galerijos darbais, dar kvepiančiais dažais. Profesionalūs gidai lankytojus supažindins ne tik su visais „Open Gallery“ darbais, bet ir papasakos apie jų autorius bei atskleis, kokios istorijos juose slypi. 

Šį savaitgalį „Open Gallery“ galerijoje bus galima susipažinti su laikinomis meno instaliacijomis, kurios bus pristatomos tik „Loftas Fest“ metu.

Multimedijos menininkas Antonio Semerano iš Austrijos galerijoje pristatys audiovizualinį performansą, kuriame sukaustys save gipsu. Šiuo performansu menininkas sieks perteikti išsilaisvinimo nuo fizinės ar psichologinės naštos ir laisvės siekimo idėjas.

Evelina Dapkutė

Evelina Dapkutė

Ir Maskvoje, ir Niujorke kuriantis menininkas Andrey Kasay „Open Gallery“ galerijai suteiks kerinčiai ryškių spalvų gamą, pristatydamas animacinį kūrinį, kuriame jis atskleis atostogų troškimo nuotaiką, susipynusią su kasdienybės rutinos suvokimu.

Lietuvių kilmės video medijų menininkė Bon Alog „Open Gallery“ pristatys video instaliaciją, kuria sieks parodyti laiko tėkmės, žmogaus kaitos ir erdvės ryšį, o Mariaus Bumbulio skulptūrinė kompozicija sieks užmegzti ryšį tarp skulptūros ir stebėtojo. Interaktyvi jo instaliacija, sukurta iš butelių ir LED lempučių konstrukcijų, žiūrovą kvies prieiti arčiau, taip pačiam tampant skulptūros dalimi.

Evelina Dapkutė „Open Gallery“ lankytojus kvies pasinerti į ryškių šviesų sukurtą iliuziją, kuriančią stiprų nežemiškumo jausmą ir mistiškumu dvelkiančią ramybės oazę, o Tadas Stalyga kvies susisupti į saugų kokoną ir lytėjimu bei klausa susilieti su jo instaliacija.

Austrų menininkas Benjamin Weber galerijoje šį savaitgalį pristatys meninę IPv4 (Internet Protocol Version 4) tinklo permutaciją į trijų dimensijų erdvę. Šiame virtualiame pasaulyje tikri adresai taps koordinatėmis ir skaidrumu, o architektas Tomas Grunskis – ir individualų, ir kolektyvinį analoginį žaidimą, kuris  kaip aktyvizmo akcija gali vykti bet kurioje viešojoje erdvėje Lietuvoje. Vienoje įsikūrusi meno galerija „Improper Walls“ ir „Artivive“ mobilioji programėlė „Open Gallery“ naujų darbų pristatymo metu supažindins su „Tiny Art“ paroda, kurioje pristatomi įvairių šalių menininkų kūriniai papildytoje realybėje.

Antonio Semerano

Antonio Semerano

Menininkės Rugilė Vegytė ir Greta Rakevičiūtė „Open Gallery“ kvies patiems išbandyti kūrinį „Sūpynės“. Šviečiančios sūpynės buvo demonstruojamos ir pernai metų festivalyje ir daugeliui tapo itin smagia pramoga bei populiariu asmenukių objektu.

„Loftas Fest“ metu į „Open Gallery“ ir ekskursijas bus galima patekti tik su festivalio bilietais. Bilietas į „Open Gallery“ galios abi festivalio „Loftas Fest’18“ dienas ir suteiks galimybę aplankyti ne tik galeriją, bet ir išgirsti net šešias muzikos scenas, pamatyti meno performansus, naktinį kino teatrą, skaniai pavalgyti ir patirti daug kitų pramogų.


Komentuok:
*Reklama
DNO