Menu
 
 

Pokalbis su KIS KIS kūrėja Egle Žalionyte

2016 06 10  16:32  |  Pokalbiai

KIS KIS - SwO magazine

Nuotraukos: KIS KIS archyvas

KIS KIS – tai saikingai dekoratyvūs, abstraktūs, kaip ir jausmai, kylantys gyvenat miesto ritmu aksesuarai, kurie suteiks Jūsų stiliui išskirtinio dėmesio. Jų kuriamos kuprinės griauna visus stereotipus, kurie teigia, kad kuprinės negali būti mados aksesuaras. Tai jau tapo jaunatviškumo, veiklaus bei entuziastingo, moderniai mąstančio žmogaus simbolis, kuris atrado ne vieną juo susižavėjusią klientę. KIS KIS išsiskiria savo konceptu bei atlikimo technika: kiekvienas darbas yra kerpamas atskirai, o tai suteikia unikalų autentiškumą pačiam objektui. Pakalbinome Eglę Žalionytę apie jos veiklą bei KIS KIS gyvenimą.

Tai – jaunatviškas, skirtas savitą požiūrį turintiems ir originalų stilių kuriantiems žmonėms ženklas. Kuo stengiatės išsiskirti savo kūryboje?

Mūsų darbai spalvingi, nustebinantys netikėtais deriniais. Daug dėmesio skiriame funkcionalumui, gaminius stengiamės nuolatos tobulinti, kad jie taptų kuo patogesni nešioti kasdien. Savo darbų spalvingumu, dekoratyvumu ir aiškiomis formomis norime priminti, kad tokiais aksesuarais kaip rankinės ar kuprinės galima susikurti išskirtinį aprangos akcentą. Jų nebūtina derinti prie spalvinio drabužių kolorito. Klientėms galime pasiūlyti plačią spalvų paletę, kad jos galėtų pasirinkti savo mėgstamiausias spalvas.

KIS KIS reklaminė kampanija

Kiekvienas aksesuaras yra kerpamas, dekoruojamas ir siuvamas atskirai. Ką tai suteikia jūsų ženklui?

Mūsų gaminiai yra rankų darbo pirmiausiai dėl unikalios dekoravimo technologijos. Kad pasiektume tokią estetišką išvaizdą, turime daug ką daryti rankomis. Taip pat stengiamės ilgiau nekartoti tų pačių derinių, nuolat ieškome naujų. Mums svarbu keičiantis sezonams pasiūlyti kažką naujo, įdomaus. Taigi mūsų studijoje visada pučia permainų vėjai (šypsosi).

KIS KIS delninė

Kaip idėja sukurti KIS KIS tapo realybe, kuria šiandien gyvenate? Ar pirminė koncepcija labai pasikeitė, lyginant su šiandieniniu rezultatu?

Idėjos įgyvendinimas pareikalavo daug jėgų, užsispyrimo ir darbo. Pats konceptas tapo grynesnis ir aiškesnis. Tačiau ir toliau nenustojame ieškoti ir augti.

Jūsų kūrybos pradžia vystėsi nuo kuprinių kūrimo. Šiandien jau kuriate ne tik jas, bet taip pat ir aksesuarus, rankines. Kokie tolesni planai KIS KIS kūryboje?

Darbas su dirbtine oda leidžia labiau išreikšti savo idėjas tiek dėl galimybės rinktis jos spalvas, tekstūras, skirtingus storius, blizgumą, tiek dėl fizinių savybių, dėl kurių laisviau galima kurti ir minkštas, ir standžias formas.

Planų turime daug ir kiekvieną laisvą valandėlę jų gimsta vis naujų. Artimiausiu metu planuojame pristatyti mūsų naujieną – pinigines, pagamintas iš natūralios odos! Kol kas ši idėja dar gryninama. Tačiau neabejojame, kad šią vasarą galėsime jas pademonstruoti ir savo klientėms.

KIS KIS reklaminė kampanija

Ar KIS KIS kūryba atsižvelgia į vartotojiškumo problematiką, kuri šiandien yra gana plačiai diskutuojama mados industrijoje?

Taip, žinoma, siekiame kurti tokius produktus, kurie tarnautų kuo ilgiau – renkamės tik iš aukščiausios kokybės medžiagų ir kreipiame dėmesį į jų funkcionalumą. Manome, kad mūsų kurti gaminiai savo šeimininkes džiugina ilgai. Juk dažniausiai žmonės išmeta tuos dalykus, kurie nusibosta arba susidėvi.

Papasakokite trumpai apie KIS KIS gyvenimą: ar dirbate viena, kaip vyksta aksesuarų kūrimo bei gaminimo procesas, apie bendravimą su klientėmis bei užsakovėmis.

KIS KIS gyvenimas neatsiejamas nuo bendravimo su klientėmis. Kiekvienas rytas prasideda el. laiškų skaitymu ir atsakymų rašymu. Niekada nesiliauja naujų idėjų eskizavimas ir planavimas. Dabar jau galiu pasidžiaugti, kad bendradarbiaujame su puikia siuvimo meistre, kuri padeda įgyvendinti klienčių norus. Taip pat turiu šaunią asistentę, pasirūpinančia dekoravimo darbais.

KIS KIS delninė

Kas įkvepia naujoms idėjoms?

Didžiausias įkvėpimas yra miestas – jo peizažas, tvyranti nuotaika, nuolatinis judesys ir kitimas. KIS KIS kuriami gaminiai saikingai dekoratyvūs, abstraktūs, kaip ir jausmai, kylantys gyvenat miesto ritmu.

Ar KIS KIS planuose yra mintys apie užsienį ir galimybė įsigyti aksesuarų kitose šalyse?

Jau ir dabar mūsų gaminius galima įsigyti užsienyje! Užsakymus siunčiame į visas šalis. Tačiau turime ir daugiau idėjų, susijusių su užsieniu, tik viskam savas laikas.

KIS KIS reklaminė kampanija

Į kokį stilių yra krypstama kuriant ir ko stengiatės išvengti, kurdami aksesuarus?

Konkrečiai būtų sunku apibrėžti  KIS KIS stilių. Stengiamės derinti minimalizmą su dekoratyvumu. Siekiant suderinti gana priešingus dalykus dirbti tikrai yra įdomu, visada atsiranda naujų minčių, idėjų, kurias traukia pabandyti įgyvendinti.

KIS KIS

Jūsų prekės pasižymi originaliais pavadinimais: „Wanderlust“, „Simple / Lucky / Wise Rabbit“. Kaip gimsta tokie vardai?

Pavadinimus gaminiai gauna, kai jau yra visai išbaigti. Tuomet gerai įsižiūrėjusi ir permąsčiusi visą gamybos procesą apibrėžiu sau, kuo jis yra išskirtinis. Šitaip ir nusprendžiu, kokį vardą suteikti rankinei ar kuprinei. Pavyzdžiui, rankinės „Wanderlust“ yra tokios didelės ir talpios, kad su jomis gali bet kur keliauti, būtent tokią rankinę norėjau sukurti, kai pajutau nenumaldomą norą keliauti, kur niekad nebuvau, nieko nesiruošusi, nieko nesuplanavusi – viską, ko man reikia, turiu su savimi.  Kuprinė „Lucky Rabbit“ gavo vardą, kai po labai ilgų bandymų ir ieškojimų išmąstėme tiesiog nuostabų užsegimo būdą, kuris leido išlaikyti dizainą minimalistinį, o užsegimą dekoratyvų, įdomų ir funkcionalų. Tikrai labai laimingas zuikelis išėjo! Savo atsiradimo istoriją turi kiekvienas mūsų modelis; kol jį  išgryniname, praeina daug laiko bandant, kaipgi būtų geriausia – besvarstant  atsiranda vienas ar du žodžiai, kurie sujungia pradinę idėją su visu kūrimo procesu, tai jau baigiamasis akcentas. Taigi vardas ir modelis turi giluminę jungtį.

Kaip manote, ar požiūris į lietuvišką drabužių ir aksesuarų dizainą kinta? Kokių atsiliepimų esate sulaukusi apie savo kūrybą?

Tiesa pasakius, nežinau, koks tas požiūris anksčiau buvo. Manau, kad dabar yra nuostabus laikas visiems kuriantiems žmonėms, jeigu turi idėjų ir atkaklumo. Įvairovė yra gerai, o pats supratimas, kas yra geras dizainas, priklauso nuo požiūrio ir poreikių. KIS KIS sulaukia daug pozityvių  atsiliepimų, tai tikras stimulas toliau kurti ir tobulėti. Taip pat stengiamės atsižvelgti į visus pastebėjimus, kad kurtume kuo efektyviau ir patogiau žmogui, kuris mūsų gaminius nešioja kasdien.

KIS KIS

KIS KIS


Komentuok:
*Reklama