Menu
 
 

Interviu su „YV GOYA“ kūrėja: tarp minimalistinės estetikos ir savojo identiteto paieškų

2015 02 05  16:36  |  Pokalbiai

YV GOYA

Asmeninio archyvo nuotr.

Už ispaniškojo YV GOYA pavadinimo slepiasi jauna, talentinga, minimalizmą dievinanti mergina – Eve Guzman Diaz de Crespo. Natūralios medžiagos, subtilios formos, ypatingas dėmesys detalėms ir spalvoms – rinkdamasi sau artimą minimalistinį braižą, Eve vis dar ieško savojo stiliaus. Tačiau kūrėja žino viena – YV GOYA papuošalai ir aksesuarai turi būti daugiau nei dizaino objektai, kalbantys ne tik apie subtilios estetikos pajautą, bet ir užkoduotą dizainerės žinutę. Su jaunąja juvelyre iš tolimosios Čilės kalbamės apie kūrybą, meilę, įkvėpimus ir savęs paieškas:

 

Kas paskatino norą tapti juvelyre? Ar tavo šeimoje ši profesija buvo iš kartos į kartą perduodama? Kaip save apibūdintumei keliais žodžiais?

Pats YV GOYA ženklas gimė iš asmeninio poreikio įsigyti subtilaus, neperkrauto puošybiniais elementais dizaino juvelyrikos, kurios tuo metu itin pasigedau. Kaip kūrėja troškau kurti ne deimantais ar opalais inkrustuotus darbus, kurie akintų brangakmenių dydžiu, bet tai, kas išreikštų savo vertę per smulkmenas, pavyzdžiui, šviesos atspindį. Būtent juvelyrika tapo ta dizaino sritimi, kurioje aš pasijutau nesuvaržyta. Ji man suteikė daugiausiai galimybių realizuoti savo kūrybines vizijas.

Gimiau ir augau kūrybiškoje aplinkoje. Kadangi mano šeima užsiėmė įvairiais amatais, tai iš esmės paskatino tapti tuo, kuo šiandien esu.

Tuo tarpu save įvardinčiau kaip žmogų be kompleksų, laisvą ir bebaimę, dievinančią subtilumą ir minimalizmą.

Kada ir kodėl nusprendei atvykti į Ispaniją? Ar, tavo nuomone, šioje šalyje yra daugiau galimybių juvelyrams nei gimtojoje Čilėje?

Mane į Ispaniją atvedė… meilė! Savo būsimą vyrą sutikau Čilėje. Jis – ispanas. Aš jį pamilau, mes susituokėme ir vėliau nusprendėme persikelti į jo gimtąją šalį.

Tiesa ta, kad Ispanijoje nėra daug galimybių ir labai palankių sąlygų juvelyrikos kūrėjams. Tačiau šioje šalyje yra kiek kitaip. Savarankiškai dirbančiam ir kuriančiam dizaineriui Čilėje yra daugiau perspektyvų. Gyvendamas šioje šalyje rečiau susidursi su biurokratija, bet visgi Ispanijos kūrėjai garsėja profesionalumu, todėl gyvenimas Ispanijoje mane įkvepia ir motyvuoja siekti maksimumo ir kartu augti kaip dizainerei.

YV GOYA

Kodėl savo prekinį ženklą pavadinai YV GOYA?

YV GOYA pavadinimas atsirado iš dviejų žodžių junginio. YV – tai mano vardas Eve, kuris taip ir yra tariamas angliškai. Tuo tarpu GOYA yra ispaniškas vardas, skambantis labai panašiai kaip ir žodis juvelyrika (isp. joya), todėl sujungus šiuos žodžius į visumą, gaunasi YV GOYA pavadinimas. Asmeniškai visada norėjau, kad pavadinimas būtų prasmingas ir artimas, kalbėtų apie mane, dėl to tik šie du pastarieji žodžiai gali geriausiai atspindėti mano kuriamus papuošalus. YV man asocijuojasi su subtilumu ir delikatumu, o GOYA (beje, tokiu vardu vadinosi ir legendinis tapytojas, red. past.) skamba stipriai ir charakteringai – panašius elementus stengiuosi derinti ir savo kūryboje.

Nuo kada pradėjai kurti juvelyriką? Kokia buvo tavo pirmoji kolekcija?

Tai buvo 2006 metais – tuomet aš kaip tik gavau pasiūlymą eksponuoti savo juvelyrikos darbus skirtinguose Santjago butikuose Čilėje. Taipogi tuo pačiu metu teko sudalyvauti įvairiose vietinio masto parodose. Prieš keturis metus nusprendžiau įkurti savo elektroninę parduotuvę – tai ir buvo mano pirmasis išėjimas į užsienio rinką.

Ar galėtumei teigti, kad atradai YV GOYA stilių? Ar vis dar jo ieškai?

Pastaruoju metu aš esu ieškojimų kelyje. Tačiau mano stiliui visada įtaką darė dviejų man svarbių bruožų – subtilumo ir delikatumo – santykis. Laikydamasi šio principo siekiu, kad mano kuriami papuošalai būtų ne pernelyg masyvūs dėvėti, o naudojamos spalvos ne tik subtiliai derėtų, bet ir saikingai švytėtų.

YV GOYA

Iš kur semiesi įkvėpimo? Iš kur jis ateina?

Aš visada domėjausi tuo, kas vyksta aplink: žmonės, jų apranga, stilius, skirtingos kultūros – tuo, kas yra išorėje ir kaip visa tai kartu dera su… visata, kosminiais objektais, žvaigždėmis, planetomis, šviesa.

Pastebėjau, kad pastaruoju metu žengei į platesnius vandenis ir pradėjai kurti ne tik papuošalus, bet ir aksesuarus, pavyzdžiui, rankines…

Taip, iš tikrųjų norėčiau savo jėgas išbandyti ir kuriant avalynę, drabužius, tačiau šiuo metu mano didžiausias dėmesys tenka aksesuarų sričiai.

Ar bendradarbiauji su kitais prekiniais ženklais, dizaineriais, dalyvauji kūrybiniuose projektuose?

Šiuo metu – ne, bet tai tikrai būtų įdomi ir reikšminga patirtis.

Koks yra tavo, kaip juvelyrės, didžiausias kūrybinis siekis?

Mano svajonė yra įsitvirtinti kaip kūrėjai, kad mano kūryba įkvėptų žmones. Noriu kurti tik iš grynų ir natūralių medžiagų, kurios nėra gausiai naudojamos ir lengvai įperkamos. Siekiu padaryti taip, kad mano kūrinių kokybės ir kainos santykis būtų prieinamas daugumai žmonių.

Dėkojame už pokalbį!

YV GOYA

YV GOYA

YV GOYA

YV GOYA

YV GOYA

YV GOYA


Komentuok:
*Reklama
DNO