Menu
 
 

Prasideda mados festivalis – „Fashion Week Klaipėda“

2020 08 17  18:39  |  Aktualijos

Prasideda mados festivalis – „Fashion Week Klaipėda“

Nuotraukos – organizatorių archyvo ©

Jau 9-asis mados festivalis Klaipėdoje vyks rugpjūčio 19–23 dienomis ir kvies ne tik pasimėgauti vasaros pabaiga pajūryje, bet ir atsikvėpti nuo kasdienybės, dalyvaujant bei pramogaujant kūrybinio formato renginiuose, o madų šou savo kolekciją pristatys netgi Agnė Kuzmickaitė.

Mados renginiai Klaipėdoje

„Fashion Week Klaipėda“ organizatoriai Liudas Andrikis ir Jurga Sutkutė sako, kad mados renginiai yra didmiesčio reiškinys, todėl festivalio tikslas yra reprezentuoti miestą ir pritraukti jaunus talentus į Klaipėdą. „Kai 2011 m. pabaigoje įsteigėme Klaipėdos regiono kūrybinių industrijų asociaciją, mieste reguliarių mados renginių nebuvo. Jurga pasakė, kad ji darys mados festivalį, nes jau tada turėjo patirties – buvo pristačiusi savo kolekcijas „Mados injekcijoje“ ir „Mados infekcijoje“, Šiauliuose organizuodavo mados festivalį „Virusas“, dalyvavo kituose mados renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. Surengus pirmuosius mados festivalio „IKRA MADA“ (2017 m. pavadintu „Fashion Week Klaipėda“) renginius, kurie nuo pradžių buvo tarptautiniai, pamatėme didžiulį susidomėjimą, sulaukėme daug gerų atsiliepimų ir teiginių, kad trūksta mados renginių LIetuvoje ir galimybių drabužių kurėjams prisistatyti. Taigi supratome, kad esame savotiška platforma, padedanti kūrėjams įgyti reikšmingos patirties“, – sako L. Andrikis.

Mados šventė Klaipėdoje vyks penkias dienas ir suburs mados industrijos profesionalus bei entuziastus parodyti ir pamatyti mados tendencijas, atskleisti ir sužinoti aktualijas, dalyvauti ir pramogauti tarptautinio festivalio renginiuose.

Festivalio organizatoriai Jurga Sutkutė ir Liudas Andrikis

Festivalio organizatoriai Jurga Sutkutė ir Liudas Andrikis

Mados forumo organizatorius Arnoldas Remeika

Mados forumo organizatorius Arnoldas Remeika

Mados forumas su Arnoldu Remeika

Trečius metus iš eilės Arnoldas Remeika – mados industrijos ekspertas, tinklaraščio „Bomberis“ autorius, edukacinio projekto „Suprasti madą“ įkūrėjas ir vadovas – organizuoja vieną pagrindinių Klaipėdos mados savaitės renginių – mados forumą. „Man tai didelis džiaugsmas ir garbė, o taip pat ir pasididžiavimas dėl gimtosios Klaipėdos, kurioje įmanomos rimtos diskusijos ne tik apie uosto ekonomiką ar Baltijos jūros ekologiją, bet ir karščiausias mados pramonės aktualijas. Kasmet su patyrusiais mados industrijos ekspertais diskutuojame apie mados praeitį, dabartį ir ateitį. Šiemet kalbėsime apie permainų laikus, kuriuose visi šiuo metu gyvename, juk itin stipriai tos permainos palietė ir mados industriją, ir kiekvieną mūsų. Kaip? Apie tai ir pasakos pranešėjos iš Vilniaus – mados vizionierė, tendencijų prognozuotoja Victoria Dias, mados antropologė, stilistė Miglė Kazėnaitė, mados verslo strategė, analitikė Deimantė Bulbenkaitė ir mados technologijų bei inovacijų ekspertė Odeta Valiuškytė. Po pranešimų – klausimai iš salės ir diskusija, kurią tradiciškai moderuosiu aš“, – sako A. Remeika.

Mados forumas vyks rugpjūčio 21 d. viešbučio „Amberton“ VIP konferencijų salėje – 20-ajame aukšte virš miesto, su Baltijos jūros vartų ir Klaipėdos senamiesčio stogų vaizdais.

Prasideda mados festivalis – „Fashion Week Klaipėda“

 

Fashion Week Klaipėda ambasadorė Victoria Dias

„Fashion Week Klaipėda“ ambasadorė Victoria Dias

Festivalio ambasadorė – Victoria Dias

„Fashion Week Klaipėda“ 2020 m. veidas pasirinktas neatsitiktinai – Victoria Dias ir jos komanda pastaruosius 18 metų konsultuoja pasaulinius mados ir gyvenimo būdo prekių ženklus bei agentūras, teikdama strateginius duomenis, makro tendencijų prognozes, medžiagų tyrimus ir dizaino inovacijas. Victoria taip pat yra aistringa lektorė mados verslo temomis nuo prekės ženklo kūrimo iki dirbtinio intelekto, nuo produkto kūrimo iki komunikacijos strategijų. „Aš be galo mėgstu dalyvauti renginiuose, kurie suburia daugybę kūrybiškų žmonių, ir tai gali būti bet kuris pasaulio kraštas – nuo Patagonijos iki Dubajaus ar Irano ir Ispanijos. Kūrybinės industrijos renginiai turi nepaprastai pozityvią atmosferą bei kolektyvinę sinergiją, kuri „maitina“ mūsų visuomeninį ir individualų intelekto lygį. Mada nėra vienintelė industrija. veikiama stipriai besikeičiančio šiuolaikinio vartotojo elgesio, taigi mano aptariamos temos nėra vien tik apie madą, o apie įvairias laisvalaikio rinkas, kaip interjero dizainas ar grožio ir sveikatos industrijos“, – įžvalgomis dalinasi mados vizionierė.

Victoria Dias bus pagrindinė mados forumo pranešėja, o taip pat ves praktinius mokymus apie turinio kūrimą ir pasakojimų dizainą bei ateities tendencijas rugpjūčio 20 d. „Light House“ erdvėje.

Prasideda mados festivalis – „Fashion Week Klaipėda“

Prasideda mados festivalis – „Fashion Week Klaipėda“

Prasideda mados festivalis – „Fashion Week Klaipėda“

Madų šou dalyvauja Agnė Kuzmickaitė

Mados savaitės Klaipėdoje kulminacija – kasmet tradiciškai laukiamas, unikalus ir vis iš naujo maloniai nustebinantis – madų šou „Fashion Show“, kuriame pirmą kartą savo kolekciją pristatys ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje išgarsėjusi dizainerė Agnė Kuzmickaitė. Paklausta, kodėl nusprendė atvykti į Klaipėdą ir sudalyvauti mados savaitėje, A. Kuzmickaitė kometuoja: „Aš visada sakau, kad kolekcijos pristatymas man yra vienas svarbiausių ir labiausiai patinkančių dalykų mados sferoje, tad rengti pristatymus ir dalyvauti mados savaitėse man labai patinka iš principo. Kita vertus, pagalvojau kad dar nesu pristačiusi savo kolekcijos Lietuvos pajūryje – tad šis pakvietimas dalyvauti „Fashion Week Klaipėda“ madų šou yra puiki proga tą padaryti, ypač kai dėl pandeminės situacijos nežinome, koks laukia ruduo ir kaip greitai vėl bus galima pristatinėti kolekcijas.“

Lietuvos, Latvijos ir Estijos dizainerių kolekcijų pristatymai vyks du vakarus iš eilės, rugpjūčio 21 d. ir 22 d, o kiekvienas kūrėjas turės savo madų šou skirtą laiką – taip, kaip vyksta pasauliniuose Niujorko, Londono, Paryžiaus madų savaitės pristatymuose. Išskirtinė ir renginio vieta – istorinis, įspūdingo interjero Klaipėdos senamiesčio pastatas, kuriame XIX a. viduryje veikė universalinė parduotuvė, vadinama „Pajūriu“, adresu Turgaus g. 16.

Dizainerė Agnė Kuzmickaitė

Dizainerė Agnė Kuzmickaitė

„Fashion Week Klaipėda“ atidarymo dieną vyks juvelyrikos, fotografijos ir grafikos darbų parodų atidarymai, taip pat rugpjūčio 19 d. 20 val. visi kviečiami į atidarymo vakarėlį vyninėje „Achtung Baby“. Kitomis dienomis vyks edukaciniai projektai bei dizaino dirbtuvės, veiks konceptualios mados erdvė „Pop Up Shop“ ir daug kitų aktualių renginių. Mados savaitės uždarymo vakarėlis vyks rugpjūčio 22 d. naujai atvertoje ir greitai didelio populiarumo sulaukusioje industrinio kiemo erdvėje „HOFAS“, su  MANFREDU ir SHKEMA.


Komentuok:
*Reklama