Menu
 
 

„Realybės šou“ sieks išjungti suvokimo automatizmą

2018 08 23  17:18  |  Aktualijos

Jurgis Tarabilda

Jurgis Tarabilda. Kūrinys „Reality“ 2018. Nuotraukos iš asmeninio menininko archyvo ©

Galerija „Meno niša“ naują sezoną pradeda su „Realybės šou“ – tai antroji jaunosios kartos menininko Jurgio Tarabildos solo paroda, kurioje susijungs skirtingos medijos ir formos: tapyba, fotografija, video ir objektai.

Parodoje „Realybės šou“ siekiama išjungti suvokimo automatizmą kasdienės tikrovės atžvilgiu, tikintis sutrikdyti ir žvilgsnį, ir patį pasaulį. Šiuo atveju dėmesys telkiamas ties įprastų įvykių patyrimu bei neatpažintų daiktų bruožų atradimu. Kūriniuose pasaulis padaromas keistu tik tam, kad vėl taptų įprastu.

„Realybės šou“

Tarabildos kūryboje naratyvai atsiranda intuityviai. Prieš metus pristatęs parodą „Don’t Ask Why“ jis provokavo žiūrovus susikurti individualų pasakojimą, pasikliaujant kiekvieno asmenine patirtimi. Tą kartą kūriniai tapo priežastimi kiekvienam žiūrovui dar kartą išgyventi asmeninę patirtį, emociją ar prisiminimą.

J. Tarabilda teigia, kad naujos parodos „Realybės šou“ kūrinių tikslas ne tiksliai atvaizduoti (nereprodukuoti) tikrovę, o ją pratęsti (formuoti) skirtingose medžiagose bei medijose, taip sukuriant naujas daiktų, reiškinių prasmes ir bruožus. „Nesistengiu jų verbalizuoti ir palieku interpretacijos galimybę kūrinio suvokėjui atrasti savąjį santykį su objektais “, – apie parodą pasakoja menininkas.


Komentuok:
*Reklama
DNO