Menu
 
 

Susipažinkite: NEANGA ir jos aksesuarai iš odos

2013 11 22  11:20  |  Aktualijos

Londone gyvenanti ir kurianti jauna aksesuarų dizainerė Neringa Stuopelytėkaip pipiriukas sriubai – drabužiui išskirtiniais savo odos papuošalais gali sukurti visai kitą skonį, o tokie pasiekimai, kaip finalininkės vieta „Design a bag 2013“ konkurse Honkonge ar pasirodymas Olandijos dizaino savaitėje šiais metais tik parodo, jog NEANGA tikrai turi parako. Labai, net  labai smalsu, ko iš šios dizainerės sulauksime ateityje.

CROWN LEATHER – NEANGA LONDON from denis ignatov photography on Vimeo.

Labas, Neringa, papasakok trumpai apie save.

Esu Neringa Stuopelytė. Savo kūrybą apibūdinu ne juvelyrikos, ne skulptūros ir net ne mados dizaino terminais, pati tai vadinu „fashion artifact“ – mados artefaktu. Man tai patinka. Tiesiog jaučiu kažkokią vidinę jėgą, kuri mane skatina kurti.

Kas yra NEANGA?

NEANGA – tai mano asmenybės atspindys, transformuotas į odos aksesuarų brendą.

NEANGA apibūdina stiprią, savimi pasitikinčią, seksualią, bet tuo pačių rafinuotą ir nebijančią iššūkių, eksperimentų asmenybę. Stengiuosi kombinuoti klasikines odos apdirbimo technikas su kūrybiškai moderniomis  ir drąsiomis savo idėjomis, kitaip tariant – kuriu aštroką klasiką su moderniu akcentu.

NEANGA

Asmeninio archyvo nuotraukos.

Kodėl darai tai, ką darai, kaip gimė idėja kurti savo prekinį ženklą?

Sudėtinga rasti tikslų ir visa ką apibūdinantį atsakymą… Bet manau, kad eksperimentavimas, drąsa ir atkaklumas veda mane pirmyn.

Londonas, kuriame gyvenu – tikra kultūrinė maišatis, žmonių skirtumai ir panašumai, verdantis gyvenimas ir asmeniniai potyriai įkvepia ir skatina tobulėti… Kelyje tobulėjimo link tenka susidurti su įvairiausiais iššūkiais, kurie priverčia susimąstyti.  Prieš gerus metus atradau tai, kas mane žavi. Manyčiau, kad aksesuarai – pati svarbiausia kiekvieno mūsų aprangos detalė. Tai lyg prieskonis, apibendrinantis visumą.

Gyvenimiški potyriai ir šis didmiestis – du dalykai, padėję gimti mano aksesuarų kolekcijai „The catch“, kuri buvo įkvėpta vyro ir moters santykių absurdiškumo. Atsargiai renkuosi formas, spalvas, medžiagas, nes kiekviena – net ir mažiausia – detalė turi savą reikšmę ne tik dizaino atžvilgiu, tačiau ir idėjine prasme.

NEANGA

Kas tave labiausiai įkvepia kūrybai, o gal ir gyvenimui?

Mano gyvenimas nėra nei baltas, nei juodas – jis tiesiog spalvotas. Toji įvairovė ir suteikia atspirtį mano kūrybai. Asmeninės patirtys – pagrindinis mano įkvėpimo šaltinis, o kūryba visad padeda rasti išeitį emocinėj sumaišty.

Ties kokiu projektu dirbi dabar?

Šiuo metu eksperimentuoju su naujomis idėjomis ir technikomis, tačiau labiausiai koncentruojuosi į odos ir metalo kombinacijų galimybes. Pavasarį planuoju išleisti naują kolekciją.

Kaip galima su tavimi susisiekti ?

Kadangi mano puslapis kol kas yra kuriamas, mane galima susirasti feisbuke www.facebook.com/nsjwl arba parašyti elektroniniu paštu neangainfo@gmail.com.

 

Neringa Stuopelytė dalyvavo šiose parodose, renginiuose bei konkursuose:

Fashionclash Maastricht 2013

Dutch design week 2013

MDX grupinėje parodoje „Don’t sweep us under the carpet“ (vert. „Nenušluok mūsų po kilimu“)

Rankinių dizaino konkurse Honkonge „Design a bag 2013“ (finalininkės vieta).

NEANGA

NEANGA


Komentuok:
*Reklama
DNO