Menu
 
 

Skaitmeninės technologijos menui atveria platesnę auditoriją

2015 07 27  20:35  |  Aktualijos

Menininko Adomo Žudžio kūrinys

Nuotrauka: Audrius Ambrasas. Menininko Adomo Žudžio kūrinys.

Neseniai Vilnių papuošė dar vienas gatvės meno kūrinys. Menininkas Adomas Žudys ant pastato Konstitucijos pr. 23 sienos paliko piešinį, kuris pagyvina pilką pastatą ir atskleidžia, kad jo viduje yra įsikūrusi meno erdvė.

Ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje sparčiai populiarėjantis menininkas tarp savo kolegų išsiskiria bandymais sujungti skaitmeninį ir gatvės meną. „Piešinys Konstitucijos pr. ir Linkmenų g. sankirtoje kaip tik ir atliktas sujungiant gatvės meną su skaitmeniniu. Šiuo metu eksperimentuoju su 3D skenavimo technika, kuria skenuodamas įvairius objektus, pavyzdžiui, pozuojančius žmones, perkeliu trimatį jų vaizdą į kompiuterinę programą. Žaisdamas su skenavimo metu atsiskleidusiomis tekstūromis ir natūraliai susidariusiomis linijomis tūrio efektą siekiu išgauti ir dvimatėje erdvėje – ant sienų ar drobių,“  – pasakoja Adomas Žudys.

Menininko Adomo Žudžio kūrinys @ Urban Nation Berlin

Menininko Adomo Žudžio kūrinys @ Urban Nation Berlin.

Menininko Adomo Žudžio kūrinys @ Urban Nation Berlin

Menininko Adomo Žudžio kūrinys @ Urban Nation Berlin.

Kūrinys Konstitucijos pr. 23 atliktas Vidmanto Martikonio užsakymu ir papildo jo privačią Autoportretų kolekciją nauju žanru – skaitmeninių technologijų pagalba sukurtu piešiniu, įgyvendintu ant pastato – šiuo atveju pačios meno galerijos – sienos.

Menininkas A. Žudys prognozuoja, kad skaitmeninėmis technologijomis paremtas menas turėtų smarkiai išpopuliarėti: „Skaitmeninių technologijų ir meno sąveika atveria didesnes galimybes įsitraukti į meno pasaulį mokslininkams – fizikams, chemikams, programuotojams, bio-programuotojams ir tarpdisciplininių mokslų tyrėjams, o kartu tai didina ir to meno auditoriją. Kurdamas skenavimo principu ar trafaretais ir pats jaučiuosi geometrinių formų tyrinėtoju.“  Menininkas atskleidžia, jog jį įkvepia skaitmeninės technologijos ir 3D kompiuterinių vaizdų perkėlimas į dvimatę plokštumą – ar tai būtų namo siena, ar dailininkams įprasta drobė, ant kurios A. Žudys savo kūrinius perkelia trafaretų ir purškiamų dažų technika.

Menininko Adomo Žudžio kūrinys @ Vilnius Street Art, 2014

Menininko Adomo Žudžio kūrinys @ Vilnius Street Art, 2014

Menininko Adomo Žudžio kūrinys - autoportretas.

Nuotrauka: Vytautas Narkevičius. Menininko Adomo Žudžio kūrinys – autoportretas.

2014 m. Adomą Žudį sudalyvauti jaunųjų menininkų gatvės piešimo programoje su jaunaisiais menininkais pakvietė festivalis „Vilnius Street Art“. Čia Adomą pastebėjo festivalio partneriai iš šiuolaikinio meno platformos Berlyne „Urban Nation“, vėliau pasikvietę prisijungti prie tarptautinių projektų. Per pastaruosius metus Adomas Žudys taip pat dalyvavo garsiame gatvės meno festivalyje „Memorie Urbane“ Italijoje, galerijos „Vartai“ kolektyvinėje jaunųjų menininkų parodoje, atidarė personalinę parodą Berlyne įsikūrusiame lietuvių bare „Pankė“, dalyvavo festivalio „Vilnius Street Art“ kuruotame projekte „Sudie Elyza!“ per Kultūros naktį bei neseniai vykusiame festivalyje „Newman“ Lietuvoje.

Trečiasis tarptautinis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“ festivalis prasidės 2015 m. rugpjūčio 19 d.  

Menininko Adomo Žudžio kūriniai @ galerija Vartai, 2015.

Menininko Adomo Žudžio kūriniai @ galerija Vartai, 2015.

Menininko Adomo Žudžio kūriniai @ Memorie Urbane Italy, 2015.

Menininko Adomo Žudžio kūriniai @ Memorie Urbane Italy, 2015.


Komentuok:
*Reklama
DNO