Menu
 
 

„Parranda Polar“ ir orkestras – didžiuosiuose Lietuvos miestuose

2017 10 17  13:58  |  M.I.C. Naujienos

Parranda Polar - SwO magazine

Nuotraukos – Ritos Puidokaitės ©

Pietietišką kumbiją Vilniuje sėjantys „Parranda Polar“ neturi laiko siestai. Ką tik grįžę iš koncertinio turo Ispanijoje, muzikantai tropinį karštį parveža į didžiuosius Lietuvos miestus. Čia spalio 19, 20 ir 21 dienomis grupė pasirodys pasipildžiusi pučiamaisiais ir perkusijomis.

Ispaniją vis dar sapnuojantys grupės nariai įsitikinę: „ne kumbija aktuali rudeniui, o kumbijai aktualus ruduo.“ Vienintelį kartą šiais metais sušildyti rudenį kartu su mini dūdų orkestru „Parranda Polar“ pasirengusi ne tik Vilniuje, bet ir Klaipėdoje bei Kaune.

„Dar dabar pamenu pirmo sykio jausmą, kai grojome su dūdom – buvo stipru ir džiugu jausti stiprų užnugarį ir daug garso. Iš kitos pusės, čia kaip nuo motorolerio persėsti į autobusą – bet kur nepravažiuosi, greitai neįsibėgėsi, ir labai greit nesustosi, nors dabar jau susigrojame ir viskas vyksta operatyviau“, – apie pučiamaisiais papildytus pasirodymus pasakoja grupės kapitonas Adomas.

Ketvirtus metus su kumbija žiemoti Lietuvoje bandanti „Parranda Polar“ jau buvo „išsipūtusi dūdomis“ antrojo gimtadienio fiestoje. „Ir mums, ir kolegoms bus jau nebe pirmas kartas, tad daugiau pasitikim savimi. Taip pat, bus naujų Parrandos kūrinių, kurie su dūdom dar neskambėjo“, – pasakoja trejetas.  

Visiems, jau girdėjusiems kaip skamba didesnė „Parranda Polar“ versija, grupė turi rimtą argumentą, verčiantį vėl sugrįžti prie scenos: „Muzikos grupėse svarbiausia – ne instrumentai, o žmonės. Ir būtent šį kartą susirinkom visi tie, kurie reikia. Viskas sulipo kaip cukrus ir dūdų kumbija skamba labai saldžiai.“

Parranda Polar - SwO magazine

Be pučiamųjų grupės branduolys skamba taip – tai trys balsai, akordeonas, perkusija ir bosinė gitara. Juos valdantys Adomas Koreniukas, Vytautas Puidokas ir Jonas Narbutas ne tik vedžioja lietuvius tradicinės Kolumbijos muzikos takeliais. Prieš metus muzikantai išleido debiutinį albumą kasetėje „Mucho Frio“, kuriame sudėtos vien pačių kurtos šiaurietiškos kumbijos versijos.

Pučiamųjų arsenalu (Jievaras Jasinskas, Danielius Pancerovas, Artiom Koselev) bei rimtesne ritmo sekcija (Viktoras Krasauskas) papildyti „Parranda Polar“ koncertai nuoširdžiai išsišokti vilniečius kvies spalio 19 d., klube 11.11 (Vokiečių g. 8), klaipėdiečius – spalio 20 d. klube „Raketa“. Į Kauną tropinis vakarėlis atvyks spalio 21 d. ir  pakvies į klubą „Sandėlis“.


Komentuok:
*Reklama
DNO