Menu
 
 

„Profiliai“

2019 01 31  14:54  |  Aktualijos

Profiles

Nuotraukos – organizatorių asmeninio archyvo ©

Paroda „Profiles“ – tai trijų mėnesių užsiėmimų rezultatas, kuriuo metu vyko diskusijos apie meno prasmę, vertę kasdieniam ir asmeniniam gyvenimui, dalyviai lankėsi parodose ir kartu kūrė.

Tai – kūrybinis dialogas tarp skirtingų žmonių, patirčių, likimų, meno ir kasdienio gyvenimo, jame sutinkamų iššūkių ir jų sprendimo būdų.

Kiekvienas paveikslas yra socialinio ir asmeninio profilio dalis, metaforinė nuotrauka arba gyvenimo dalies fragmentas, atskiros istorijos akimirka.

Profiles

Daugelį metų meno ir socialinių mokslų teoretikai diskutuoja dėl skirtingų bendradarbiavimo tarp menininko ir dalyvio sąvokų, proceso apibrėžimo, įtakos ar poveikio, autorystės ir bendrystės klausimų, tačiau ši paroda, įvykusios dirbtuvės ir pristatymas labiau akcentuoja kiekvieno dalyvavusio žmogaus asmeninę patirtį ir potyrį su meno, kūrybos procesais.

Nebuvo siekiama nubrėžti ribų, kaip turi atrodyti paveikslas, jo kompozicija, spalvų gama – viskas, kas eksponuojama ir sukurta yra kiekvieno žmogaus asmeninis eksperimentas,  pasiekimas, laisvės požymis ir akimirkos fragmentacija. Visus jungė bendras laikas, pokalbių bei patyrimų jūra. Monotipijos technika brėžė savo ribas ir platybes, tačiau leido užfiksuoti nuotaikas, siekiamybes, esamus potyrius, apibendrinti dienos jausmą, patirtą laiką. Už paveikslų slypi ne vien spalvos ir nuotaikos, bet ir daugybė žodžių ir įspūdžių, kuriais dalinomės apie meną ir kasdienybę.

Parodos pradžią žymi keli projektai, į kuriuos teko įsitraukti: „12 žingsnių“ (2016), „Mano istorija“ (2017) (organizatoriai: „Aš esu“, V. Dusevičius, A. Zakarauskas). Jau tuo metu kilo idėja įtraukti bendruomenę į ilgalaikį bendradarbiavimą su meno ir kūrybos procesais.

Paroda „Profiles“

Šiuo atveju, priklausomybė suvokiama kaip nelengvai įveikiama liga ir kaip metafora, leidžianti diskutuoti, apmąstyti sąvoką, kurią dažnu atveju norima ignoruoti, kitu atveju – netinkamai eksploatuoti. Kas gi ta priklausomybė, kokius atspalvius ir linijas jį telkia savyje, kur plona riba tarp priklausomumo ir žalingo poveikio žmogui, jo gyvenimui? Tai klausimai, kylantys ir kasdieniame gyvenime, mene ir daugelyje mūsų gyvenimo sričių.

Aplinka „Mano guru“ pasirinkta tikslingai – tai maisto ir bendravimo (angl. social dining) erdvė, kurioje teikiama pagalba sveikstantiems nuo priklausomybės.

Reikia paminėti, kad kūrėjų „gyvenimo paskyros“ arba „profiliai“ yra labai skirtingi. Vieni, kurių darbai yra eksponuojami, yra arčiau sveikimo proceso, kiti – kiek toliau. Tačiau tikime, kad mūsų bendras palaikymas, diskutavimas apie priklausomybės iššūkius, teigiamas ir neigiamas jos puses yra bendras kelias sveikimo link.

Paroda „Profiles“

Itin svarbu ir tai, kad ši ekspozicija nėra galutinė proceso versija, tai tik taškas viso vingiuoto bendradarbiavimo kelio. Organizatoriai siekia, kad dabartines kompozicijas pakeis kitos (ir nebūtinai paveikslų forma)!

Paroda vyks salotų bare „Mano Guru“ vasario 8 d. (penktadienį) 18 val. 30 min. Parodos rengimas vyko bendradarbiaujant su VA CARITAS „Aš Esu“ priklausomų asmenų bendruomene. Visi mielai kviečiami bendrauti, pamatyti, įvertinti, aptarti kūrybinių eksperimentų rezultatus. Bus galimybė įsigyti ir papuošti namų arba darbo aplinką kūriniu, gimusiu dirbtuvių metu, už auką bendruomenei!


Komentuok:
*Reklama