Menu
 
 

Tarp realybės ir fantazijos: Dostojevskis

2013 08 07  11:57  |  Aktualijos

Tarp realybės ir fantazijos: Dostojevskis

Šiuolaikinės rusų mados ikonos – žurnalų redaktorės ir dizainerės (Vogue.ru nuotr.) ir Dostojevskio knyga (autorės nuotr.).

Mada yra pasiekusi visus žmogaus gyvenimo lygmenis: drabužiai, gyvenimo būdas, filmai, knygos… Tačiau skaitant knygas ne visada reikia vaikytis madų. Kartais smagu paskaityti tai, kas sena ir patvirtinta – klasiką. Vienas įspūdingiausių ir skaitomiausių visų laikų klasikų yra F. Dostojevskis, su kurio tekstais turėtų susipažinti kiekvienas.

Tarp realybės ir fantazijos: Dostojevskis

Autorės nuotr.

Kuo Dostojevskio tekstai ypatingi? Pirmiausia, kūriniai daugiasluoksniai, vadinasi, kiekvieną kartą skaitydamas tą patį tekstą, gali atrasti vis kitokius įdomius dalykus. Taip pat tekstai nepaprastai dramatiški, o herojų gyvenama aplinka neretai varginga: „vargšų žmonių“ gyvenimas – skurdas, minia, purvas, dvokas lydi pagrindinių veikėjų žingsnius, bet tie žmonės vis tiek gyvena ir kovoja dėl savo būties, neretai – iš meilės.

Tačiau Dostojevskis nėra gyvenimo fotografas, „tipiškų charakterių“ piešėjas. Jo žmonės ir įvykiai dažniausiai išskirtiniai, ribiniai. Savo kūrybos metodą pats rašytojas yra pavadinęs „fantastiniu realizmu“. Nes sapnai, haliucinacijos ir realybė pinasi tarpusavyje. Neretai sapnai paaiškina tikruosius personažų jausmus, o didžiausias ir įspūdingiausias šio rašytojo kūrinys – tai beveik tūkstančio puslapių romanas „Broliai Karamazovai“.

Tarp realybės ir fantazijos: Dostojevskis

Baltarusijos dizainerė Julija Žilevič interpretuoja Dostojevskio knygos veikėją Grušenką savo FW 13/14 kolekcijoje. Design42day.com nuotr.

Šio romano didžiausias pliusas tas, kad jį galima pavadinti ir filosofiniu, ir religiniu, detektyvu ir meilės romanu, tad jei pabodo laidos, rodomos per televiziją, o filmai visi matyti, kviečiu griebti storą, bet neatsibostančią knygą „Broliai Karamazovai“ ir pasinerti į XIX a. gyvenimą.

Tarp realybės ir fantazijos: Dostojevskis

Rusijos mados ir kultūros ikona Miroslava Duma (Vogue.ru nuotr.) ir knyga apie rašytoją (autorės nuotr.)


Komentuok:
*Reklama
DNO

Dekmantel Selectors