Menu
 
 

Pokalbis su iliustratore Sofija Movzon

2015 06 01  15:35  |  Pokalbiai

Pokalbis su iliustratore Sofija Movzon

Nuotraukos: asmeninis iliustratorės archyvas

– Kuo daugiau darai, tuo daugiau lieka ir laiko, – šypsodamasi taria 20-metė Sofija Movzon, paklausta, kaip viską spėja: iliustracijos studijos prestižiniame Vestminsterio universitete Londone, live art sesijos, praktika populiariame tatuiruočių salone, individualūs darbų užsakymai bei neseniai išleista rankinių (angl. totes) su jos iliustracija serija.  – Negalėčiau prisiminti, ar kada nors turėjau stabilų gyvenimo režimą.

Kaip teigia pati Sofija, jos neegzistuojanti darbotvarkė nuolatos kinta:  naujas klientas, netikėti projektai, pakvietimai į renginius, tačiau aktyvi veikla priverčia tiksliau suplanuoti savo laiką ir nešvaistyti veltui nė dienos.

Pokalbis su iliustratore Sofija Movzon

Nuotrauka: Povilas Vaketis Photography

Kuo daugiau darbų, tuo daugiau streso?

– Žinoma. Tačiau tokiais atvejais visada galima padaužyti indus ir dirbti toliau, ar ne?

Nedrąsiai prisipažįstu, jog iliustracija man nuo seno asocijavosi su vaikų knygelėmis.  – Iliustracija nėra tik paveikslėlis – ji privalo derėti su situacijos kontekstu, būti skirta tam tikrai auditorijai. Kelerius metus aktyviai užsiėmiau fotografija, man tai buvo puikus saviraiškos būdas. Tačiau atėjus metui siųsti paraiškas į universitetus aš supratau, jog fotografuoti jau moku, tad kodėl gi neišbandžius kažko naujo? Piešti man visada patiko, be to, lankiau menų mokyklą, turėjau individualų braižą, taigi ilgai nedvejojau. Taip, kaip ir fotografija, iliustracija yra idėjos įamžinimas, tačiau, mano manymu, daug nuoširdesnis, kadangi atliktas ne mygtuko paspaudimu, o rankų darbo.

Pokalbis su iliustratore Sofija Movzon

Papasakok plačiau apie live art sesijas – kaip jos vyksta?

Live art sesijose dalyvauju apie pusantrų metų. Bendrauju su Londone žinomais atlikėjais, kartu su jais mes organizuojame renginius, kurių metu muzikantai groja, o aš piešiu. Žmonės, apsilankantys šiuose renginiuose, jaučiasi kūrybinio proceso dalimi, jie gali bendrauti su manimi ir su atlikėjais, užduoti klausimus, matyti visą kūrybą nuo pradžios iki pabaigos. Live art sesijų metu aš taipogi eksponuoju savo paskutiniuosius darbus, taigi lankytojai turi galimybę pamatyti tai, kas jau nupiešta ir stebėti, kas tuoj bus sukurta. Ar jaučiuosi patogiai, piešdama prieš minią žmonių? Taip. Patogiai jaučiuosi ir kurdama savo kambaryje. Ir tatuiruočių salone, kuriame atlieku praktiką. Patogu tada, kai nuolatos vis kitaip. Jaučiu, jog aplinkos kaita man yra gyvybiškai būtina, kitaip net į mėgstamą veiklą įsisuktų rutina.

Pokalbis su iliustratore Sofija Movzon

Pokalbis su iliustratore Sofija Movzon

Atlieki praktiką Vagabond Custom Tattoo studijoje – ar tai reiškia, jog tavo kurti piešiniai nugula ant klientų odos?

– Didžiąją mano darbo dalį sudaro klientų eskizų koregavimas bei unikalių piešinių kūrimas, taigi taip, kartais meistras padaro tatuiruotę ir iš mano piešinių. Baigusi mokslus norėčiau grįžti prie šios veiklos, tačiau kol kas mano mintyse – artėjantys projektai bei kelionė po tolimąją Aziją!

Rankinės su tavo kurta iliustracija jau iškeliavo pas londoniečius, kaip tai įvyko

– Nugalėjau „London Coffee Festival“ metu vykusiame „OCR Art“ konkurse ir specialiai šiam konkursui paruoštas piešinys papuošė šimtais vienetų išleistas rankines. Rankinėmis buvo prekiaujama festivalio metu bei jos pateko į daugelį įdomių kavos Instagramų. Kartais pakeliui į darbus aš matau žmones su šiomis rankinėmis ir tyliai džiaugiuosi (šypsosi).

Pokalbis su iliustratore Sofija Movzon

Ką šiandien pavadintum didžiausiu savo pasiekimu?

– Bijau kalbėti apie didelius pasiekimus. Aktyvaus gyvenimo Londone dėka kasdien sutinku begalę talentingų žmonių, kurie kuria nuostabiausius dalykus. Jie mane ir įkvepia ir verčia prisiminti, jog visada turiu kur tobulėti, pažinti, stebinti. Esu įsitikinusi, jog esminis tikslas slypi ne pasiekime, o kūrybos procese, juo aš ir mėgaujuosi.

 

Iš arčiau susipažinti su Sofijos darbais galima čia: www.sophiemoillustration.com.

Pokalbis su iliustratore Sofija Movzon

Pokalbis su iliustratore Sofija Movzon

Pokalbis su iliustratore Sofija Movzon

Pokalbis su iliustratore Sofija Movzon

Pokalbis su iliustratore Sofija Movzon


Komentuok:
*Reklama