Menu
 
 

Kaip menas gali aktualizuoti Augustinų kompleksą šiandien?

2021 11 19  18:54  |  Aktualijos

Kaip menas gali aktualizuoti Augustinų kompleksą šiandien?

Nuotraukos – projekto kūrėjų asmeninių archyvo ©

Šiais metais Lietuvos socialinių inovacijų klasteris kartu su partneriais, MB „Bauland urbanistų komanda“, VšĮ „Bendrystės ir socialinių inovacijų centras“, MB „Xwhy / Supratimo agentūra“ bei kviestiniais ekspertais iš Lietuvos urbanistinių inovacijų tinklo, įgyvendino dalinai Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą – „Ekspertus ir bendruomenę įtraukianti Augustinų komplekso architektūrinių ir socialinio įveiklinimo galimybių studija“.

Kaip menas gali aktualizuoti Augustinų kompleksą šiandien?

Kaip menas gali aktualizuoti Augustinų kompleksą šiandien?

Projekto tikslas – įveiklinti Vilniaus senamiestyje esantį Augustinų vienuolyno kompleksą, kad šis taptų erdve, klestinčia inovatyviomis socialinėmis, edukacinėmis ir kultūrinėmis veiklomis bei taptų inovatyvių sprendimų ir paslaugų būstine. „Didžiausias komplekso įveiklinimo iššūkis – sutelkti visas suinteresuotas šalis ir visus galimus resursus. Svarbu, kad bendruomenė, miestas, valstybinės institucijos ir verslas ne tik patikėtų ir „užsidegtų“ šia idėja, bet ir matytų pridėtinę vertę bei galimą investicijų grąžą perspektyvoje“, – teigia klasterio direktorė V. Popovienė.

Kaip menas gali aktualizuoti Augustinų kompleksą šiandien?

Projekto metu įvyko keturios kūrybinės dirbtuvės, į kurias buvo įtraukti ekspertai ir vietos bendruomenės. Procese dalyvavo organizacijos suinteresuotos teritorine bei veiklos prasme. Dirbtuvėse buvo dalinamasi įžvalgomis, poreikiais, lūkesčiais ir vizijomis apie Augustinų komplekso įveiklinimą, o remiantis tuo buvo parengta galimybių studija. Paskutinėse kūrybinėse dirbtuvėse atviru kvietimu menininkai dalyvavo meninių intervencijų idėjų konkurse „Kurk Augustinų kompleksui!“ Jų metu skirtingų disciplinų kūrėjai generavo idėjas, kurios padėtų formuoti ir atskleisti Vilniaus senamiesčio paveldo – Augustinų komplekso – tapatybę.

Maloniai kviečiame balsuoti už kūrybinių dirbtuvių metu sugalvotą meninės intervencijos idėją, kuri atrodo tinkamiausia Augustinų komplekso įveiklinimui čia. 

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
Kinas po paskaitų

DIOR

Ina Budrytė

Kauno bienalė

DNO