Menu
 
 

SwO pokalbiai: Rasa ir Justas iš „Under My Roof“

2013 09 12  16:26  |  Aktualijos

Šį kartą kviečiame užeiti po Rasos ir Justo stogu, kur rasime šviežias, veržlias ir kūrybiškas idėjas. Under My Roof prekinis ženklas atkeliauja kupinas staigmenų ir naujovių naujam sezonui. Tai drabužiai ir aksesuarai, kurie yra tarsi savi – kiekvienas kitoks ir pasiruošęs nuotykiams. Daugiau nepliauškus, pakalbinkime pačius kūrėjus ir sužinokime, kas, kur ir kaip!

Sveiki, papasakokite apie savo duetą ir kas jūs esate patys?

Sveika, Gertrūda! Esame Rasa Subačiūtė ir Justas Atkočius. Kartu kuriame po Under My Roof  ženklu. Papulsi po mūsų stogu – gyvensi pagal mūsų taisykles!

Under My Roof

Nuotraukos: Under My Roof archyvas

Nuo ko viskas prasidėjo, kaip sugalvojote kurti kartu?Viskas prasidėjo tuomet, kai mes abu susitikome. Buvo vasaros pradžia ir norėjosi laiką leisti kartu, bet naudingai. Taip gimė idėja gaminti aksesuarus iš odos. Laikui bėgant supratome, kad iš tiesų norime turėti kažką savo, būti nepriklausomi ir dirbti kartu, nes buvome tiesiog puiki komanda. Kuriant, aišku, norėjosi ir įgyti vis naujų žinių,  išmokti naujų technologijų, įgauti patirties. Visa tai radome Kauno kolegijos Justino Vienožinskio fakultete, aprangos dizaino katedroje. Pusę metų tobulinomės Anadolu universitete Turkijoje. Ėjome mokytis jau turėdami tikslą, kurio siekėme. Dabar su žiniomis ir sugebėjimais kuriame tai, kas mums patinka ir sekasi geriausiai.

Under My Roof

Kas jus labiausiai įkvėpė ir padėjo atrasti save?

Rasa: Mėgstamas darbas. Laikui bėgant atrandi tai, kas tau patinka, o man patiko kurti. Manau, kad kūryba yra ne tik malonus ir įdomus, bet ir labai dinamiškas darbas. Kiekviena diena – lyg nauja. Nuo idėjos iki jos įgyvendinimo – ilgas, kruopštus, pastangų ir laiko reikalaujantis procesas, kuris niekada nepabosta!

Justas: Visai atsitiktinai atradau save. Niekada nesvajojau, net nebūčiau pagalvojęs, kad man patiks tai, ką veikiu šiandien. Juolab, kad kūryba gali būti tokia puiki išraiškos forma. O įkvėpė turbūt tai, kad mes su Rasa nuolatos kuriame, dirbame kartu ir palaikome vienas kitą.

Esate duetas. Kas palengvina darbą ir kas jį apsunkina? Ar, jūsų manymų, tai yra patogus kelias kiekvienam jaunam dizaineriui, ar kūrybos partneris – dovana?

Kuriant kartu galima surasti daugybę pliusų, nes juk dvi galvos visada geriau nei viena! O kur dar keturios rankos?!  Taip ir darbai „pasigamina“ dvigubai greičiau, ir atsiranda dvi nuomonės, dėl kurių tu pradedi ieškoti atsakymų, ir smagu, nes kažkuris atneš kavos, kada tu padaryti to paprasčiausiai negali, nes būni prisiklijavęs prie stalo. Ir rūpesčių perpus mažiau!

Tikrai neapsunkiname vienas kito, nes kuriame ir gaminame skirtingus darbus, kartais net stebimės, kad visą dieną dirbome toje pačioje studijoje, o tik vakare susitikome. Darbo procesą apsunkina turbūt tik tai, kad visada neužtenka vietos ant darbo stalo, nes kiekvienam jos reikia labai daug! Gal tai ir ne visiems skirtas kelias, bet mums tai – tikra dovana. Esame kartu ir kaip pora, ir kaip kūrybos partneriai.

Jūsų kūrybos istorijoje, tiek dueto, tiek asmeninių darbų aplanke, gausu eksperimentų: tai kūriniai tiek iš naujų, nematytų, tiek iš organiškų ir klasikinių medžiagų. Ką jums tai reiškia, kas skatina ieškoti?

Tikrai taip! Eksperimentuoti verčia noras kurti kitaip. Oda, medis, audiniai, akmenys, plastikas, dažai, chemija. Visos medžiagos turi tik joms būdingas savybes. Vienos traukiasi, ardosi, kitos dega, lydosi, drožinėjasi, trečios kietėja ar net švyti. Eksperimentuodami tobulėjame, atrandame tai, kas mums labiausiai patinka. Ieškojimams skiriame tikrai nemažai laiko, bet užtat vėliau džiaugiamės gaunamu rezultatu. Atsiranda pasirinkimas, kuris ir nulemia kitokį idėjos įgyvendinimą.

Under My Roof

Koks yra tipiškas Under My Roof aksesuaras? Kaip jis papildo žmogų? Galiausiai, atskleiskite, koks gi yra jūsų klientas?

Mes kuriame papuošalus, pinigines, rankines ir drabužius. Jie visi skirtingi ir visada kitokie. Ir visai nesvarbu, kurį išsirinksi – jis perduos žinutę tau ir visiems aplinkiniams. Labai smagu, kai pamatai klientus, kurių net nesi sutikęs gyvai, bet jie jau nešioja tavo kūrinius. Labai geras jausmas.

Under My Roof

Gal turite savo mylimiausią gaminį, kurį išskirtumėte kaip favoritą ateinančiam sezonui?

Kiekvieną daiktą gaminame mes patys, ir dažniausiai tai būna vienetiniai kūriniai (kalbame apie papuošalus).  Kiekvienam skiriame laiko ir dalelę savęs, tad mylimiausi jie visi. Ateinantį sezoną Under my roof studijoje karaliaus spalvotos odinės piniginės ir delninės, unisex laisvalaikio kelnės bei „kosminiai“ papuošalai.

Vasara jau suskaičiavo paskutines savo dienas, tad kokie planai toliau? Gal greitai sulauksime naujų papuošalų linijų ar net naujos kolekcijos? Kur galima rasti ir įsigyti Under My Roof aksesuarų?

Planų labai daug, tik spėk dirbti! Bus ir naujų drabužių kolekcijų, ir naujų aksesuarų bei papuošalų. Idėjų generatoriai dirba puikiai, tik su laiko mašina turim gedimų (juokiasi, – aut. past.). Tačiau sulaukdami puikaus palaikymo iš tėvelių, artimųjų ir draugų, einame tik į priekį.

Šiuo metu mūsų kūrinių galima įsigyti mūsų partnerių parduotuvėse Vilniuje – „Moustache Boutique”, „SQBY”, „Šarka – daiktų kelionės“, Kaune gaminiais prekiauja „Balta Varna”.

Taip pat stipriai rekomenduojame visas naujienas sekti mūsų facebook puslapyje: https://www.facebook.com/UNDERMYROOF.


Komentuok:
*Reklama
DNO