Menu
 
 

„Šešėliai“ pagal Aistį Kavaliauską

2017 02 21  20:02  |  Aktualijos

Aistis Kavaliauskas - SwO magazine

Iliustracijos – Aisčio Kavaliausko

Aistis Kavaliauskas – jaunosios kartos kūrėjas, kuriantis įvairių formų vizualinį meną. Neretai apsistojantis ties erdviniais objektais ir koliažais, šiuo metu menininkas dirba su konceptualiąja grafika, šiuolaikine skulptūra ir instaliacijomis. Kūrėjui yra svarbus miesto personažas. Pastarąjį jis tyrinėja savo darbuose per nuolatos kintančias struktūras fiziniuose ir socialiniuose lygmenyse. Įvairūs miestuose vykstantys reiškiniai, turintys vienokias ar kitokias vizualines išraiškas yra Aistį Kavaliauską dominantys veiksniai. 

Aistis Kavaliauskas - SwO magazine

Aisčio Kavaliausko menas tik iš pirmojo žvilgsnio yra paprastas, lyg nieko neartikuliuojantis arba artikuliuojantis nieką. „Šešėlių teatras“ drobėse regimas paprastumo paradoksas atveria gilesnį dialogą su žiūrovu. Šio jauno ir talentingo menininko darbuose žiūrovas atranda save neribojamame laike ir lokacijoje. Tokį pojūtį pasiekti padeda naudojami street art’o įvaizdžiai, siužetai, simboliai. O pastarieji dėl savo istorinio naratyvo ir vis dar kvestionuotinos vietos meno erdvėje (nuolatos kylanti diskusija apie street art’ą ar tai menas ar labiau socialinės akcijos) leidžia žiūrovui justis lyg nuolatos kintančioje ir dinamiškoje erdvėje arba tokią sukurti.

Aistis Kavaliauskas - SwO magazine

Aistis Kavaliauskas - SwO magazine

Supriešindamas privačiosios (namų erdvė) ir viešosios (gatvė) erdvės interesus Aistis Kavaliauskas įsilieja ir kuria šiuolaikinę tapybos tradiciją, kurioje juntama sociumo ir meno erdvės sintezė kiekviename kasdieniame žingsnyje. Šiame devynių drobių cikle „Šešėlių teatras“ naudodamas patį šešėlių teatrą, kaip metaforą ir šešėlio atidengimo-paslėpimo momento paradoksą menininkas suteikia galimybę patirti ir pamatyti realaus ir sur-realaus pasaulių samplaikos estetiškumą. Kaip pasisako pats menininkas, būtent „dermės tarp šešėlių teatro iliustracijų ir urbanistinės sienų estetikos sukuria naują vaizdo suvokimą, kuris kviečia interpretuoti regimą vaizdą, matant tik jo fragmentą“.


Komentuok:




*



Reklama