Menu
 
 

Robertas Narkus. „Nešėjas“

2017 04 02  16:51  |  Aktualijos

Robertas Narkus - SwO magazine

Nuotraukos iš Robertas Narkaus ir organizatorių archyvo

Pirmoji personalinė menininko paroda Šiuolaikinio meno centre organizuojama sekant verslo modeliu: ji kuriama kaip įmonė, startuolis, technologijų mugė ar gauja. Meno kūriniai joje atsiranda kaip artefaktai, trofėjai, įrankiai – „gyvosios dramos“ (live drama) su savita filosofija, mitais, kultūra, menamais produktais ir sprendimais, šalutiniais produktais, scenografija ir rekvizitais. Pasak menininko, šiuo projektu siekiama užčiuopti poslinkį, naujos eros pradžią ir entuziazmą bei pesimizmą, kurie lydi mokslo, technologijų ir ekonomikos raidą. 

„Miesto katedra yra abstrakčios, statiškos, kietos galios išraiška, savo struktūra ji atspindi praėjusių laikmečių kultūros dvasią. Tačiau šiandien galia yra technologinė, taki ir decentralizuota. Vyrauja neapibrėžtumas ir spontaniškumas. Skaitmeninėje utopijoje įgalinančios jėgos simbolis yra beformis debesis.“ Menininkas klausia: „Ar technoliberalizmas tesės pažadą, kad išsivadavę nuo darbo galėsime atsidėti kūrybai ir dvasiniam tobulėjimui? O gal naujoji era yra naujieji viduramžiai, kuriuose mokslas, menas, ekonominė laisvė priklauso nuo visa aprėpiančio galios tinklo, o vienintelė išeitis yra kerštinga to paties tinklo pagaminta susinaikinimo sistema?“

Robertas Narkus

Vykstant parodai projekto tinklalapyje www.trager.lt ir mobiliesiems įrenginiams skirtoje programėlėje „Trager“ bus galima gyvai kalbėtis su menininko organizuota dirbtinio intelekto simuliacija. Programėlėje taip pat bus įdiegta „pasaulio naršyklė“ (angl. „world browser“), padėsianti ir parodos, ir miesto erdvėse išvysti menininko sukurtas „papildytos realybės“ (angl. „augmented reality“) instaliacijas, nematomas plika akimi. Programėlę nuo balandžio 7 d. bus galima nemokamai parsisiųsti iš interneto parduotuvių „App Store“ ir „Google Play“.

Robertas Narkus (g. 1983 m. Vilniuje) yra menininkas, žinomas kaip vienas Vilniaus patafizikos instituto įkūrėjų, taip pat – kaip menininkų dienos centro „Autarkia“, eksperimentinės inžinerijos stovyklos „eeKūlgrinda“ ir menininkų bei privataus verslo bendradarbiavimo platformos „Vizionierius“ organizatorius. Savo praktiką menininkas apibūdina kaip „aplinkybių vadybą atsitiktinumų ekonomikoje“. 

Robertas Narkus

Parodos kuratoriai: Virginija Januškevičiūtė, Audrius Pocius
Architektūra: Laura Kaminskaitė, Mantas Petraitis
Grafinis dizainas: Nerijus Rimkus
3D modeliavimas: Antanas Skučas
Programavimas: Vytautas Narkus
Inžineriniai sprendimai: Technariumas
Garsas: Adas Gecevičius
Produkcijos koordinavimas: Kipras Garla
Parodos gidės: Jovilė Trakimaitė, Emilė Skolevičiūtė
Paroda veiks nuo balandžio 7 dienos iki gegužės 28 dienos.
 

 


Komentuok:
*Reklama
DNO