Menu
 
 

Palmės Žiedas: „jaučiu, kad grįžau į savo vaikystę“

2024 04 22  23:54  |  M.I.C. Naujienos

Palmės Žiedas: „jaučiu, kad grįžau į savo vaikystę“

Nuotraukos – Laimonas Šiaudvytis ©

 

Alternatyvios muzikos atlikėjas ir prodiuseris Palmės Žiedas (Jonas Matusevičius) šiandien dalinasi džiugiomis naujienomis. Fantastikos žanru visuomet žavėjęsis atlikėjas savo simpatijas perkėlė į ketvirtąjį muzikos albumą bei vinilinę plokštelę.

Pats atlikėjas naująjį savo naująjį darbą pristato kaip naratyvinio fantastinio roko albumą. „Istorija apie Užuškarą – drakoną, kuris valgo žmones” – tokio magiško pavadinimo lydimas dainų rinkinys pasakoja istoriją apie drakoną, Juodapurvio kaimą, karžygius Perkūnus, laumes ir kitus veikėjus.

Daugelis jų atkeliavo dar iš Palmės Žiedo vaikystės bei anksčiau girdėtų pasakų: „Turbūt visą gyvenimą mane žavėjo fantastikos žanras, 2022 m. išleistas mano albumas „Elektroninė Muzika” tai irgi atspindi. Tačiau dabar, jaučiu, kad grįžau į savo vaikystę, praleisdamas dienas sode, vaikščiodamas vienas po miškus ir įsivaizduodamas tas magiškas istorijas. Bet taip pat turiu paminėti ir lietuviškas pasakas, kuriose tikrai nemažai tokių netgi sarkastiškų mirčių ar žiaurumų, tai pasimato ir pačiame albume.”

 

Palmės Žiedas: „jaučiu, kad grįžau į savo vaikystę“

Palmės Žiedas: „jaučiu, kad grįžau į savo vaikystę“

 

Naujas albumas gerokai skiriasi nuo ankstesnių – jame daugiau sunkiojo roko elementų, dainas puošia sunkus gitarų skambesys, pasakos naratyvą primenantis vokalas ir ryškios būgnų partijos. Pasak muzikanto, gitaros, bosas ir būgnai šiame darbe vaizduoja fizinį pasaulį, o per sintezatorius bei kitus elektroninius garsus atsiskleidžia albumo magiškumas.

„Jau ilgą laiką norėjau išleisti būtent tokio žanro albumą. Savo muzikos kelią pradėjau nuo grojimo soline gitara įvairiose roko grupėse, tačiau gavosi taip, kad iš vienos buvau išmestas, iš paskutinės išėjau pats. Nors dažnai mane klausytojai tapatina su elektronikos žanru, turiu pasakyti, kad kurti elektroninę muziką pradėjau iš patogumo. Tuo metu neturėjau grupės, tai kompiuteris su savo skaitmeniniais garsais mane išgelbėjo. Tačiau elektroniką taip pat girdime ir šiame darbe, ir negaliu neigti, tie skaitmeniniai garsai taip pat mane ir labai paveikė“, – pasakoja kūrėjas.

Albume „Istorija apie Užuškarą – drakoną, kuris valgo žmones” sutilpo 11 kūrinių. Šešiuose jų kartu groja ir būgnininkas Jokūbas Andriulis, grupių „Akli“ bei „Katarsis“ narys. Bendradarbiauti ties albumo kūriniais Palmės Žiedas pasikvietė ir daugiau kūrėjų. Daina „Mėlynasis Smaragdas” buvo parašyta kartu su kino filmų kompozitoriumi Titu Petrikiu.

 

Palmės Žiedas: „jaučiu, kad grįžau į savo vaikystę“

Palmės Žiedas: „jaučiu, kad grįžau į savo vaikystę“

 

Gera naujiena Palmės Žiedo muzikos gerbėjams – albumas pasirodo ir vinilo formatu. Įrašų kompanija „Juoda banga” įamžino naująjį LP unikalioje 180 g. „juodo ledo” vinilinėje plokštelėje, kurią puošia raudonos spalvos išsiliejimai. Viršelį vinilui sukūrė grafikos dizaineris ir skaitmeninis skulptorius Mantas Lukoševičius.

„Šis vinilo formatas dar ypatingas tuo, kad jame yra vienas papildomas kūrinys „Bėgtis”, kurio negalėsite išgirsti niekur kitur. Taip pat svarbu paminėti, kad tai pirmasis Palmės Žiedo vinilas“, – sako atlikėjas.

Proga pirmiesiems išgirsti albumą gyvai – koncertuose, kurie vyks Vilniuje, Lukiškių kalėjime gegužės 17 dieną ir Kaune, bare „Hogas” gegužės 23 dieną. Tai bus ir pirmieji koncertai, kuriuose Palmės Žiedas pasirodys ne vienas – scenoje prie jo prisijungs būgnininkas Jokūbas Andriulis.

 

Albumu besidžiaugiantis Palmės Žiedas dėkoja VDU Menu fakulteto bendruomenei, dėstytojams. Už dalinę paramą – asociacijoms Agata bei Latga.


Komentuok:
*Reklama