Menu
 
 

„Menų spaustuvė“ švenčia 15 metų sukaktį

2017 04 01  22:33  |  Aktualijos

Menų spaustuvė - SwO magazine

Nuotrauka – D. Matvejevo

Sparčiai augusiai ir daug užauginusiai, nuo spektaklių apgriuvusių sienų scenografijose prasidėjusiai „Menų spaustuvei“ – penkiolika. Prieš penkiolika metų raudonu žmogeliuku žymima įstaiga įsikūrė keisto pavadinimo gatvelėje senamiestyje. Tada Šiltadaržio gatvė dar vadinosi skersgatviu, juodoji salė – raudonąja, o jaunųjų menininkų pasirodymai sušildydavo neremontuotas ir jiems nepritaikytas patalpas, ėjimui į tokius spektaklius pridėdami industrinės romantikos prieskonių.

Po „Menų spaustuvės“ stogu užaugo ne vienas talentingas menininkas, savo jėgas scenoje išbandė daugybė jaunų, savęs ieškančių kūrėjų ir atlikėjų, renovuotose erdvėse ėmė suktis vis daugiau užsienio menininkų ir vis daugiau žiūrovų, jaukias vietas darbui ir puikias sąlygas kūrybai atrado rezidentai. „Menų spaustuvė“, tarsi šiltnamis globojusi rezidentus ir savo projektų dalyvius, tapo stipria jėga skleidžiančia šiuolaikinius scenos menus. Dažnai palaikoma teatru, tačiau drąsiai teigianti esanti daugiau nei scena: tai antrieji namai gausiai bendruomenei, kūrybos erdvė vietiniams ir tarptautiniams rezidentams, naudingos literatūros archyvas ir pagal savo amžių paaugliškai pasispardanti bei taisyklėms nepaklūstanti organizacija.

Gimtadienio proga lankytojų lauks šventinė renginių ir reginių savaitė balandžio 3-9 d. Pirmadienį ir antradienį spaustuvės darbuotojai ves pažintines ekskursijas suaugusiems ir vaikams, po kurių pastarieji galės dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse. Gimtadienio savaitę scenos menų situacija Lietuvoje besidomintys vilniečiai galės apsilankyti net dviejose klubo „Prie arbatos“ diskusijose: apie galimybes jaunam menininkui žengti pirmuosius žingsnius ir apie senus-naujus pastatus, prikeliamus scenos menams. Penktadienio vakare vyks retrospektyvinės parodos-instaliacijos atidarymas, persikelsiantis į kavinę su kruopščiai atrinkta muzika.

„Menų spaustuvėje“ reziduojantys Lietuvos ir užsienio rezidentai savo veiklos pristatymais užpildys visą šeštadienį. Urbanistinio šokio teatras „Low Air“ visiems norintiems, šokantiems ar niekada gyvenime nešokusiems surengs atvirą šokio pamoką, teatras „Atviras ratas“ rengia koncertinę programą, „Stalo teatras“  – objektų dirbtuves tėvams ir vaikams, o iš kart po to Gydytojų klounų organizacija „Raudonos nosys“ kvies į juoko dirbtuves. Lietuvos šokio informacijos centras šokio performansu papasakos savo istorija ir apie savo veiklą mielai pasikalbės su žiūrovais, o lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian shorts“ rodys atrinktus geriausius 2016-2017-ųjų trumpametražius filmus. Fotografas Darius Petrulaitis kavinėje eksponuos savo nuotraukų parodą ir pristatys Armėnijos vaizdų projektą „Skaidrės“. Nemokamų renginių šeštadienį užbaigs tarptautinių rezidencijų programos dalyvė, performansų kūrėja ir atlikėja Mauricia Naves iš Ispanijos, pristatydama savo naujausio darbo eskizą. Gimtadienio proga, visą savaitę spektaklių bilietams galios išskirtinės nuolaidos, o „Menų spaustuvės“ kieme veiks šiltnamis su scenografijos studentų sukurta menine instaliacija.


Komentuok:
*Reklama
DNO