Menu
 
 

Paskutinėje „Meno Niša“ metų parodoje – grafiko Lino Blažiūno šviesos paveikslai

2021 11 18  19:11  |  Aktualijos

Lino Blažiūno šviesos paveikslai

Linas Blažiūnas, River of Light 3, Šviesupė 3, 2020. Plexiglass, acrylic, plywood, led light. 69x162x6cm. Nuotraukos – kūrėjo asmeninio archyvo ©

Sostinės galerija „Meno Niša“ lapkričio 23 dieną visus kviečia į paskutinės šių metų parodos atidarymą. 13-oje asmeninėje parodoje „Šviesupė“ jaunosios kartos grafikas Linas Blažiūnas pristatys grafinius šviesos paveikslus, kuriuose analizuos kasdienius šviesų persidengimo procesus.

Linas Blažiūnas (g. 1986) Vilniaus dailės akademijoje baigė grafikos magistro studijas, surengė 12 asmeninių parodų Lietuvoje ir užsienyje, tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’16“ lankytojų išrinktas geriausiu mugės menininku. Pradėjęs nuo tradicinių grafikos technikų, pastaraisiais metais L. Blažiūnas perėjo į instaliatyvią formą, kuria grafikos objektus, dirba su šviesos paveikslais. Menininko kūrinių autorinės grafikos technikos reikalauja daug laiko ir žavi savo preciziškumu bei meistriškumu.

Prie galerijos „Meno Niša“ menininkų rato L. Blažiūnas buvo pakviestas prisijungti po tarptautinės meno mugės „ArtVilnius’20“, kurios parodoje „Takas“ jis pristatė savo grafinius šviesos objektus. „Lino Blažiūno kūrybą stebėjome seniai ir norėjome savo įvairioms medijoms atstovaujančių menininkų būrį papildyti šiuolaikiniu grynosios grafikos kūrėju. Lino kūrybą labai sėkmingai pristatėme ir rugsėjį vykusioje meno mugėje „Positions Berlin“, – teigė galerijos „Meno Niša“ vadovė Diana Stomienė.

Lino Blažiūno šviesos paveikslai

Linas Blažiūnas, River of Light 9, Šviesupė 9, 2021. Plexiglass, acrylic, plywood, led light. 156x69x6cm.

Savo kūrybinėje praktikoje dažnai naudojamą dirbtinę šviesą L. Blažiūnas apibūdina kaip reiškinį, leidžiantį stebėti žmogaus regėjimo galimybes. Menininkui svarbus gamtiškos ir elektrinės šviesos susidūrimas, natūralios ir dirbtinės šviesos regėjimo laukas.

Parodoje „Šviesupė“ aktualizuojami kasdieniai šviesų persidengimo procesai, svarbūs tampa gamtiškų ir elektrinių šviesų susidūrimai. Kaip sako pats menininkas, parodoje jis apmąsto natūralių ir dirbtinių šviesų sąveikas ir prasmes.

Lino Blažiūno šviesos paveikslai

Linas Blažiūnas

„Šviesų junginiai siejami su baltojo triukšmo apibrėžimu, kuris reiškia atsitiktinį signalą, apimantį visą žmogaus girdimumo diapazoną, panašiai kaip ir balta šviesa, susidedanti iš visų spektro spalvų. Kūriniuose naudojama LED šviesa atsitiktinėje aplinkos šviesoje matoma ne vienodo atspalvio. Kūrybos procese buvo siekiama ramybės būsenos, peraugančios į būties lengvumą“, – apie būsimos parodos koncepciją pasakojo L. Blažiūnas. 

Lino Blažiūno šviesos paveikslai

Linas Blažiūnas, River of Light 11, Šviesupė 11, 2021. Plexiglass, acrylic, plywood, led light. 21x180x34cm.

Blažiūno parodos „Šviesupė“ atidarymas – lapkričio 23 d., nuo 16 iki 19 val. Paroda veiks iki gruodžio 23 d. Galerija „Meno niša“ dirba II–V 12–18 val. ir VI 12–16 val. Galerijos rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė.


Komentuok:
*Reklama
DNO