Menu
 
 

Šilko kaukės: interviu su dermatologe I. Šaferiene

2015 01 09  00:47  |  Pokalbiai

Sustok. Atsikvėpk. Kūliais besiverčianti diena netrukus sustos, o tu galėsi mėgautis begaliniu malonumu –  veido kauke. Sutikite, kad tas mažas ritualas, kuriam ne visada surandame laiko, gali stebuklus. Šimtai pasirinkimo kelių, keliasdešimt veikliųjų medžiagų, keli pagrindiniai odos poreikiai – visa tai sutelpa į veido kaukes. Kaip jas išsirinkti? Kokią vietą veido priežiūros hierarchijoje jos užima? Kuo ypatingos šilkinės kaukės? Į visus klausimus atsako gydytoja dermatologė Indrė Šaferienė.

Gydytoja dermatologė Indrė Šaferienė

Kokią vietą veido kaukės užima veido priežiūros rutinoje?

Žinoma, pagrindiniai ir būtiniausi rutinos elementai – drėkinimas ir valymas. Drėkinamą kremą būtina naudoti bent du kartus per dieną, nes 80 proc. laiko mes praleidžiame patalpose, tad natūralios drėgmės gauname itin mažai. Bet net taisyklingai valant ir drėkinant veidą, ne visos problemos išsprendžiamos.

Veido kaukės sprendžia odos problemas. Valančias kaukes riebiai odai galima naudoti kelis kartus per savaitę. Drėkinančias – bent kartą. Jei oda linkusi sausėti, matomos raukšlelės, kaukę reikėtų naudoti dar dažniau. Joms būtina rasti laiko ir tikrai veido kaukių „neperdozuosime“, jų nebus per daug.

Būtina prisiminti, kad „anti–aging“ kaukės veiksmingos tik tada, kai jos naudojamos reguliariai. Tik tuomet galima tikėtis gerų ir akivaizdesnių rezultatų.

Dažnai žadama, kad kaukė veikia dvejopai, sprendžia kelias problemas. Ar tai tiesa?

Svarbiausia žiūrėti ir analizuoti sudėtį. Tam tikrais atvejais kaukė gali turėti kelias savybes, pvz. valyti odą ir sutraukti poras. Bet aš tikiu posakiu: „Kas tinka viskam, netinka niekam“, tad siūlyčiau rinktis viena kryptimi veikiančias kaukes, viena kryptimi veikiančias sudedamąsias dalis.

Gydytoja dermatologė Indrė Šaferienė

Kuo ypatingos šilkinės „Ellamé“ kaukės?

Kaukių kūrėjai juokauja, kad jas pristatyti norėjo praėjusią žiemą, bet šilkverpiai užmigo. Būtent šilkinis pagrindas, prisotintas visomis veikliosiomis medžiagomis, šį produktą išskiria iš kitų. Kaukės pagrindas yra labai plonas jis labai gerai priglunda prie odos,  neleidžia išgaruoti veikliosioms medžiagoms, sudaro natūralų barjerą tarp odos ir aplinkos, oda geriau absorbuoja visas veikliąsias medžiagas, ilgiau išlieka drėgna. Odos ištepimas kremu ir  įvyniojimas į medžiagą (ypač šilką) dažnai naudojamas odos ligų gydimui (pvz., atopiniui dermatitui). Tai vadinama okliuzija.

Naudojant ši principą galima palepinti ir suskilusias rankas. Reikia ant gausiai kremu išteptų rankų užmauti šilkines ar medvilnines pirštines ir taip jas palikti bent porai valandų. Rankų oda taps minkštesnė ir lygesnė.

Ellamé  kaukėse gausu odą drėkinančių ingredientų – tai hialurono rūgštis, peptidai,  įvairių augalų ekstraktai ir panašiai. Jos tinka net jautrios odos priežiūrai, nes vienas iš sudėtyje esančių peptidų didina jautrios odos tolerancijos lygį, t. y. mažina reakciją į neigiamus veiksnius, nemalonius pojūčius, skausmą.

„Anti – aging“ kaukėje esantys peptidai prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius bei skatina natūralius odos ląstelių gyvybinius procesus – elastino, kalogeno sintezę. Anti – aging“ kaukė papildomai praturtinta šilko baltymais, keramidais, koloidiniu auksu.

Gydytoja dermatologė Indrė Šaferienė

Su kokiomis priemonėmis reikėtų derinti šilkines kaukes?

Visos kaukės geriau veikia odą, kai ji būna švari. Tad jei nėra žaizdelių, pūslelinės ar kitokio infekcijos židinio, prieš dedant kaukę naudinga ją nuvalyti abrazyviniu šveitikliu. Svarbu, kad jis nedirgintų veido odos. Tokiu būdu padėsite odai atsikratyti negyvų raginių odos ląstelių.

Galbūt žinote gražios odos paslapties esenciją?

Na, dažnai mes nerandame laiko ne tik sau, bet ir miegui. Pagrindinis patarimas būtų kuo daugiau miegoti. Grožio miegas išsprendžia didelę dalį veido problemų – tamsius paakius, odos pilkumą ir kitus. Antras dalykas – rūkymas. Jau geriau išgerti taurę vyno, nei surūkyti cigaretę. Jos didiną laisvųjų radikalų kiekį organizme. Daugelis kaukių turi savyje funkciją tuos radikalus pašalinti, bet reguliariai rūkant jos tiesiog nebepadeda. O pabaigai – kuo dažniau būkite lauke ir juokitės. Juk apie juoko raukšles sakoma, kad jos gražios, o tik susiformavusias nuo pykčio ir rūpesčio dažniausiai norime panaikinti.

Dėkojame už pokalbį!

Šilkinės „Ellamé“ kaukės

Nuotraukos iš asmeninio I.Šaferienės archyvo ir Ellamé.


Komentuok:




*



Reklama