Menu
 
 

Fotosesija „Time artist“ ir pokalbis su M. Ruzgute bei I. Ukanyte

2014 05 13  10:55  |  Vaizdai

Time artist

Nuotraukos: Ieva Ukanytė

Fotografė: Ieva Ukanytė

Asistentas: Tomas Sinkevičius

Plaukų stilius: Laura Baronaitė (My Studio)

Stilistė ir vizažistė: Monika Ruzgutė

Modelis: Liepa Raudonytė

Nenuostabu, jei tiek Ieva, tiek Monika interneto skaitytojams jau girdėtoms. Abi – jaunos ir be galo gražios, be to, talentingos jaunos kartos merginos, formuojančios naują kūrybininkų kartą. Ieva, fotografė ir mados tinklaraštininkė, bei Monika, mados dizaino studentė bei stilistė, yra ne tik draugės, bet ir kolegės. Pažiūrėkite patys į vieną naujausių jų darbų, kurį jos šįkart publikuoja SwO.lt portale.

Blukintas koloritas, skandinaviška nuotaika, patraukianti mados estetika… tai – kadruose. O dabar metas susipažinti su jomis pačiomis.

Time artist for SwO

Kokia didžiausia ekstravagancija, kurią teko sau leisti?

Ieva. Tiesą pasakius, mano gyvenime ne tiek jau daug ekstravagancijos. Bet jei man reikia pailsėti nuo žmonių, galiu išvažiuoti kur nors, kur būčiau ne itin pasiekiama, ir visą dieną ignoruoti skambučius. Draugai, žinoma, per daug tuo nesidžiaugia.

Paskutinis įsigytas pirkinys?

Monika. Sidabrinė minimalistinė apyrankė, be kurios negaliu palikti namų. Nors nesu didelė aksesuarų mėgėja, tačiau ši apyrankė pavergė mano širdį.

Ieva. Juoda odinė delninė iš „Humanos“ Trakų gatvėje. Esu labai patenkinta šiuo pirkiniu, dar tikrai ilgai nepaleisiu iš rankų.

Time artist for SwO

Kokias svetaines internete aplankote kasdieną?

Monika. Mėgstu rytais, begerdama rytinę kavą, perversti porą mados blogų ar žurnalų, kuriuos visus labai patogu sekti per Bloglovin, taip pat tarp mano skaitinių – socialiniai tinkai (facebook, instagram, twitter) ir naujienų portalai (BBC News).

IevaBloglovin.com galėčiau pavadinti savo rytiniu laikraščiu. Dažniausiai bepusryčiaudama peržiūriu naujausius sekamų tinklaraščių įrašus. Freundevonfreunden.com ir columbinesmille.com šiuo metu mėgstamiausi. Na, ir, be abejonės, sqr.lt.

Papasakokite, kas madoje visuomet pralinksmina?

Monika. Mane visada pralinksmina žmonės, kurie mėgsta ekstravagantišką madą, kurie nepaiso jokių mados taisyklių.

Ieva. Maniakiškas tendencijų ar konkrečių daiktų vaikymasis man yra pats juokingiausias dalykas. Į tokius žmones žiūriu kaip į lengvai pamišusius.

Šmaikštus faktas, kurio niekas nežino?

Ieva. Kai buvau 14-kos ar 15-kos metų, dalyvavau humoro festivalyje „Juokis“. Tikiuosi, tų įrašų gyvenime neberodys.

Time artist for SwO

Pastaruoju metu kurti madą ar patekti ir dirbti mados srityje mėgina vis daugiau žmonių. Ar pasirenkant tokį kelią, tai nebaidė?

Ieva. Nė kiek. Kažkaip labai keista ir nelabai protinga būtų rinktis specialybę pagal tai, kur mažiausia konkurencija. Eini ten, kur jautiesi stipriausias ir renkiesi tai, kas tave labiausiai džiugina.

Monika. Tikriausiai jau nuo 16 metų – po pirmojo pasirodymo Teen Vogue žurnale – žinojau, kad savo didžiąją dalį gyvenime skirsiu madai. Mada – labai plati sąvoka, joje daugybė dar neišplėtotų nišų, tad tikiu, kad save realizuoti rasiu kur!

Kaip norėtum, kad tavo darbus suvoktų žiūrovai, ar įsivaizduoji bei numanai, kokias patirtis išgyventų, pirmąkart pamate tavo kūrybą?

Monika. Kadangi atstovauju vizualinį meną, iš žiūrovų tikiuosi sulaukti emocijos, kuri kalbėtų daugiau nei žodžiai. Mėgstu minimalizmą su prieskoniu, tad manau, kad žiūrovas turėtų pajausti emociją, kurią norėjau perteikti savo darbais, išvysti naują siluetą ar naują spalvos koloritą.

Ieva. Labai sunku nuspėti, kokia būtų pirma žiūrovo reakcija, tačiau norėčiau, kad vaizdas nuotraukoje „veiktų“ ir į mano darbus norėtųsi pasižiūrėti ir antrą, ir trečią, ir ketvirtą kartą.

Jei tris dalykus gautum į rankas čia ir dabar pat, ko paprašytum?

Monika. Jei galėčiau paprašyti kažko, tai būtų tikrai ne daiktai. Norėčiau vėl surinkti savo šeimą, kuri išsibarsčiusi po visą pasaulį, į vieną vietą ir surengti pačią nuostabiausią vakarienę su jais visais!

Ieva. Manęs nepažįstantys dažnai galvoja, jog mano spinta lūžta nuo drabužių, o apsipirkinėjimas yra mėgstamiausias laisvalaikio užsiėmimas. Tačiau nesu pamišusi dėl daiktų, mieliau rinkčiausi kelionę ar nekasdienišką vakarienę.

Time artist for SwO

Kokie artimiausi planai?

Monika. Artimiausi planai? Nemėgstu planuoti… Gyvenu šia diena ir tikiu, kad tinkamu momentu gyvenimas pats nukreips tinkama linkme, – bent jau iki šiol viskas vyksta būtent taip! Tačiau artimiausias planas – tai baigti antrą mados dizaino kursą Vilniaus dizaino kolegijoje ir išvykti į Milaną pasiilsėti!

Ieva. Įsimylėti ir džiaugtis gyvenimu – visada mano planuose. Nors apsiginti fotografijos ir medijos meno bakalaurą kol kas visgi svarbiau. O paskui vasara. Vasarą planai nebegalioja.

Ačiū už pokalbį!

Time artist for SwO

Time artist for SwO

Time artist for SwO

Time artist for SwO


Komentuok:

*Reklama
DNO