Menu
 
 

P. Gasiūnas: spausdinkite nuotraukas, kol popierius galioja („Snap 2015“)

2015 03 16  13:28  |  Aktualijos

P. Gasiūnas: spausdinkite nuotraukas, kol popierius galioja

Nuotraukos: SwO archyvas

Fotofestivalis „Snap 2015“ praėjusį savaitgalį sukvietė galybę žmonių – nuo fotografiją mylinčių mėgėjų iki šios profesijos atstovų. Tiek matyti, tiek nauji veidai sukosi tarp išrikiuotų naujausių objektyvų ir sukabintų fotokonkurso nuotraukų.

Blyksčių šviesos akinami modeliai kantriai, laukė kol kiekvienas fotografas vis kitu kampu ir tik sau būdinga maniera jas įamžins. Tačiau realiausią nuotrauką tikriausiai pavyko „pagauti“ valgykloje, kada modeliai, pasipuošę puošniomis suknelėmis, bandė atgauti jėgas. SwO.lt laukta Pauliaus Gasiūno paskaita apie mados fotografiją nustebino konceptu – gyvu pokalbiu fotografas išreiškė savo nuomonę apie šiuolaikinę fotografiją ir apie tai, kas yra gražu

Paskaitai prasidėjus, P. Gasiūnas prisipažino, jog dažnai neatsimena, ką yra fotografavęs ir nustemba, pamatęs savo kadrus. Paklaustas, kas yra mados fotografija, kūrėjas atsakė: tai, kas „veža“. Taip pat fotografas pastebėjo, jog Lietuvoje ypatingai matomas šabloniškumas ir „pritempinėjimas“. Lietuviai dažnai bando kopijuoti garsių užsienio mados žurnalų fotosesijas, atkartoti standartines modelių pozas, tačiau fotografas pataria suvokti, jog visgi geriau už tuos meistrus jau nebepadarysime. Žmonės ieško unikalumo, todėl P. Gasiūnas nuoširdžiai patarinėjo mesti žurnalus, nesivaikyti tendencijų, o tiesiog būti savimi. Šablonai neišvengiami ir augant kiekiui, todėl fotografas prisipažino, jog stengiasi daryti minimumą. Taipogi nustebome sužinoję, jog neturėdamas užsakymų, P. Gasiūnas tiesiog… nefotografuoja.

Fotografas mano, jog pasaulis yra gražus toks, koks yra, su visais savo „negražumais“, tuo ir turėtų naudotis fotografai, kurie išgyvena aukso amžių. Ir juokaudamas pridūrė, kad vertėtų spausdinti nuotraukas, kol popierius dar „galioja“.

P. Gasiūnas: spausdinkite nuotraukas, kol popierius galioja


Komentuok:
*Reklama