Menu
 
 

Startinis šūvis stiliaus žaidynėse

2016 10 21  21:00  |  Aktualijos

ATWINS - SwO magazine

Nuotrauka – organizatorių archyvo

Jau trečią kartą Vilniuje vykstantis netradicinės mados šou „Exit To The City“ ima žemą startą ir po šiųmetiniu šūkiu „stiliaus žaidynės“ suvienija gausų būrį pačių įvairiausių menų bei amatų atstovų: nuo grožio industrijos kūrėjų – stilistų, dizainerių, kirpėjų, vizažistų, iki scenos meistrų, choreografų, floristų, audiovizualinių efektų profesionalų ir didžėjų.

Tad praskleidžiame šįvakar pakilsiančios uždangos kraštelį – kas laukia stiliaus žaidynių žiūrovų?

Rankinių ir aksesuarų kūrėjai „Gėda Pelėda“ ir jų tema „Pėdsakai“ – tai, kas lieka po veiksmo, mūsų aplinkoje ir ant mūsų – odoje, drabužiuose, aplinkoje, mintyse. „Komanda savo pasirodymu nori palikti žiūrovų širdyse jausmą, iškelti mintyse klausimus, palikti vietos interpretacijai ir įpūsti laisvės į žingsnius, jiems išėjus į gatvę,“ – sako „Gėda pelėda“ įkūrėja Kristina Lisauskė.

Kūrybinė komanda A-TWINS – publikai puikiai pažįstami plaukų stilistai Andrius Mašauskas ir Anatolijus Pajanok stiliaus žaidynėse pristato naujausią vyriškų modelių kolekciją CORRUPTED – vyriškos jėgos ir raw estetikos kupinus įvaizdžius, netikėtai ir iššaukiančiai analizuojančius šiuolaikinio gentiškumo sąvoką.

Dizaineris Vilius Venckevičius kolekcijoje VERTEBRAXIS apjungė savo moksliniame darbe analizuotas temas: kūno transformacijos raidą, žmonių fetišus ir kaip jie pasireiškia per kostiumą skirtingose kultūrose įvairiais laikmečiais

Floristas Andrius Plindinas debiutinę mados kolekciją „Between the lines / Tarp eilučių“ vadina avangardu su gėlių inkrustacijomis. Andrius kūrinyje kalba apie urbanizuotus dalykus ir visa tai, prie ko prisiliesta žmogaus: „Tai artima ne tik man, bet ir kiekvienam iš mūsų. Kolekciją kuriu visiškai vienas – nuo kūrybinio sumanymo, iki kostiumų siuvimo“.

Plaukų stilistai „My Studio“ su Mikhail Kodesnikov priešakyje, savo kolekcijoje pateikia gamtos pėdsakų interpretaciją. „Pasirodymas stiliaus žaidynėse – tarsi gaminimas: kai gamini, naudoji daug produktų, ir galų gale patieki ant stalo,“ – sako M. Kodesnikov, pirmojo EXIT TO THE CITY nugalėtojas.

Kirpėjų komanda „Bliss’n’Fashion“: trys plaukų stilistės – Rūta Šmolkaitė, Jelena Bobyr ir Gailė Margevičiūtė, ir jų deginanti tema „Afrika“. Kartu su stiliste Karina Leontjeva kolekciją kūrusios meistrės perspėja: „Pažadame daug afro kaitros, tad nepamirškite saulės akinių ir apsauginio kremo!“.

Kirpėja ir stilistė Eva Vilkė & Co pristato kolekciją, įkvėptą dykumos, po neseniai aplankyto legendinio festivalio „Burning Man“: tai gamtos, dykumos, dulkių, rūko, saulės tekėjimo interpretacija.

Vizažisčių komanda „Grimo akademija“ – profesionalios dėstytojos, suvienijusios jėgas į bendrą kūrinį – kolekciją art deco atgimimo tema.

Stilisčių komanda „Image Council“ – keturios Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto auklėtinės, kurias suvienijo netradicinis požiūris į grožį, gėrėjimasis tuo, kas bjauru, neįprasta ir gąsdina, „trash couture“ mada, sukurta iš tokių daiktų, kuriuos dauguma linkę nurašyti ir išmesti.

Audiovizualine renginio dalimi rūpinsis performansų ir instaliacijų kūrėjos „Bionics“ ir kompanija „The Hat“. Muzikinį vaibą skleis Modestas Švoba-Rembo ir Justinas Žvigas-Justy („Burn residency Lietuva“ laimėtojas ir „Burn Ibiza“ konkurso dalyvis).

Stiliaus žaidynės EXIT TO THE CITY startuoja šiandien, 19:00, menų fabrike LOFTAS, Vilniuje.


Komentuok:
*Reklama
DNO